השאר פרטים

מתעניינים בלימודים ב- HighQ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נציגנו עומדים לרשותכם
לשאלות ולפרטים נוספים:

reception@high-q.co.il

1-800-80-80-80

שעות פעילות:
א'-ה': 9:00-21:00 | ו': 9:00-13:00
בשליחת הפרטים הינך מאשר/ת קבלת מידע ועדכונים אודות הקורסים של היי קיו

&nsbp;

בגרות בגיאוגרפיה

מה זה קיימות? מה הקשר בין ההתחממות הגלובאלית הצמחייה והערים שאנו חיים בהם ? ואיך כל זה קשור לכותרות החדשות?

הבגרות בגיאוגרפיה עוסקת בתכנים הנמצאים בחזית המחקר הגאוגרפי – סביבתי בעולם כמו: קיימות חברתית וסביבתית, שינויי אקלים, השפעות והשלכות של תהליכי הגלובליזציה, צדק מרחבי-סביבתי, פיתוח בר-קיימא, שונות ואי שוויון מרחבי. השאלות והסוגיות המרכזיות מתחום הגיאוגרפיה מהוות בסיס בתכנית זו לטיפוח החשיבה ולהבניה של הידע. במהלך הלמידה יתבקשו הסטודנטים להסביר את הסיבות והגורמים לפערים ולשוֹנוּת המרחבית, לנתח את השלכותיהם ולנקוט עמדה מנומקת ביחס לממצאי ההשוואה, וכן להציע דרכים להקטנת אי-השוויון, בעיקר בתחומי הכלכלה, החברה והרווחה.

מקצוע הגיאוגרפיה נחלק לשני תחומים עיקריים, הפיזי והאנושי. התחום הפיזי – עוסק בחקר כדור הארץ, חקר האטמוספירה, האקלים, מזג האוויר ועוד. התחום האנושי – עוסק בחקר האדם והסביבה  ובחקר ותכנון של היצירה האנושית הגדולה ביותר, העיר. הגיאוגרפיה בוחנת את היחסים הכלכליים והחברתיים במרחב, את היחסים בין מדינות, עמים ואנשים, את ההשפעה שיש לפעילות האדם על הסביבה הטבעית, ובשנים האחרונות היא מתמקדת במשבר הסביבתי ובהשלכותיו על חיינו. הגיאוגרפיה עוסקת במה שמתרחש היום ועכשיו.

בגרות בגיאוגרפיה היא מהמקצועות האקטואליים ביותר מבין כל המקצועות הנלמדים לבגרות. הקורס בהיי-קיו גלובל מיועד למעוניינים לגשת לבגרות ברמת 5 יחידות לימוד. הבוחרים לגשת לבגרות בגיאוגרפיה, זוכים ליתרון משמעותי, שכן מדובר במקצוע מוגבר, מעניין וקל ללמידה המקנה נקודות בונוס בשכלול ממוצע הציונים.

yellow22

מבנה הבחינה

א. נתי"ב – ניתוח תופעות במרחב – יש לענות על 4 מתוך 5 שאלות (שאלה מס׳ 1 חובה) 4 שאלות – 100 נק׳.
ב. גיאוגרפיה של ארץ ישראל – יש לענות על 2 מתוך 7 שאלות – 56 נק׳.
ג.  גיאוגרפיה של המזה"ת – יש לענות על 2 מתוך 7 שאלות 44 נק׳. (הפרקים ב׳ וג׳ מאוחדים לאחד, ז"א  4 שאלות מתוך 14).
ד. הפתוח והתכנון המרחבי (4 שאלות מתוך 7) 4 שאלות, סה״כ 100 נק׳.

הקורס ב High-Q

בקורס ההכנה לקראת בחינת הבגרות בגיאוגרפיה של היי-קיו גלובל נחשפים התלמידים לנושאים המדוברים בראש מהדורות החדשות, נושאים רלוונטיים לכל אזרחי העולם, מבוגרים וצעירים כאחד, אם זה בטיול הגדול בדרום אמריקה, בנסיעה באוטובוס בהרי האנדים, בשיחות הסלון ביום שישי ועוד.

תלמיד הבקיא במתרחש ברחבי העולם יגלה שהוא שולט היטב בחומר. אחרים, יגלו עולם חדש ומופלא – בשיעורים מהנים ומעניינים, הנלמדים בכיתות קטנות. הלימודים אצלנו מתאפיינים באווירה אינטימית וביחס אישי של המורים הטובים והמקצועיים ביותר בארץ. הקורס כולל שני מפגשים בשבוע. בהמשך מתווסף מפגש שלישי, בהתאם לקצב התקדמות התלמידים בכל בכיתה והצורך בתרגול נוסף לקראת הבחינה.

 

תאריכי הבחינות ופתיחת הקורסים

לחץ כאן

עוד דברים שצריך לדעת

חומר עזר

assist

מותר:

אטלס אוניברסיטאי חדש, הוצאת יבנה, משנת 1993 ואילך (ללא המילון למונחי הגיאוגרפיה).
אטלס כרטא – פיזי, מדיני, חברתי, כלכלי, משנת 1993 ואילך.
אטלס כרטא אוניברסלי.
אטלס ישראל החדש – האטלס הלאומי מהדורת 2008.
מפה של ארץ-ישראל 1:2500,000.
מפה גיאולוגית של ארץ-ישראל 1:250,000 או 1:500,000.

משך זמן הבחינה

time

הבחינה בכתב

write
תמונה של מעטפהצור קשר