מתעניינים בלימודים ב- HiGHQ?

  השאירו פרטים ויועץ לימודים יחזור אליכם בהקדם

  נציגנו עומדים לרשותכם
  לשאלות ולפרטים נוספים:

  [email protected]

  1-800-80-80-80

  שעות פעילות:

  מכירות

  א'-ה' 09:00-19:00

  ו'/ערבי חג 10:00-13:00

  שירות לקוחות

  א'-ה' 09:00-18:00

   מנהל עסקים

   מנהל עסקים הוא תחום במדעי החברה העוסק בתורת הניהול של ארגונים בעלי מטרות רווח. מטרת לימודי מנהל עסקים לתואר ראשון היא להכשיר עובדים שישתלבו במשרות ניהוליות בארגונים בארץ ובעולם, או לחילופין יהפכו לשחקני מפתח בעולם העסקים והמסחר הבינלאומי.

   מה לומדים בתואר ראשון במנהל עסקים?

   הלימודים לתואר ראשון במנהל עסקים כוללים מגוון רחב של קורסים מתחומים שונים אשר מטרתם להקנות לסטודנטים ידע ביסודות הניהול. רוב הקורסים במהלך התואר הם קורסים תיאורטיים וביניהם מבוא למיקרו ומאקרו כלכלה ותורת המימון והניהול, אך ישנם גם קורסים מעשיים כגון מתמטיקה, סטטיסטיקה, אנגלית עסקית ושיטות מחקר.

   מה אפשר לעשות עם תואר ראשון במנהל עסקים?

   הכניסה לעולם התעסוקה לאחר התואר תלויה בהתמחות של הסטודנט במהלכו. בוגרים שהתמחו במימון יכולים להשתלב במחלקות כספים; בוגרים שהתמחו במשאבי אנוש יכולים לעבוד במחלקות כוח אדם, ובוגרים שהתמחו בשיווק יכולים להשתלב בחברות פרסום ובמחלקות שיווק בארגונים. ניתן גם לנצל את הידע הנרכש כדי לפתוח עסקים כעצמאיים, או להציע שירותי ייעוץ עסקי.

   קבלה ללימודים

   בישראל קיימות תכניות רבות לתואר ראשון במנהל עסקים (או ניהול), לצד מספר מצומצם יותר של תכניות לתואר שני (M.B.A) במנהל עסקים. ישנה אפשרות ללמוד תואר ראשון במנהל עסקים בכל אחת מהאוניברסיטאות בישראל: אוניברסיטת תל-אביב, אוניברסיטת בן גוריון, אוניברסיטת בר אילן, אוניברסיטת חיפה, האוניברסיטה העברית והאוניברסיטה הפתוחה, או במכללות השונות שהמוכרות מביניהן הן המכללה למנהל, מכללת רמת גן, מכללת נתניה, הבינתחומי בהרצליה ועוד.

   תנאי הקבלה ללימודי מנהל עסקים הם בדרך כלל גבוהים למדי ומשתנים משנתון לשנתון בהתאם למוסד האקדמי המבוקש. תנאי הקבלה לאוניברסיטאות הם קשים יותר מאשר תנאי הקבלה למכללות וכוללים שקלול של ציוני בגרות ופסיכומטרי. רוב המכללות דורשות אף הן ציון פסיכומטרי בנוסף לתעודת הבגרות אף שבמקרים מסוימים ניתן להתקבל גם על סמך ציון של מכינה קדם-אקדמית מיוחדת למסלול לימודים במנהל עסקים.

   ראוי לציין כי קיימים מסלולים מיוחדים המאפשרים השלמה בלבד לתואר ראשון במנהל עסקים מתוך תעודה או תואר קודמים שיש לסטודנט (למשל תעודת הנדסאי).

   לאן הכי קשה להתקבל?

   הכי קשה להתקבל לאוניברסיטת תל-אביב, שם נדרש ציון פסיכומטרי גבוה מ-727 שמאפשר קבלה אוטומטית, או ציון משולב של פסיכומטרי ובחינות בגרות (ממוצע בגרויות 110 עם ציון פסיכומטרי 655).

   גם המכללות המובילות, כגון המרכז הבינתחומי, דורשות ציון פסיכומטרי בנוסף לממוצע הבגרויות ולעיתים אף דורשות מכתבי המלצה. גם במכללות אלו למועמדים בעלי ממוצע בגרות משוקלל 100 ומעלה או ציון פסיכומטרי 700 ומעלה יש סיכויי קבלה גבוהים יותר.

   ראוי לציין כי במכללות המשמשות מרכזי לימוד של האוניברסיטה הפתוחה (ובאוניברסיטה הפתוחה בכלל) יכול כל אחד פשוט להירשם ולהתחיל בלימודים ללא כל תנאים מוקדמים כדוגמת ציוני תעודת הבגרות או פסיכומטרי.

   מסלולי לימודים

   לימודי מנהל עסקים אפשריים במסלול חד-חוגי המתמקד בתחומי הכלכלה והניהול, או במסלול דו-חוגי הכולל אפשרות לשלב חוגים יחד עם מנהל העסקים. שילובים נפוצים בתחום כוללים לימודי מנהל עסקים יחד עם חשבונאות, כלכלה, משפטים, מדעי המחשב, פסיכולוגיה, מתמטיקה ועוד.

   במהלך הלימודים לתואר ראשון הסטודנטים נדרשים לבחור תחום התמחות עיקרי כאשר ההתמחויות הקיימות הן: מימון, שיווק, ביטוח, מערכות מידע, חשבונאות, משאבי אנוש וטכנולוגיות מידע.

   משך הלימודים והיקפם

   לימודי מנהל עסקים נמשכים שלוש שנים ובסופם יקבל הסטודנט תואר B.A. הלימודים הם מורחבים ביותר וכוללים גם התמחויות שונות.

   לכל מי שמתכנן לעבוד במקביל לתואר, יש לזכור כי מערכת השעות, בעיקר באוניברסיטאות, נפרסת בדרך כלל על פני רוב ימות השבוע. לעומת זאת, מכללות רבות בישראל מציעות מסלולי לימודים גמישים יותר שמאפשרים לסטודנטים לתואר ראשון לעבוד במקביל במשרה מלאה או חלקית.

   מה מספרים הסטודנטים?

   רוב בוגרי התואר טוענים כי הם מרוצים מבחירתם ללמוד לתואר ראשון במינהל עסקים והתואר תרם מאוד לקידומם האישי, וזאת למרות השכר ההתחלתי הנמוך יחסית המוצע לבוגרים בתחילת דרכם (בין 5,000-8,000 שקל ברוטו). כמו כן טוענים הסטודנטים כי יש חשיבות גדולה למוסד האקדמאי בו בחרו ללמוד, ומציינים כי בוגרי אוניברסיטאות ומכללות יוקרתיות משתכרים, לפחות בתחילת דרכם, יותר מבוגרי מכללות פחות מוכרות.

   ראוי לציין כי בוגרי תואר ראשון במנהל עסקים לרוב לא יוכלו להתברג בתפקידים ניהוליים מיד בסיום התואר, אלא אם יש להם ניסיון תעסוקתי רלוונטי. כמו כן, גם לימודי תואר שני במנהל עסקים אינם משפרים משמעותית את השכר ואת מגוון התפקידים בהם ניתן לעסוק ללא ניסיון תעסוקתי מתאים.

   תמונה של מעטפהצור קשר

   שיחה עם נציג

   ×

   שיחת ווטסאפ