השאר פרטים

מתעניינים בלימודים ב- HiGHQ?

השאירו פרטים ויועץ לימודים יחזור אליכם בהקדם

נציגנו עומדים לרשותכם
לשאלות ולפרטים נוספים:

cs@g.high-q.co.il

1-800-80-80-80

שעות פעילות:

מכירות

א'-ה' 09:00-19:00

ו'/ערבי חג 10:00-13:00

שירות לקוחות

א'-ה' 09:00-18:00

  בשליחת הפרטים הינך מאשר/ת קבלת מידע ועדכונים אודות הקורסים של היי קיו

  מעשיות באנגלית מדוברת

  אצלנו בעיר יש בית ספר לאנגלית. אחד. וגם הוא לא משהו. הסיפור שאני עומד לספר לכם הוא על אחד המורים. אני לא סגור על השם שלו וגם חברי לא יודעים. הייתה תקופה שחשבנו שאין לו שם בכלל כי אף מנהל בית ספר לאנגלית בארץ לא ידע לנקוב בשמו. המורה הזה הוא מומחה. לימודי אנגלית לילדים זו המומחיות שלו, אבל תמיד רצה להיות ספר סוסים. הוא ראה בזה נישה לא מאוישת. "אין סוסים שמדברים עברית, אז דמיינו לעצמכם כמה כסף אפשר לעשות אם אתה ספר סוסים ששולט באנגלית". כשחושבים על זה, זה הגיוני, אבל כשחושבים על זה עוד קצת, מדובר במשפט שנאמר על ידי אידיוט.

  "מעניין איפה הם לומדים אנגלית" הוא אמר פעם לחבר שלי, "לא זוכר שנתקלתי איפשהו בקורס אנגלית לסוסים. זו גם נישה שאני יכול להיכנס אליה" ומה עם רעיון המספרה, שאל החבר שלי, זה הרי חלום חייך. "בסוף הקורס יזכו בתספורת חינם" אמר המורה. האיש סתום.

  לאחרונה נודע לי שהוא עובד על חוברת טקסטים באנגלית המיועדת לסוסים, הוא קרא לזה "הלוחש לסוסים באנגלית". סוסים רבים קנו את החוברת אבל ביקשו ממנו להגביר את הקול כי קשה להם לקרוא כשהוא לוחש ככה. פעמיים בשבוע הוא מגיע לחוות סוסים בשרון ומקריא לסוסים טקסטים באנגלית על אחו וריצה חופשית ומשוחררת. הסוסים אוהבים את זה ומשמיעים קולות שניתן למקמם איפשהו על הסקאלה בשבין עונג עילאי לעינוי סיני עתיק. מטפלי הסוסים חלוקים בדעותיהם, אם כי כמה מהם שהאזינו לטקסטים כמו שצריך דיווחו על דימומים מהאוזניים.

  "האם אפשר לדעתך להקים בית ספר לאנגלית לסוסים, משולב עם מספרה?" שאל אותי, עיניים בורקות, כשנפגשנו בפארק. אני עם בני הקטן, הוא עם סוס פוני קטן. "כן, כמובן, אני מת על הרעיון של בית ספר לאנגלית לסוסים, רציתי להציע לך מזמן" עניתי. הוא הסתובב אלי בהפתעה נרגשת ועמד עם גבו לפוני הקטן. באותו רגע החלטתי לעשות מעשה. הצבעתי לשמיים וצעקתי "תראה סוס עף שמדבר עברית!", הוא הביט לשמיים בטירוף "איפה? איפה?". באותה שנייה שחררתי את הפוני הקטן מאחיזתו, נתתי לו פליק על הישבן וצעקתי "רוץ, רוץ ואל תביט לאחור, תציל את עצמך!" הפוני הקטן פצח בריצה מאומצת אך איטית. שנינו הבטנו בו כשנעלם מעבר לפינה.

