השאר פרטים

מתעניינים בלימודים ב- HighQ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נציגנו עומדים לרשותכם
לשאלות ולפרטים נוספים:

reception@high-q.co.il

1-800-80-80-80

שעות פעילות:
א'-ה': 9:00-21:00 | ו': 9:00-13:00
בשליחת הפרטים הינך מאשר/ת קבלת מידע ועדכונים אודות הקורסים של היי קיו

מבחן פסיכומטרי בנוסח משולב

בחינה פסיכומטרית בנוסח משולב עברית/אנגלית מיועדת לכל הנבחנים ששפת אמם אינה עברית אך גם אינה אחת מ-4 השפות הנוספות בהן אפשר לפתור מבחן פסיכומטרי (ערבית, רוסית, צרפתית וספרדית).

בנוסח זה מטלת הכתיבה תופיע בעברית ובאנגלית. ניתן לכתוב את המטלה כולה או בעברית או באנגלית. יש לבחור אחת מן השפות ולא לבצע מעברים ביניהן בעת כתיבת המטלה. חשוב לציין שאין על הנבחן להתחייב לכתיבת חיבור בשפה מסויימת, עד המבחן הפסיכומטרי עצמו.

בפרקי חשיבה כמותית ופרקי חשיבה מילולית כל דף מופיע פעמיים: פעם באנגלית ומיד אחריו בעברית. בנוסף, מילים קשות יתורגמו בתחתית כל דף ל-7 שפות נוספות (רוסית, פורטוגזית, גרמנית, איטלקית, הונגרית, הולנדית ואמהרית).

פרקי אנגלית יופיעו כרגיל, בדומה למתכונתו של מבחן פסיכומטרי רגיל.

כדי לעשות מבחן פסיכומטרי בנוסח משולב, יש להירשם אליו מרא, ולבקש נוסח פסיכומטרי זה. בחינה פסיכומטרית בנוסח משולב אינה נערכת בכל מועד פסיכומטרי ולכן, בעת ההרשמה לבחינה פסיכומטרית יש לוודא כי ניתן להיבחן במועד פסיכומטרי זה בנוסח המשולב. בדרך-כלל מועדי בחינה פסיכומטרית משולבת חופפים למועדי פסיכומטרי של פברואר ויולי.אך מומלץ לבדוק מהם התאריכים הספציפיים באתר של המרכז הארצי לבחינות והערכה.

כמו כן, על הנבחנים שיגשו לבחינה פסיכומטרית משולבת (או כל בחינה פסיכומטרית בנוסח שאינו עברית) להיבחן בבחינת יע"ל הבודקת כישורי עברית בסיסיים. הבחינה מורכבת משני חלקים: בחלק הראשון שאלות השלמת משפטים וניסוח מחדש בעברית ובחלק השני מטלת חיבור קצרה. מידע נוסף לגבי בחינת יע"ל ובחינות להתנסות ניתן למצוא באתר המרכז הארצי לבחינות והערכה.

דגשים חשובים:

  • נוסח בחינה פסיכומטרית זה מיועד בעיקר לנבחנים ששולטים בשפה האנגלית ברמה גבוהה יותר מאשר בעברית. לא מדובר בהכרח בדוברי אנגלית מובהקים, אלא גם במי שאנגלית אינה שפת אמם, אך הקריאה שלהם באנגלית טובה יותר מאשר בעברית. בנוסף, כאמור, בחינה פסיכומטרית בנוסח משולב נותנת מענה לדוברי שפות אחרות אשר להם שליטה טובה יחסית בעברית או באנגלית. כך לדוגמה, נבחן ששפת אמו אמהרית שקורא בעברית, או נבחן ששפת אמו איטלקית ושולט היטב באנגלית, יוכלו לפתור בחינה פסיכומטרית משולבת ולהיעזר בתרגומים המופיעים בתחתית העמוד.
  • כדאי מאוד להחליט מראש באיזו שפה עונים על כל פרק במהלך הבחינה – לתרגל את מטלת הכתיבה בשפה הרצויה, להחליט איך נוח יותר לגשת לשאלות כמותית ומילולית. ייתכן, לדוגמה, שלנבחן קל יותר לענות על שאלות כמותיות באנגלית, אך עדיין יבחר לכתוב את מטלת הכתיבה בעברית, או להיפך. (הזמן הטוב ביותר לבדיקות אלו הוא במהלך קורס פסיכומטרי)
  • לנבחני פסיכומטרי בנוסח זה אין צורך ללמוד אוצר מילים בעברית, שכן כל המילים יתורגמו גם לשפה האנגלית.
  • מעבר לכך, אין שום הבדל בסוג השאלות של מבחן פסיכומטרי משולב, ולכן יש להתכונן לבחינה בדיוק כמו כל נבחן אחר!
  • אם אתם מתלבטים אם לגשת לבחינה פסיכומטרית בנוסח הרגיל או בנוסח המשולב, כנסו לאתר המרכז הארצי לבחינות והערכה ופתרו בחינה פסיכומטרית משולבת לדוגמה. כך תוכלו לראות בדיוק איך זה נראה, ולהחליט האם זה מתאים לכם או לא.

 

תמונה של מעטפהצור קשר