מתעניינים בלימודים ב- HiGHQ?

  השאירו פרטים ויועץ לימודים יחזור אליכם בהקדם

  נציגנו עומדים לרשותכם
  לשאלות ולפרטים נוספים:

  [email protected]

  1-800-80-80-80

  שעות פעילות:

  מכירות

  א'-ה' 09:00-19:00

  ו'/ערבי חג 10:00-13:00

  שירות לקוחות

  א'-ה' 09:00-18:00

   מזרח אסיה

   החוגים ללימודי מזרח אסיה הם חוגים במדעי הרוח, שמתמקדים בחקר תרבויות סין, יפן והודו. אף שבשלוש מדינות אלו בלבד חיים כ-40% מאוכלוסיית העולם, היכרותנו כתושבי ישראל עם התרבויות העשירות הללו מצומצמת ביותר. מטרת הלימודים היא לפתוח את התלמידים לעולם התרבותי האסיאתי ולהכשיר סטודנטים להשתלב במגזר העסקי בארץ או בחו"ל, בעיקר בשל פיתוחה המואץ של המעצמה הסינית.

   מה לומדים בתואר ראשון ללימודי מזרח אסיה?

   הקורסים בחוג למזרח אסיה סוקרים את התמורות ההיסטוריות, הדת והמנהגים של שלוש הציביליזציות הגדולות (סין, יפן והודו). הלימודים מתמקדים בלימוד השפה ובחקר ההיסטוריה, הפילוסופיה, הפוליטיקה, הכלכלה והדת (הינדואיזם, בודהיזם, קונפוציניזם, דאואיזם, שינטו ועוד). הסטודנטים יכולים לבחור ללמוד סינית מנדרינית, יפנית או הינדי. החוג מאפשר לימודי בחירה בנושאי מדינות נוספות, כגון קוריאה, וייטנאם ועוד.

   מה אפשר לעשות עם תואר ראשון בלימודי מזרח אסיה?

   בשל התעצמותה של המעצמה הסינית בעשור האחרון וכוחה הכלכלי הגדול של יפן, תלמיד שרכש שליטה באחת מהשפות המדוברות (סינית או יפנית) יכול לעבוד במגזר הפרטי בחברה המקיימת קשרים עסקיים עם מדינות אלה. יתרה מכך, תלמידים רבים שולטים בשפה מהגרים לסין או ליפן ומשתלבים במגזר העסקי שבמדינות אלה. חלק מהסטודנטים בוחרים להמשיך לתארים מתקדמים במטרה להפוך למומחים לאחת ממדינות האיזור. בישראל אפשר גם לחפש משרות במשרד החוץ או במשרד התיירות, או בשגרירויות ישראל באחת ממדינות מזרח אסיה.

   קבלה ללימודים

   תנאי הקבלה ללימודי מזרח אסיה משתנים בין מוסדות הלימוד, כאשר באוניברסיטת תל אביב ובאוניברסיטה העברית תנאי הקבלה דורשים בגרות מלאה, אך מסתמכים על הציון הפסיכומטרי בלבד.

   לאן הכי קשה להתקבל?

   האוניברסיטה שהכי קשה להתקבל אליה היא אוניברסיטת חיפה, שם נדרש ממוצע בגרות של 80 ומעלה, יחד עם ציון פסיכומטרי של 600 ומעלה. הסיבה לכך היא שהחוג ללימודי מזרח אסיה באוניברסיטת חיפה הוא מהוותיקים בארץ. באוניברסיטת תל אביב, לעומת זאת, מסתפקים ברף קבלה של ציון פסיכומטרי 450.

   מסלולי לימודים

   לימודי מזרח אסיה מציעים מסלול חד-חוגי המתמקצע בלימוד השפה היפנית והסינית ובקורסים להכרה מעמיקה של החברה, התרבות והדת. רוב הסטודנטים בוחרים במסלול דו-חוגי יחד ומשלבים לימודי מזרח אסיה עם חוגים אחרים כגון משפטים, מנהל עסקים ו-B.A כללי. באוניברסיטת חיפה ניתן ללמוד במסלולים נוספים, כגון התוכנית ללימודי עסקים באסיה.

   משך הלימודים והיקפם

   לימודי מזרח אסיה נמשכים שלוש שנים ובסופם יקבל הסטודנט תואר B.A. לימודי השפה תובעניים, ודורשים שעות רבות של לימוד אלפי הסימניות ביפנית ובסינית ושיפור יכולת הדיבור. שיעורי ההיסטוריה אינם תובעניים במידה יוצאת מן הכלל, כמקובל במדעי הרוח. ניתן לפרוס את לימודי התואר על פני רוב ימות השבוע, וניתן גם לעבוד במקביל.

   מה מספרים הסטודנטים?

   סטודנטים בוגרי החוג ללימודי מזרח אסיה, שאזרו אומץ והיגרו למדינות המזרח מאד מרוצים מבחירתם ומדווחים על שינוי מוחלט באורח חייהם וכן על שליטה טובה בשפה המקומית. חלק ניכר מהסטודנטים מתגורר בטוקיו ובבייג'ינג ועוסק בקשרי מסחר בין מדינות המזרח לארצות נוספות, או בחיזוק הקשרים בין המעצמה הסינית והיפנית לתיירים שפוקדים את האיזור. סטודנטים השולטים בנוסף בשפה הרוסית זוכים ליתרון מובהק בשל יכולתם לקדם קשרים עם מדינות בריה"מ לשעבר, אף הן ביבשת אסיה.

   תמונה של מעטפהצור קשר

   שיחה עם נציג

   ×

   שיחת ווטסאפ