השאר פרטים

מתעניינים בלימודים ב- HiGHQ?

השאירו פרטים ויועץ לימודים יחזור אליכם בהקדם

נציגנו עומדים לרשותכם
לשאלות ולפרטים נוספים:

cs@g.high-q.co.il

1-800-80-80-80

שעות פעילות:
א'-ה': 9:00-21:00 | ו': 9:00-13:00
בשליחת הפרטים הינך מאשר/ת קבלת מידע ועדכונים אודות הקורסים של היי קיו

 

פסיכומטרי

מידע על מבחן הפסיכומטרי

סיפורנו מתחיל בשנת 1981, שבה הקים ועד ראשי האוניברסיטאות בישראל את המרכז הארצי לבחינות והערכה. מטרתו של המרכז הייתה בנייה והפעלה של מערכת מבחנים לחיזוי ההצלחה בלימודים אקדמיים שתסייע בתהליך המיון של מועמדים למוסדות להשכלה גבוהה בישראל. כך נולדה בשנת 1981 הבחינה הפסיכומטרית..

משנת 1990, במשך 22 שנים, כל מבחן פסיכומטרי היה בנוי במתכונת קבועה של שמונה פרקים העוסקים בשלושה תחומים – חשיבה כמותית, חשיבה מילולית ואנגלית, וכמעט ולא השתנה. רק לקראת מועד אוקטובר 2012 נערכו שינויים נוספים במבחן, והעיקרי בהם היה הוספת מטלת החיבור. בתחילת שנת 2018 נכנסה רפורמה נוספת לפסיכומטרי, שהשינויים העיקריים בה היו מועדי הבחינה

הבחינה הפסיכומטרית מורכבת מ-3 חלקים:

חשיבה מילולית – התלמידים נבחנים על יכולתם לכתוב חיבור בשפה אקדמית, פתירת אנלוגיות, השלמת משפטים, הבנה והסקה והבנת הנקרא.

חשיבה כמותית – התלמידים נבחנים בשלל נושאים, דוגמת אלגברה, בעיות מילוליות, גאומטריה והסקה.

אנגלית – התלמידים נבחנים באוצר מילים, ניסוח מחדש של משפטים מורכבים והבנת הנקרא.

High Q ופסיכומטרי

HiGHQ היא חברת השכלה המצטיינת בהובלת סטודנטים להצלחה. כבר כ-35 שנים מומחי ההוראה שלנו מכינים מאות אלפי סטודנטים לעולם האמיתי .

בHiGHQ- אנו מספקים לסטודנטים שלנו את מכלול התנאים להצלחה, הן בהיבט המקצועי הן במתן כלים למימוש הפוטנציאל האישי. במפגשים הרבים עם הסטודנטים הצוות המוביל של היי קיו לומד את הצרכים, היכולות והקשיים של הסטודנטים לקראת הבחינות החשובות, בגרות ופסיכומטרי.

מתוך הלמידה הזאת ועם הרצון להוביל תמיד, פיתחה היי קיו טכנולוגיות למידה מתקדמות ,שיטות לימוד מותאמות אישית ובעיקר הבנה שהתפקיד העיקרי שלה הוא הרבה יותר מהכנה לבחינה – התפקיד של HiGHQ הוא להכין את הסטודנט לעולם האמיתי. בעקבות התובנה הזאת והרצון להוביל ולתת ערך אמיתי, פתחנו כלים טכנולוגיים לא רק בתחום החינוכי אלא גם כלים המפתחים את יכולות ההתמודדות מול אתגרים, את הביטחון העצמי, העצמה אישית וכלי אימון נוספים להתמודדות עם העולם האמיתי. כלים שישמשו את בוגרי HIGHQ שנים קדימה.

מה המסלול שמתאים לך?

פסיכומטרי HiGHQ Live

לראשונה בישראל – מסלול ההכנה המלא למבחן הפסיכומטרי של HiGHQ בשידור חי! אותו המסלול, אותם התכנים, עם מרצה קבוע, מכל מקום שנוח לך.

לפרטים>>

מסלול ההכנה למבחן הפסיכומטרי

אורך המסלול החדש הוא כ-4 חודשים שכוללים 3 שבועות הכנה לרענון וחזרה לשגרת לימודים ו-3 חודשים של הקורס עצמו, עם 270 שיעורים אונליין, מספר הסימולציות הגבוהה ביותר בתנאי מבחן ותוכנית עבודה מותאמת אישית לכל סטודנט

לפרטים>>

מסלול עתודה

לראשונה בישראל קורס הכנה לפסיכומטרי במיוחד עבור מועמדים לעתודה בצה"ל ב-LIVE. קורס המותאם בדיוק ללוח הזמנים שלכם, מכל מקום ובכל זמן ובליווי מרצה צמוד.

