השאר פרטים

מתעניינים בלימודים ב- HighQ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נציגנו עומדים לרשותכם
לשאלות ולפרטים נוספים:

reception@high-q.co.il

1-800-80-80-80

שעות פעילות:
א'-ה': 9:00-21:00 | ו': 9:00-13:00
בשליחת הפרטים הינך מאשר/ת קבלת מידע ועדכונים אודות הקורסים של היי קיו

קורס פסיכומטרי – בוקר או ערב?

כאשר אנו נרשמים לקורס פסיכומטרי, עומדת בפנינו הדילמה, האם כדאי לבחור קורס פסיכומטרי המתקיים בבוקר אוקורס פסיכומטרי המתקיים בערב.

רבים בוחרים להתחיל ללמוד בשילוב עם עבודה או שירות צבאי/לאומי ואין להם ברירה אלא לקחת קורס פסיכומטרי המתקיים בערב. בנוסף, ישנם תלמידים אשר אינם עומדים בפיתוי של לישון עד מאוחר ומעדיפים לקחת קורס פסיכומטרי המתקיים בערב, למרות שבאפשרותם ללמוד גם בבוקר.

על אף שקיימות תיאוריות רבות ומגוונות לגבי זמן ואופן הלימוד המועדף לפני מבחן פסיכומטרי (תיאוריות שמשתנות בין מועדי פסיכומטרי), חשוב לדעת מספר עובדות, אשר יקלו עלינו את קבלת ההחלטה.

במוחו של כל אדם (לא רק של תלמיד פסיכומטרי) פועל מגנון פנימי אשר מווסת את המנגנונים הפיזיולוגיים השונים לאורך כל היממה. רובנו רגילים להתעורר בשעות הבוקר וללכת לעבודה או ללימודים. בד"כ אלו השעות בהן אנו מרוכזים יותר ומסוגלים לבצע פעילויות חשיבתיות מורכבות יותר (ובכלל זה גם לימוד לקראת מבחן פסיכומטרי). עם זאת, ישנם לא מעט אנשים אשר התרגלו (בין אם מבחירה ובין אם לא) להיות יעילים יותר ופרודוקטיביים יותר בשעות הערב ואף בשעות הקטנות של הלילה.

הדבר היפה הוא שניתן "לווסת" מנגנון זה. גם אם אנו עובדים ומשרתים בשעות הבוקר, הרי שברגע שנתחיל ללמוד בשעות הערב – נרגיל את המוח שלנו להיות יעיל ומחודד יותר בשעות אלו. חשוב להבין שכמו כל ההתחלות, גם כאן, זה לא יהיה פשוט, אך כבר לאחר מספר ימים רצופים בהם נבצע תרגול פסיכומטרי "בשעות הקשות" – נשים לב לשינוי.

לפיכך, על מנת לקבל ציון פסיכומטרי גבוה יותר, לא משנה אם בחרתם קורס פסיכומטרי שמתקיים בבוקר או בערב. מומלץ במידת האפשר, להתחיל ללמוד בשעות שבחרתם עוד לפני שמתחיל הקורס, כך שתתחילו לפתור תרגיליםפסיכומטריים בקורס השעון שלכם כבר יהיה מכוון.

לסיכום, חשוב להבין שלהחלטה שלנו האם ללמוד בבוקר או בערב תהיה השפעה מועטה, אם בכלל, על השגת ציון פסיכומטרי גבוה יותר ובדיוק כמו כל דבר בחיים – הכול עניין של הרגל.

 

תמונה של מעטפהצור קשר