   

   

  מכירים את השיר "אז למה לי פוליטיקה עכשיו?", קבלו סיפור שמעטים יודעים: יובל בנאי, סולנה של להקת משינה, לא מדבר מילה אנגלית. לקראת סיבוב הופעות קצר ברחבי אירופה, תהו החברים ללהקה כיצד יתקשר יובל עם הקהל, כשהוא לא דובר מילה בשפה. האופציה הראשונה הייתה ללמוד אנגלית באינטרנט בגלל שהוא כוכב רוק וזה. יובל החל ללמוד באתר המבטיח לימוד אנגלית במחשב ב"לא זמן" כפי שהסביר יובל (הכוונה ל-no time אבל זו רק דוגמה לכמה גרועה הייתה האנגלית של בנאי). עם הזמן הבין יובל: ללמוד אנגלית באינטרנט זה לא בשבילו, הוא חייב מסגרת. י. בנאי כוכב הרוק המדופלם צריך משמעת. רוצה משמעת.

  סיפור התלאות של בנאי בתחום האנגלית נגע לליבו של שלומי ברכה, כותב השירים המרכזי של הלהקה, והוא כתב את השיר "אז למה לימוד אנגלית באינטרנט חינם?". השיר הוקלט ואף זכה לתגובות ראשוניות חיוביות אך בהמשך נגנז כי יובל בנאי התפדח שאנשים ידעו שהוא לא יודע אנגלית ויותר מזה שניסה ללמוד אנגלית באינטרנט. שלומי ברכה מאוד אהב את הלחן ולא רצה להשליכו לפח, לכן שינה את המילים של השיר, מ"אז למה לימוד אנגלית באינטרנט חינם " ל"אז למה לי פוליטיקה עכשיו" והשאר היסטוריה.

  אז למה לימוד אנגלית באינטרנט חינם? / ש. ברכה

  אלפי מורים של ערב מתכנסים בתוך כיתה

  הם מדברים עלי אך לא איתי

  ודוד של השכן אוהב לקנות בהקפה

  סיפרה אישתו של בן של אחותי

  אהה אחותי, אהה אחותי

   

  פרזנט סימפל ופרוגרסיב נפגשים באפילה

  מקשים על המצב הנוכחי

  ובניו יורק המציאו זן חדש של השפה

  ואיש אחד טוען שהוא אחי

  אהה אחי, אהה brothery

   

  שיקרתי כשאמרתי שהכל כל כך נפלא

  כי שום דבר בעצם לא היה נכון

  ללמוד אנגלית באינטרנט זה נראה לי מרובע

  רוצה להיות עגול

  רוצה להיות עגול

  רוצה להיות עגול

  אנגלית זה רוקנרול!

   

  אנגלית באינטרנט? אני זקוק להחלמה

  מרגיש לי כמו אסון של רכבות

  ההמונים הפילו בברלין את החומה

  ולי ולך נותר רק לקוות

  אהה לקוות, אהה לקוות

   

  שיקרתי כשאמרתי שהכל כל כך נפלא

  כי שום דבר בעצם לא היה נכון

  ללמוד אנגלית באינטרנט זה נראה לי מרובע

  רוצה להיות עגול

  רוצה להיות עגול

  רוצה להיות עגול

  אנגלית זה רוקנרול!

   

  למה אין מורה לשאול והאינטרנט נתקע? נתקע?

  למה אין מורה לשאול והאינטרנט נתקע? נתקע?

  את וגם אני בתוך ארגז

  שר ואת רוקדת במרכז

   

  שיקרתי שאמרתי שהכל כל כך נפלא

  מורים של ערב מתכנסים בתוך כיתה

  ובניו יורק המציאו זן חדש של השפה

  מרגיש כל כך נפלא

  מרגיש כל כך נפלא

  עם High Q? עם סגולה!

  עם High Q? עם סגולה!

   

  אז למה לימוד אנגלית באינטרנט חינם?

