השאר פרטים

מתעניינים בלימודים ב- HighQ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נציגנו עומדים לרשותכם
לשאלות ולפרטים נוספים:

reception@high-q.co.il

1-800-80-80-80

שעות פעילות:
א'-ה': 9:00-21:00 | ו': 9:00-13:00
בשליחת הפרטים הינך מאשר/ת קבלת מידע ועדכונים אודות הקורסים של היי קיו

&nsbp;

בגרות באנגלית

השינויים הטכנולוגיים הרבים, הקדמה והפיתוח הובילו לכך שהשפה האנגלית היא השפה האוניברסאלית שבה משתמשים כל אזרחי העולם על מנת לתקשר האחד עם השני. מבחן בגרות באנגלית הוא מהמבחנים החשובים והקשים מבין מקצועות הבגרות. התלמידים נדרשים ללמוד שפה חדשה בזמן קצר ואחד המפתחות העיקריים להצלחה במבחן זה הוא  כמובן תרגול.

yellow22

הבגרות באנגלית שייכת לקבוצת בגרויות שנקראת 'גרעין לימודי חובה'. במקצועות אלו חלה החובה להיבחן ולהשיג לכל הפחות ציון עובר, על מנת לקבל תעודת בגרות מלאה. ניתן להיבחן בשלוש רמות: רמת 3 יחידות לימוד, רמת 4 יחידות לימוד ורמת 5 יחידות לימוד. קורס הכנה לבגרות באנגלית  ב-High Q מיועד למעוניינים לגשת לבגרות ברמת 4 יחידות לימוד וברמת 5 יחידות לימוד.

מבנה הבחינה

בבגרות באנגלית כל תלמיד נבחן ב-3 שאלונים, כאשר הציון הסופי הוא שקלול של שלושתם (במשקל שווה). תלמידי רמת 4 יח"ל נבחנים בשאלונים  C, D, Eותלמידי רמת 5 יח"ל נבחנים בשאלונים E, F, G. הבגרות בודקת ידע מקיף באנגלית (קריאה ושמיעה) ושליטה ביצירות ספרותיות. מלבד העובדה שהנבחנים בשתי הרמות נבחנים באותו שאלון (E) חלק מיצירות הספרות משותפות וההבדלים ברמות (4 ו-5 יח"ל) הם לא גדולים.

שאלון C – הבנת הנקרא (100%) / הבנת הנקרא (70%) וכתיבת חיבור (30%) – תלמיד שנבחן ברפורמת "עולם חדש" יקבל שאלון הכולל קטע קריאה + חיבור. תלמיד הנבחן במתכונת הישנה יקבל רק קטע קריאה.
שאלון D – יצירות ספרות (פואמות וסיפורים קצרים) שנלמדו בכיתה.
שאלון E – קטע קריאה (70%) וקטע הבנת הנשמע (30%)
שאלון F – יצירות ספרות (פואמות, סיפורים קצרים ומחזה) שנלמדו בכיתה.
שאלון G – קטע קריאה (60%) ומטלת כתיבה (40%(.

הקורס ב High-Q

קורס ההכנה לקראת בחינת הבגרות של High Q בנוי מכיתה הטרוגנית המורכבת מתלמידים הניגשים לבחינת הבגרות ברמה של 4 יחידות לימוד וברמה של 5 יחידות לימוד. הרעיון העומד מאחורי שיטת לימוד זו, הוא שאין הבדלים מהותיים בין שתי הבחינות שכן החומר לבחינה דומה, אך ברמת 5 יחידות ישנו דגש נוסף על דקדוק ודיוק בכתיבה.

בשיטת הלימוד של היי קיו – המורה ידאג להכין  את התלמידים לבחינה שבה הם יקבלו את הציון הטוב ביותר, כולל הבונוס ולהגיע לתוצאה המיטבית גם מבחינת ההשפעה על תעודת הבגרות.

לקראת אמצע הקורס נתחיל להקדיש שעות ייעודיות נפרדות לתלמידי 4 ו-5, בנוסף לשעות המשותפות. שעות אלו יוקדשו ללימוד יצירות הספרות שאינן משותפות לשתי הרמות ולהכנת תלמידי 5 יח"ל לכתיבת החיבור.

אצלנו ב-High Q לא נלמד, לא נתרגל ואפילו לא נזכיר חוקי דקדוק.

