מתעניינים בלימודים ב- HiGHQ?

  השאירו פרטים ויועץ לימודים יחזור אליכם בהקדם

  נציגנו עומדים לרשותכם
  לשאלות ולפרטים נוספים:

  cs@high-q.co.il

  1-800-80-80-80

  שעות פעילות:

  מכירות

  א'-ה' 09:00-19:00

  ו'/ערבי חג 10:00-13:00

  שירות לקוחות

  א'-ה' 09:00-18:00

   בשליחת הפרטים הינך מאשר/ת קבלת מידע ועדכונים אודות הקורסים של היי קיו

    

   טיפים לשאלות Restatements

   Restatements היא מילה שלעיתים עלולה להטיל מורא על תלמידי פסיכומטרי. זהו הנושא השני מתוך שלושת החלקים בפרקי האנגלית, ומשמעותו "ניסוח מחדש". בשאלות אלו יש לקרוא משפט ולמצוא את התשובה האחת בעלת משמעות זהה אך בניסוח שונה. כדי להצליח בניסוח מחדש נדרשת שליטה באוצר מילים באנגלית, ויכולת הבנת הנקרא. לכן, תקשיבו למרצה שלכם כשהוא מזכיר כמה חשוב לתרגל מילים באנגלית לפסיכומטרי!

   אוצר מילים

   Brainwash

   אתם כבר יודעים שתוכנת ה-Brainwash היא הדרך היעילה ביותר בשוק כיום ללמידת מילים לפסיכומטרי. בשאלות Restatements יש חשיבות מיוחדת לשליטה באוצר מילים, ובייחוד מילים נרדפות. חשוב לציין שבכל מועד פסיכומטרי אנחנו מעדכנים את מאגר המילים שלנו באנגלית – בהתאם לכל בחינה שמפרסם המרכז הארצי לבחינות והערכה.

   קריאה

   מעבר לעיבוי אוצר המילים, קריאה יומיומית באנגלית (קריאת ספר, מאמרים וכתבות באינטרנט) תשפר את שטף הקריאה שלכם, את מהירות ההבנה, ואת היכולת להשלים מילים לא מוכרות מתוך ההקשר במשפט. בכל מועד אנחנו מגלים מחדש את חשיבותה של היכולת הזו, גם באנגלית וגם בעברית. הבחינות הפסיכומטריות משלבות לפעמים מילים מפחידות בתוך שאלות Restatements אך בפועל, ידיעתן כמעט תמיד אינה הכרחית להבנת המשפט ולפתרון השאלה, כיוון שהבנת מבנה המשפט חשובה יותר מהמילים הבודדות. מצד שני, הגדלת אוצר המילים באנגלית עוד לא הרגה אף אחד…

   ואיך פותרים?

   קראו לאט

   קראו לאט את המשפט המקורי בניסיון להבינו היטב. אין טעם לבדוק את התשובות לפני שמבינים את המשפט המקורי. קחו את הזמן. אם קראתם פעם אחת ולא הבנתם מרוב לחץ – קחו אוויר, עצמו את העיניים לשלוש שניות וקראו את המשפט שוב. בניית הרגלים נכונים בבית תמנע מאיתנו שגיאות גם בתרגולים וגם בבחינה.

   שימו לב למבנה הלוגי

   במהלך הקריאה שימו לב למבנה הלוגי של המשפט, מפני שהמשפטים שומרים בדרך כלל על תבנית פסיכומטרית בסיסית וקבועה יחסית. בכל שאלה עליכם להבין את סוג המשפט – האם יש בו קשר של סיבה ותוצאה? אולי ניגוד, ואולי בכלל תנאי? הבנת המבנה הלוגי של המשפט חיונית לפתרון מדויק – כיוון שהתשובה חייבת להציג את אותו מבנה בדיוק.

   שננו מילות קישור

   מילות הקישור (או הקשרים הלוגיים) הן המפתח להצלחה בשאלות Restatements. מילות הקישור הנפוצות מתוך המבחנים הפסיכומטריים של השנים האחרונות מופיעים בטבלה בספר תרגול כיתה, וכדי להצליח יש לשננן ולהכירן ברמה מושלמת! כדי לתרגל זיהוי מהיר ושימוש נכון בקשרים הלוגיים פיתחנו את האפליקציה "Making Sense".

   עבדו עם העיפרון 

   בעת קריאת המשפט סמנו כל מילה שנראית לכם חשובה. זהו עיקרון פסיכומטרי חשוב – הוא יעזור לכם לתמצת את המשפט בצורה ברורה, יעשה לכם סדר בעיניים, ויקל עליכם לפסול תשובות בהמשך.

   הכירו את המסיחים 

   גם בשאלות Restatements, אף תשובה לא נמצאת שם ללא סיבה. התשובות הלא נכונות נועדו לבלבל אתכם, אבל אסור ליפול בפח! עליכם "לדעת את האויב" ולהכיר מסיחים פסיכומטריים שכיחים בבחינה: הוספה או השמטה של מילים חשובות, הקצנה, החלפה בין חלקי המשפט, שימוש בקשר לוגי לא מתאים, או שינוי זמן התשובה. כמובן שככל שתדעו יותר מילים באנגלית לפסיכומטרי, יהיה קשה יותר להפיל אתכם. היכרות עם סוגי המסיחים תעזור להתחמק מהם בהצלחה.

   פסלו תשובות

   פסילת התשובות היא גלגל ההצלה היעיל והחשוב ביותר בפתרון פסיכומטרי מהיר, ובפרט ב-Restatements. אם קראתם תשובה וזיהיתם שהיא סותרת את המשפט הנתון בשאלה – פסלו את התשובה. שימו לב, לעיתים תוכלו לפסול תשובה פסיכומטרית כבר בתחילת הקריאה, לאחר קריאת 3-4 המילים הראשונות! כך תוכלו לפסול תשובה בלי לקרוא את כולה ובלי להבין את כל המילים ולחסוך זמן יקר. ברגע שפסלתם 3 תשובות – סמנו את התשובה הרביעית והמשיכו הלאה.

   חבל על הזמן

   אם מצאתם תשובה פסיכומטרית שמתאימה למשפט המקורי, ולא מצאתם שום סיבה לפסול אותה – היא התשובה הנכונה ואותה תסמנו. אין טעם להתעקש לקרוא בכל שאלה את כל ארבע האפשרויות ולבזבז זמן יקר. הביטחון לסמן תשובה במהירות יגיע רק לאחר ביסוס של שליטה באוצר מילים באנגלית ותרגול מספק של הנושא, ועם הזמן תדעו לסמוך על עצמכם.

   היכנסו עכשיו לקבל עוד פרטים על הרשמה לפסיכומטרי

   בהצלחה!

   תמונה של מעטפהצור קשר

   שיחה עם נציג

   ×

   שיחת ווטסאפ