   

   

  להשוות את היום לפעם זה מיותר. פעם לאנשים היה כבוד, פעם היה זמן. פעם אי אפשר היה לתפוס אותך בטלפון בכל מקום ואז עוד להתעצבן כשלא בא לך לענות. היום להיות לא זמין זה לא מקובל, לרצות קצת שקט זה לא סוציאלי. אם אתה הולך לישון בערב ומפספס טלפון אתה מתויג כאנטיפט. לי זה לא אכפת. גם בלימודי אנגלית היו זמנים. היו זמנים באנגלית. אני זוכר כשלמדתי אנגלית ביסודי הכל היה אחרת.

  היו זמנים באנגלית. בזמנו הייתה לי מורה לאנגלית ממוצא ערבי, נבילה, היא הייתה בסדר אבל המבטא שלה היה נוראי. בגללה אני שר עד היום גיב ביס א צ'אנס. היא נתנה לנו קטעי קריאה באנגלית, אבל אף אחד לא קרא. אז מה קרה? אסון? שום אסון לא קרא.

  היו זמנים באנגלית. בזמנו יכולת להעתיק שיעורים בהפסקה בכיף, אף אחד לא טרטר לך בשכל עם "אתם עובדים רק על עצמכם". היום כל היום אומרים לכם "קחו את עצמכם בידיים, תעבדו על עצמכם". אז תחליטו. היו זמנים באנגלית בהם המורה הייתה כותבת על הלוח עם גיר, ומסיימת את השיעור עם פרצוף לבן לחלוטין. זה היה מפחיד, אבל יעיל. אני וחברי התעוררנו בלילות רטובים מזיעה אחרי ביקור חלומי של מורה ערביה לאנגלית עם פרצוף לבן שצועקת "ביס! ביס!". לכן כשנתנה קטעי קריאה באנגלית אתה קראת.

  בזכות נבילה, אני וחברי מעולם לא נזקקנו לתגבור באנגלית. מורה לאנגלית זה מורה לחיים. היו זמנים באנגלית. היו חלומות על נבילה. היו קטעי קריאה באנגלית. היה צ'אנס. היה ביס. תנו צ'אנס לביס, את תהיו כאלה.

   

   

  יורי דורפמן הוא איש עסקים מהדור החדש, הוא לא מאמין שהוא צריך להבין במה שהוא עושה. בשנים האחרונות פתח מסעדה מקסיקנית, מכון עיסוי שוודי ומקום של החלקות יפניות. יורי הוא רוסי לשעבר, עלה בגל העלייה של שנות ה-90 המוקדמות. לא שזה אומר בהכרח שרוסי לא יכול להבין באוכל מקסיקני, עיסויים שוודיים או החלקות יפניות, אבל במקרה הרוסי הזה לא הבין באף אחד מהדברים האלה.

  בעקבות ההצלחה אף אחד לא הרים גבה חלקה יפנית, או משך כתפיים מעוסות שוודית כשהחליט יורי לפתוח בית ספר לאנגלית. יורי לא דובר מילה אנגלית. יורי גילה בדרך הקשה שלפתוח בית ספר לאנגלית זה קצת אחרת מלפתוח מסעדה, או מכון יופי. להשתמש בתבלין לא בדיוק מקסיקני עשוי לעבור אצל רוב הסועדים, ועיסוי, אם הוא שבדי או נורבגי זה לא באמת משנה. העיקר העיסוי.

  בית ספר לאנגלית לעומת זאת, זה משהו אחר. חייבים ללמד שם אנגלית. אתה לא יכול לקרוא לשיעור הראשון בבית ספר לאנגלית Classo Uno ולצפות שזה יעבור בשקט. ואכן, זו הנורה הראשונה שנדלקה לתלמידים (אגב, נרשמו רבים, לא מעטים מהם עם שיער חלק). שיעורי אוצר מילים באנגלית החלו במילים Tresurico islandico ingles. לא ברור למה ליורי הייתה נטייה לאיטלקית יותר מאשר לאנגלית. כך לומדים אנגלית היום הוא טען. כך לומדים אנגלית בכל העולם.

