השאר פרטים

מתעניינים בלימודים ב- HighQ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נציגנו עומדים לרשותכם
לשאלות ולפרטים נוספים:

reception@high-q.co.il

1-800-80-80-80

שעות פעילות:
א'-ה': 9:00-21:00 | ו': 9:00-13:00
בשליחת הפרטים הינך מאשר/ת קבלת מידע ועדכונים אודות הקורסים של היי קיו

אדירכלות

מה זה בעצם?

אדריכלות היא אמנות הבנייה העוסקת בתכנון ועיצוב חללים מעשה ידי האדם. ייחודה של האדריכלות נעוץ בתפר עליו היא נעה – בין האמנות לבין הנדסת הבניין, בין המדע לבין הרוח. האדריכלות היא ענף רחב מאד ומגדירה את החלל אותו היא מתכננת ומעצבת החל מרמת המאקרו, כלומר מרחבים אורבניים שלמים, ועד לרמת המיקרו – חלל של דירה בודדת.

מה לומדים בתואר ראשון באדריכלות ?

לימודי אדריכלות הם לימודים מקיפים מאוד המעניקים לסטודנט ידע עצום במגוון של דיסציפלינות, החל מלימודי מקצוע האדריכלות עצמו, דרך לימודי אמנות, מדעי הרוח ומדעי החברה, וכלה בלימודי מדעים מדויקים כגון מתמטיקה, פיזיקה והנדסה שגם להם נדרש האדריכל בעיסוקו. ככלל ניתן לחלק את לימודי האדריכלות לשני חלקים מרכזיים: לימודיים עיונים ותיאורטיים בהם רוכש הסטודנט ידע עיוני רחב אודות מכלול התחומים שפורטו לעיל, ולימודי סטודיו מעשיים בהם רוכש הסטודנט כישורים בתכנון, רישום ועיצוב חללים ומוציא אותם לפועל בתכנון ובנייה של מודלים אדריכליים ממשיים.

מה אפשר לעשות עם תואר ראשון באדריכלות ?

עם סיום הלימודים נדרש הבוגר, טרם יוכל לעסוק במקצועו, לבצע התמחות (סטאז') בת שנתיים במשרד אדריכלים ובסיומה יהיה עליו לעבור מבחן מטעם רשם האדריכלים המסמיך אותו לעסוק במקצוע. התואר הראשון בהחלט מספיק על מנת למצוא משרה כאדריכל ולמען האמת ניתן אף להתחיל לעבוד כבר במהלך התואר במסגרת משרת סטודנט אשר מציעים משרדים רבים. יש ביקוש קבוע לאדריכלים אך זה משתנה באופן תדיר ובהתאם למצב שוק הנדל"ן באותו הזמן. השכר הממוצע לאדריכל בתחילת דרכו הוא די נמוך ולמעשה הוא גם אינו עולה בצורה משמעותית לאורך הקריירה. לרוב על מנת לבצע קפיצת שכר משמעותית יש צורך לצאת לדרך עצמאית. אדריכלות היא משלח יד לכל דבר ועניין ואדריכלים נדרשים במקומות רבים כגון משרדי אדריכלים, סטודיו לעיצוב פנים, עיריות ועוד. אדריכלים יכולים למצוא עצמם עוסקים במגוון של תחומים – עיצוב מבנים, עיצוב פנים, עיצוב נוף ותכנון ערים.

איפה לומדים?

ניתן ללמוד אדריכלות בארץ בחמישה מוסדות לימוד – אוניברסיטת תל אביב, הטכניון, האקדמיה לעיצוב ואומנות בצלאל, אוניברסיטת אריאל והאקדמיה לעיצוב וחינוך ויצ"ו חיפה. כולם מעניקים תואר "בוגר באדריכלות" B.Arch הנדרש מאדריכל מוסמך.

קבלה ללימודים

באופן כללי ניתן לומר כי הקבלה ללימודי אדריכלות קשה ביותר וזאת לאור הביקוש הרב שיש ללימודים אלו. ציוני הפסיכומטרי והבגרות אינם הפרמטר המרכזי על פיו מתקבלים ללימודים (למרות שיש ציוני סף מסוימים) אלא וועדות קבלה הכוללות שני שלבים מרכזיים – מבחן מעשי הבודק את כישוריו האומנותיים והחזותיים של המועמד וראיון אישי הבוחן את אופיו של המועמד.

 

תמונה של מעטפהצור קשר