השאר פרטים

מתעניינים בלימודים ב- HiGHQ?

השאירו פרטים ויועץ לימודים יחזור אליכם בהקדם

נציגנו עומדים לרשותכם
לשאלות ולפרטים נוספים:

cs@g.high-q.co.il

1-800-80-80-80

שעות פעילות:

מכירות

א'-ה' 09:00-19:00

ו'/ערבי חג 10:00-13:00

שירות לקוחות

א'-ה' 09:00-18:00

  בשליחת הפרטים הינך מאשר/ת קבלת מידע ועדכונים אודות הקורסים של היי קיו

  &nsbp;

  נוהלי הרשמה למבחני בגרות

  רגע לפני שניגשים לבחינות, כדאי להכיר את נוהלי ההרשמה לבחינות הבגרות. כן, מסתבר שיש דבר כזה. מי זכאי לגשת לבגרות? איך נרשמים? ומה ההבדל בתנאי ההרשמה בין נבחן אינטרני לנבחן אקסטרני? כל התשובות בכתבה שלפניכם:

  אלפי תלמידים ניגשים לבחינות הבגרות בכל שנה. תעודת הבגרות היא סיכום של הלימודים בתיכון, והיא תנאי סף לקבלה ללימודים גבוהים במגוון תחומים. ההנחיות של משרד החינוך לרישום לבחינות הבגרות משתנות בין נבחנים אינטרניים לאקסטרניים, ולכן חשוב מאוד להירשם על פי הסטטוס שלכם.

  ההבדל בין נבחן אינטרני לאקסטרני

  יש שני מסלולי לימוד להשלמת הבגרות; האחד הוא מסלול אינטרני והאחר מסלול אקסטרני. מסלול "אינטרני" מיועד לבוגרי תיכון שסיימו 12 שנות לימוד ונבחנו בבחינה אחת לפחות בבית ספרם. כדי להיבחן בבחינות הבגרות, על נבחנים אינטרניים לגשת לבחינת הבגרות על פי תוכנית הלימודים מטעם משרד החינוך. לעומת זאת, מסלול "אקסטרני" הוא לימוד לבגרויות באופן חיצוני, ומיועד למי שלא סיים 12 שנות לימוד מסיבה כלשהי או למי שסיים 12 שנות לימוד, אך לא ניגש לשום בחינה בבית ספרו.

  נוהלי הרישום של נבחנים אינטרניים

  הרישום לבחינת הבגרות במסלול אינטרני ייערך במזכירות התיכון שבו אתם צפויים להיבחן לבגרות. יש לברר את מועד ההרשמה ולהקפיד להירשם בזמן, מכיוון שאין מועד הרשמה מאוחר.

  האם הרישום בתשלום?

  לא. הרישום לבחינות הבגרות אינו בתשלום.

  האם ניתן להגיש בקשה לבחינה בתנאים מותאמים?

  ודאי. המרכז הארצי לבחינות והערכה פועל רבות להקל על נבחנים שיש להם מגבלות שונות, כמו לקות למידה, הפרעת קשב וריכוז ומגבלה פיזית או נפשית. אם אתם זכאים לקבל הקלות, עליכם להגיש בקשה כשלושה חודשים לפני מועד הבחינה ולאחר ההרשמה לבחינה. את התשובה תוכלו לקבל כ-25 ימים לאחר הגשת כל המסמכים באתר של המרכז הארצי לבחינות והערכה.

  נוהלי ההרשמה של נבחנים אקסטרניים

  אופן הרישום לבחינת הבגרות משתנה על פי הקריטריון הזה: אם המבקש פתח תיק אקסטרני בעבר או לא פתח תיק בעבר.

  אם פתחתם תיק אקסטרני בעבר תוכלו להירשם דרך אתר האינטרנט של משרד החינוך, מכיוון שפרטיכם האישיים נמצאים במאגר. חשוב שתבדקו את המועד האחרון של ההרשמה ולא תפספסו אותו, וחשוב גם שתעדכנו את כתובת הדוא"ל שלכם באתר.

  אם עדיין לא פתחתם תיק אקסטרני תצטרכו לגשת לאחת השלוחות של משרד החינוך שמיועדות לנבחנים האקסטרניים. על מנת לפתוח תיק עליכם להצטייד בתעודת זהות ובשתי תמונות פספורט. אם יש לכם גיליון ציונים קודם, עליכם להביא אותו איתכם.

  היכן נמצאת השלוחה של משרד החינוך?

  השלוחה האקסטרנית באזור המרכז נמצאת ברחוב עמל 48, קריית אריה, פתח תקווה. יש לתאם הגעה בטלפון: 03-6164022.

  האם הרישום הוא בתשלום?

  לא. הרישום לבחינות הבגרות דרך השלוחה של משרד החינוך אינו בתשלום.

  בהצלחה!

  תמונה של מעטפהצור קשר