  אגב, לא נרשמה בביוגרפיה שלו שום משיכה לתרבות האיטלקית, ובאופן כללי הוא לא אהב פסטות כי הן נדבקו לו לשיניים. שיעורי אוצר מילים באנגלית הפכו לבדיחה, קיבלו כותרות בעיתונים וזה הפנה את הזרקור לשאר עסקיו של יורי. עיתון מפורסם שכר עיתונאי מקסיקני, שוודי ויפני ושלח אותם לעסקיו האחרים של יורי כדי לבדוק אם יש אמת בפרסומים של יורי.

  הממצאים הראו שהמסעדה היא למעשה מסעדה מצרית, ולא מקסיקנית כפי שפורסם תחילה. כך יורי גילה שכדי שעיסוי יקרא "שוודי" הוא צריך יותר ממעסה בלונדיני. ההחלקה היפנית הייתה אכן יפנית אבל לא ממש החלקה, יותר סלסול. יורי סגר את שלושת עסקיו האחרים. בית ספר לאנגלית על שם יורי דורפמן איננו עוד. מסקנה: דה את מקומך.

   

   

   

  שמתם לב איך מילים מאבדות ממשמעותן בעולם הפוסט מודרני שאנחנו חיים בו. מונחים שהשתמשנו בהם פעם עוקרו ממשמעות והיום הם לא יותר מביקורת או תזכורת למה שהיה פעם ונראה לנו טבעי לגמרי. לפי ההגיון הזה שיעור אנגלית למתקדמים זה לא מה שאתם חושבים מסתבר שגם אתר אנגלית זה לא בדיוק מה שחשבתם. אנשים חושבים שקורס אנגלית למתקדמים זה קורס לאנשים שיודעים אנגלית ברמה טובה, שרוצים רק לשייף את האנגלית שלהם או לעלות עוד רמה. לאנשים שיודעים איך ללמוד אנגלית שראו כבר אתר אנגלית בחיים שלהם, בקיצור. אז לעלות רמה כן, אבל לא בהכרח באנגלית. זה אנגלית לאנשים נאורים, ניו אייג'ים. בדרך כלל כאלה שחזרו מהודו עם תובנות עמוקות על משמעות החיים. בשיעור אמנם ידברו אנגלית ברמה די גבוהה, אבל זה יהיה רק על אנרגיות קוסמיות, על איך לשפר את העולם באמצעות מחשבה חיובית ומה כדי להמהם כשאתה מצפה לחדשות רעות. שטויות כאלה.

  מתברר שיש שוק גדול ללימודים בפורמט הזה. אנשים אוהבים לחשוב על עצמם כמתקדמים למרות שבפועל הם לא בדיוק. לדוגמה, היה לנו תלמיד אחד בקורס אנגלית למתקדמים שדיבר מאוד יפה, על אנרגיות, על אהבה עולמית ועל צ'י (בכל פעם שהוא דיבר על צ'י התחשק לי תה). יום אחד אחרי השיעור ראיתי אותו עומד ברחוב תובל ברמת גן, ליד תחנת אוטובוס, ביד אחת סנדוויץ', וביד שנייה מטיל את מימיו על ארון חשמל. שילוב מוזר, אידיוטי ומסוכן מזה לא ראיתי מאז או לפני. לכן אני אומר: זה משהו שמתאים לאנשים שחושבים שהם מתקדמים. בפועל לא כולם כאלה למעשה רובם טיפוסים נאלחים שלא הייתי מוכר להם שווארמה גם אם לא היו טבעוניים הממממממםםםםם (השלימו מנטרה).

  מדי פעם מתפלק לקורס הזה מישהו שבאמת חושב שזה קורס אנגלית למתקדמים בפורמט המקובל, או זה שהיה מקובל לפני שמילים הפסיקו להכיל משמעות, או ששינו את משמעותן אולי כחלק ממרד בממסד הישן. הוא שואל אם יש אתר אנגלית, אם מלמדים בקורס איך ללמוד אנגלית. אנחנו אומרים לו יש אתר אנגלית. לוקח לו זמן לגלות כי זה אתר אנגליתשלא עובד בלי קטורת. בשביל קורס אנגלית למתקדמים צריך מחשבים מאוד מאוד מתקדמים.

