מתעניינים בלימודים ב- HiGHQ?

  השאירו פרטים ויועץ לימודים יחזור אליכם בהקדם

  נציגנו עומדים לרשותכם
  לשאלות ולפרטים נוספים:

  [email protected]

  1-800-80-80-80

  שעות פעילות:

  מכירות

  א'-ה' 09:00-19:00

  ו'/ערבי חג 10:00-13:00

  שירות לקוחות

  א'-ה' 09:00-18:00

   בחינת בגרות בכימיה

   אם אי פעם עצרתם לשנייה אחרי שמרחתם משחה על מברשת השיניים; בזמן שהתחלתם לתדלק את האוטו; או לפני שהכנסתם באגט מלא כל טוב לפה – ותהיתם: מה יש שם בפנים? הגעתם למקום הנכון!

   כימיה הוא המדע העוסק בפאזל המורכב ביותר שנוצר אי פעם – החלקיקים הבונים את היקום. מקורו בשאלות העתיקות ביותר, המלוות את האנושות מראשית ימיה: ממה עשוי העולם? עד כמה ניתן לשבור את החומרים המרכיבים אותו? מה קורה כאשר מנסים לחבר יחד שני חומרים שונים? ואיך עושים מזה כסף?!

   לימודי הכימיה הם נקודת הזינוק לקראת המקצועות של המאה ה-21. מהנדסת מזון ופיתוח תרופות, דרך המחשבים של הדור הבא וכלה ברפואה מותאמת אישית – בכל מקום בו תסתכלו, הכימיה שם. בחינת הבגרות בכימיה היא בהיקף 5 יח"ל ומהווה יתרון משמעותי באקדמיה, הן כמקצוע מדעי המעניק בונוס משמעותי לחישוב ציון הסכם לקבלה, והן כמקצוע המוכר במגוון של פקולטות כפוטר מהצורך בבחינת הסיווג בכימיה, שהיא תנאי הכרחי בקבלה אליהן.

   קורס ההכנה לבגרות בכימיה של High Q בנוי על גישת למידה דיפרנציאלית, המאפשרת לתלמידים ללמוד בכל דרך שתבחרו – רק שתצליחו.

   קורס ההכנה לקראת הבגרות בכימיה ב-High Q- מכין אתכם גם ליום שאחרי בחינת הבגרות – לאקדמיה – עם כלים וגישת לימודים שתיקח אתכם לאן שתרצו להגיע. הקורס מועבר ע"י המורים המקצועיים והטובים בארץ, נלמד בכיתות קטנות ומאופיין ביחס אישי. מרגע פתיחת הקורס התלמידים מתמודדים עם פתרון שאלות מבחינות בגרות קודמות וכלי תרגול נוספים.

   הקורס בכימיה כולל שני מפגשים בשבוע הכוללות תרגול של החומר הנלמד, וכן מפגשי תרגול ממוקדים לאורך הקורס במטרה להקנות לתלמידים חשיבה כימית וכלים לפתרון יעיל ומהיר של שאלות ברמה גבוהה.

   תכנית הלימודים מאפשרת גמישות מסוימת, בהתאם לקצב התקדמות התלמידים בכל כיתה.

   מבנה הבחינה

   מבחן בגרות בכימיה מורכב משלושה שאלונים:

   • שאלון 037381 בהיקף 55%: (5 שאלות: שאלה ראשונה – 8 סעיפים, שאלות רב-ברירה; שאלה שנייה – קטע מעובד ממאמר מדעי; 3 שאלות נוספות – שאלות פתוחות, בחירה מתוך 5) מושגי יסוד, מבנה האטום, מבנה וקישור, סטוכיומטריה, חמצון חיזור, חומצות ובסיסים, טעם של כימיה (שומנים), אנרגיה וקצב תגובה.
    משך הבחינה שלוש שעות.
   • שאלון 037282 בהיקף 30%: (3 שאלות פתוחות, אחת מכל פרק) שיווי-משקל כימי ואנטרופיה, פולימרים, כימיה פיזיקלית (ננו ומיקרואלקטרוניקה).
    משך הבחינה שעתיים.
   • שאלון 037382 בהיקף 15%: (3 שאלות: שאלה ראשונה – 6 שאלות רב-ברירה; 2 שאלות פתוחות מתוך 3) כימיה אורגנית בסיסית ומתקדמת, ביוכימיה – כימיה של חלבונים וחומצות גרעין.
    משך הבחינה שעתיים.

   עוד דברים שכדאי לדעת:

   חומרי עזר מותרים: דפי עזר (כלולים בבחינה) ומחשבון.

   תמונה של מעטפהצור קשר

   שיחה עם נציג

   ×

   שיחת ווטסאפ