אנו מאמינים  כי שפה לומדים מהתנסות ולא מתוך חוקים. נזכיר כאן את העובדה הברורה מאליה ששליטה בדקדוק כלל לא נבחנת ישירות בשום צורה בבחינת הבגרות ולכן מי שאהב דקדוק בתיכון הולך להתגעגע ומי שלא – ישמח לדעת שהוא לא יזדקק לזה בבחינה.

במהלך הקורס בהיי קיו, נתייחס לשימוש נכון בשפה ובהחלט מלמדים מבנים לשוניים רבים. הדבר ייעשה במידה רבה באמצעות מתן משוב מהמורה על ניסוחים של תלמידים בתרגולים השונים (שמיעה, כתיבה דיבור), מתן דוגמאות נכונות והסברים אינטואיטיביים שאינם מתבססים על חוקים. יוצאים מן הכלל הם כללי כתיבה, הרלוונטיים בעיקר לתלמידי 5 יח"ל, אליהם נתייחס באופן מפורש בקורס.

ויש אפילו אפליקציה

בנוסף, ניתן לתלמידי הבגרות גישה לאפליקציה הידועה והמעולה "BrainWash " אשר כבר שנים מלמדת אלפי תלמידים מילים באנגלית בצורה חוויתית וקוגנטיבית.


הקורס שלנו מחולק לשלושה שלבים:

שלב א'- לימוד אנגלית.
פיתוח יכולות הקריאה ויכולת השמיעה – השמיעה והדיבור הם שני הצדדים של אותו המטבע, לכן על מנת לרכוש יכולת שמיעה אמיתית אנחנו מלמדים גם כיצד להקשיב ואיך נכון לדבר. בשיטה זו, התלמידים מגיעים לתוצאות גבוהות במיוחד בהכנה לחלק השמיעה ותלמידינו מרוויחים גם בטחון ושליטה בשפה המדוברת  ששמשו אותם לא רק לבחינת הבגרות.
שלב ב'- למידה לבגרות.
לימוד יצירות הספרות – תחילה נלמד את היצירות המשותפות, בהמשך יוקדשו שעות ייעודיות נפרדות לתלמידי 4 ותלמידי 5 כדי ללמד את יצירות הספרות שאינן משותפות וכמו כן לחיבור. לקראת שלב זה המורה והתלמיד מחליטים  יחד-באיזו בחינה התלמיד יגיע לתוצאות טובות יותר.

שלב ג'- מרתון.

 

סימולציות – השבועיים האחרונים של הקורס יוקדשו בעיקר לסימולציות וחזרה על החומר הנלמד.
מכיוון שהקורס מתקיים בכיתות קטנות הדבר מאפשר למורה גמישות רבה ויכולת להתאים את קצב ואופן הלימוד לתלמידים כך שלעיתים תקופת המרתון תתחיל אפילו קצת לפני השבועיים האחרונים של הקורס.

אתר שהוא חבר

כיוון שההצלחה בבחינת הבגרות באנגלית תלויה במידה רבה בתרגול, תלמידנו נהנים בנוסף, ללמידה בכיתה משימוש באתר. האתר כולל אפליקציות רבות ללימוד מילים שמתקשרות אחת עם השנייה ומאפשרות לימוד בצורה מהנה ואפקטיבית. המילים שבאוצר המילים נבחרו מתוך סריקה של עשרות מבחני בגרות מהשנים האחרונות והן ממוקדות לבחינה. כמו כן, האתר מכיל אפליקציה מיוחדת לחזרות על השיעור שנלמד בכיתה ואפשרות לתרגול קטעי קריאה רבים.

תאריכי הבחינות ופתיחת הקורסים

לחץ כאן

עוד דברים שצריך לדעת

חומר עזר

assist

מותר:
מילון דו לשוני,
מילונית אלקטרונית

משך זמן הבחינה

time

שאלון C – שעה וחצי
שאלון D – שעה ו-45 דקות
שאלון E – שעה ורבע
שאלון F – שעה ו-45 דקות
שאלון G – שעה ו-45 דקות

הבחינה בכתב

write

פתרונות למבחן באנגלית

פתרון בגרות באנגלית 2020

פתרון בגרות באנגלית חורף 2020

פתרון בגרות באנגלית  2017 – 2018

פתרון בגרות באנגלית קיץ 2018

פתרון בגרות באנגלית קיץ 2017

פתרון בגרות באנגלית חורף 2017

תמונה של מעטפהצור קשר