מתעניינים בלימודים ב- HiGHQ?

  השאירו פרטים ויועץ לימודים יחזור אליכם בהקדם

  נציגנו עומדים לרשותכם
  לשאלות ולפרטים נוספים:

  [email protected]

  1-800-80-80-80

  שעות פעילות:

  מכירות

  א'-ה' 09:00-19:00

  ו'/ערבי חג 10:00-13:00

  שירות לקוחות

  א'-ה' 09:00-18:00

   אדריכלות

   אדריכלות היא תכנון ועיצוב חללים מעשה ידי אדם. האדריכלות נמצאת על התפר שבין אמנות לבין הנדסת בניין, וייחודה בתנועה בין המדע לבין הרוח. האדריכלות הוא שם כולל ללימודי תכנון ועיצוב בממדים שונים – החל מחלל של דירה בודדת ועד לבניינים ולמרחבים אורבניים שלמים.

   מה לומדים בתואר ראשון באדריכלות ?

   לימודי אדריכלות מעניקים לסטודנט ידע נרחב במגוון דיסציפלינות, החל מלימודי אמנות, עיצוב מוצר ותאורה, עיצוב פנים, שרטוט ותכנון, דרך קורסים במדעי החברה, הרוח והאמנויות, וכלה בלימודי מדעים מדויקים כגון פיזיקה והנדסה המספקים מיומנויות רלוונטיות למקצוע. ניתן לחלק את לימודי האדריכלות לשני חלקים מרכזיים: לימודיים עיונים שבהם רוכש הסטודנט ידע תיאורטי, ולימודי סטודיו מעשיים בהם מפתח הסטודנט כישורי תכנון ועיצוב חללים ומוציא אותם לפועל בבניית מודלים.

   מה אפשר לעשות עם תואר ראשון באדריכלות ?

   התואר הראשון בהחלט מספיק על מנת למצוא משרה כאדריכל, וישנם משרדים המציעים אף משרות לסטודנטים במהלך התואר. הביקוש לאדריכלים משתנה תדיר בהתאם למצב שוק הנדל"ן. השכר הממוצע לאדריכל בתחילת דרכו הוא די נמוך, ואינו עולה בהכרח בצורה משמעותית לאורך הקריירה. לרוב על מנת לבצע קפיצת שכר משמעותית יש צורך לצאת לדרך עצמאית. אדריכלים שמעוניינים לעבוד כשכירים יכולים לעבוד במשרדי אדריכלים, סטודיו לעיצוב פנים, עיריות ועוד, ולעסוק בעיצוב מבנים, עיצוב פנים, עיצוב נוף ותכנון ערים.

   איפה לומדים?

   ניתן ללמוד אדריכלות בארץ בחמישה מוסדות לימוד – אוניברסיטת תל אביב, הטכניון, האקדמיה לעיצוב ואומנות בצלאל, אוניברסיטת אריאל והאקדמיה לעיצוב וחינוך ויצ"ו חיפה. מוסדות אלה הם היחידים המוכרים על ידי המל״ג להעניק תואר "בוגר באדריכלות" B.Arch.

   שימו לב שמוסדות אחרים – כגון מכללת שנקר, מכללת ספיר, המכון הטכנולוגי HIT בחולון או המכללה למנהל – מעניקים תואר B.design בעיצוב פנים ולא תואר באדריכלות. קיימים בשוק גם מסלולי תעודה בעיצוב, או תעודת הנדסאי אדריכלות, שאורכים בין שנה לשנתיים ואינם מעניקים תואר אקדמי או תעודת אדריכלות.

   קבלה ללימודים

   באופן כללי ניתן לומר כי מסלול הקבלה ללימודי אדריכלות קשה ביותר. ציוני הפסיכומטרי והבגרות אינם הפרמטר המרכזי לקבלה (אף כי ישנם ציוני סף מסוימים), אלא המיון נעשה ברוב המוסדות בוועדות קבלה הכוללות שני שלבים – מבחן מעשי הבודק את כישוריו האומנותיים והחזותיים של המועמד וראיון אישי הבוחן את אופיו של המועמד.

   משך הלימודים והיקפם

   לימודי אדריכלות בישראל נערכים במסלול חד חוגי מורחב ומשכם חמש שנים. עם סיום הלימודים נדרש הבוגר, טרם יוכל לעסוק במקצועו, להתמחות (סטאז') בת שלוש שנים במשרד אדריכלים, ובסיומה יהיה עליו לעבור בחינת רישוי מטעם רשם האדריכלים המסמיכה אותו לעסוק במקצוע. רק לאחר שהמתמחה עובר את הבחינה הוא נרשם בפנקס האדריכלים והמנהדסים.

   תמונה של מעטפהצור קשר

   שיחה עם נציג

   ×

   שיחת ווטסאפ