מסלול 700+

מסלול ההכנה לפסיכומטרי של HiGHQ– מסלול בלעדי ויוקרתי למצטיינים. קורס LIVE בקצב גבוה וממוקד שיוציא ממך את המקסימום!

מבחן פסיכומטרי לדוגמא

מבחן פסיכומטרי לדוגמא הוא כלי מצוין לתרגול פסיכומטרי ומרכיב משמעותי להכנת מבחן הפסיכומטרי. כאן ניתן למצוא מבחן פסיכומטרי לדוגמא עם הפתרונות מלאים של מרצי הפסיכומטרי שלנו.

לפרטים>>

הבחינה הפסיכומטרית

המבחן הפסיכומטרי משמש ככלי למיון וסינון מועמדים ללימודים במסגרת המוסדות להשכלה גבוהה בישראל. פקולטות שהביקוש בהן גדול מההיצע מסתייעות בציוני המבחן לדירוג המועמדים שמעוניינים להירשם אליהן.

לפרטים>>

לדעת יותר

עושים לכם סדר, כל מה שרציתם לדעת על המבחן הפסיכומטרי ובחינות הבגרות:

לפרטים>>

הרשמה למבחן פסיכומטרי

מתי אפשר לעשות את הבחינה? היכן היא מתקיימת? איפה נרשמים?

לפרטים>>

שאלות ותשובות על מבחן הפסיכומטרי

 

מה המבנה של מבחן הפסיכומטרי?

המבחן מורכב מ-3 חלקים:
חשיבה מילולית – התלמידים נבחנים על יכולתם לכתוב חיבור בשפה אקדמית, פתירת אנלוגיות, השלמת משפטים, הבנה והסקה והבנת הנקרא.
למטלת החיבור משקל של 25% מהציון בתחום המילולי, אך אי אפשר לדעת מה הציון שקיבלתם במטלת החיבור עצמה.
חשיבה כמותית – התלמידים נבחנים בשלל נושאים, דוגמת אלגברה, בעיות מילוליות, גאומטריה והסקה.אנגלית – התלמידים נבחנים באוצר מילים, ניסוח מחדש של משפטים מורכבים והבנת הנקרא.

 

איך מחושב הציון הסופי של פסיכומטרי?

הציון הסופי מחושב באמצעות שקלול ציוני הגלם שקיבלתם בכל אחד מתחומי המבחן בהתאם למספר התשובות הנכונות שצברתם באותו תחום בכלל פרקי המבחן (150-150 לכל תחום)

 

איך נרשמים לפסיכומטרי?

ניתן להירשם לבחינה דרך אתר האינטרנט של המרכז הארצי לבחינות והערכה או באמצעות ערכת הרשמה אותה ניתן לרכוש בחנויות הספרים האוניברסיטאיות וברשתות צומת ספרים וסטימצקי

 

מתי נערכת הבחינת הפסיכומטרית?

הבחינה הפסיכומטרית נערכת ארבע פעמים בשנה במועדים אפריל, יולי, ספטמבר/אוקטובר ודצמבר וניתן לגשת במועדים עוקבים. קיים שוני בין המועדים מבחינת השפות בהן ניתן להבחן ובמקומות ברחבי הארץ בהם נערכות הבחינות.

 

מהי בחינת פסיכומטרית בתנאים מותאמים?

המרכז הארצי לבחינות והערכה פועל רבות להקל על נבחנים שיש להם מגבלות שונות ומציע להם טווח רחב של הקלות כדי שיוכלו להיבחן בתנאים המותאמים לצורכיהם. היחידה של המרכז הארצי מורכבת מבעלי מקצוע מתחומי הפסיכולוגיה והרפואה, אשר תפקידם לסייע לנבחנים לעקוף את הקשיים ככל האפשר.
על מנת לקבל את ההתאמות הנדרשות לבחינה, עליכם לעמוד בשלושה קריטריונים: לקות למידה, הפרעת קשב וריכוז ומגבלה פיזית או נפשית

כמה באמת צריך ללמוד לפסיכומטרי?

כשאתם מחליטים לעשות מבחן פסיכומטרי עליכם להבין את המשמעויות הנלוות – בכדי להצליח, צריך להשקיע. פסיכומטרי בוחן בין היתר את יכולות הלמידה שלכם. אם יש לכם יכולות למידה טובות, תוכלו להשתפר במבחן זה יותר ממי שהיכולות האלה לוקות אצלו בחסר. לימודי פסיכומטרי מוצלחים הם לא רק לימוד ושינון אלא גם למידה מטעויות. אז כמה באמת צריך ללמוד? כדי להצליח בפסיכומטרי צריך להשקיע את מלוא המרץ, ולקבוע לעצמכם כי בתקופה זו, הפסיכומטרי הוא הדבר החשוב ביותר בחיים – זו הגישה הטובה ביותר למי שמעוניין להיבחן פעם אחת בלבד ולא למצוא את עצמו נבחן שוב ושוב.

תמונה של מעטפהצור קשר