   

   

   

  29.5, "יומני היקר, היום התחלתי לימודי אנגלית מדוברת, הכיתה נורא קטנה ומצד אחד זה ממש טוב כי המורה מכיר את כולם מצד שני, כדי לצאת לשירותים כולם צריכים לקום ולהזיז את הכיסא כדי לתת לך לעבור. הכיתה כל כך קטנה, עד שכשאני מרים את הראש להסתכל על הלוח נשאר לי קצת טיח על הראש. מקווה שיהיה בסדר"

  6.6 "יומני היקר, תרגול אנגלית זה דבר נחמד, כיף לשבת ולעשות את זה. פשוט כיף. יומני היקר אני רואה את המבט שלך, מה לעשות שאני אוהב לימודים, תמיד אהבתי. בכיתה ד' "בית ספר" הייתה התשובה שלי לשאלה "מה אתה הכי אוהב בעולם". אוהב לימודים. יאללה, אני זז, יש לי תרגול באנגלית לעשות ביי יומני"

  16.6 "יומני היקר How are you, חחח אני רואה שאתה מתרשם מהאנגלית החדשה שלי, שמע לימודי אנגלית מדוברתזה לא דבר קל, אבל זה משפר לי את האנגלית טילים. אני כל היום עושה תרגול אנגלית, אתה אולי שם לב שיש לי כבר קצת מבטא, sorry. זה לא בכוונה, אקסידנט כמו שאומרים. אני עדיין ישראלי לגמרי, Israeli you know?, יאללה יומני אין לי זמן. טיים איז מוני"

  1.7 "יומני היקר, תרגול באנגלית זה בסדר, כלומר לא מת על זה. תמחק את החיוך יומני, תרגול אנגלית זה לא קל כי באנגלית יש עוד דברים חוץ מ"או מיי גוד" ו-"טו מאץ' אינפורמיישן" ועוד כמה ביטויים שקלטתי על היום הראשון!! אם היו אומרים לי "שמע, תרגול באנגלית לוקח זמן, ומאמץ והשקעה" לא הייתי נכנס לדבר הזה בכלל. טוב נראה מה יהיה, אעדכן"

  7.7 "יומני היקר, עייפתי. אני כל היום בספרים, כל היום בתרגולים. תרגול באנגלית יוצא לי from every hole. פרדון מיי פרנץ' כן? שוקל לעשות משהו"

  20.7 "יומני היקר, תרגול אנגלית זה סיוט, nightmare כן? יו קנואו? עשיתי טעות קשה and I will fix my self. אני אתקן את הטעות הזאת. לא יכול לסבול אנגלית זה אבסולוטלי דיסקסטינג זה. אני קם פרום דה סופה עכשיו והולך לעשות משהו עם זה, חוזר אליך עם תשובה יומני. לטס דו לאנץ' מתישהו. קיסז"

  1.8 "הולה יומני היקר! נפרדתי מזה, לימודי אנגלית מדוברת הם היסטוריה. אין יותר תרגול אנגלית, או תרגול באנגלית, או איך שהמורה רוצה לקרוא לזה. מעכשיו תגיד הולה אספניול! ויוה אספנה! לימודי ספרדית מדוברת זה הדבר הבא! עבר רק שיעור אחד ואני די שולט בזה, המורה ממש צ'יקיטה בוניטה ואני מוי מוי ביין. קפיש?"

   

   

  בשנה שעברה הגשתי רעיון לתסריט, בצורת תקציר. קיבלתי קצת מימון מהקרן לקולנוע ישראלי למרות שחשבתי בזמנו שהתסריט פשוט טוב מדי לשוק הישראלי ואגש איתו ישירות לחו"ל.

  קראתי לסרט שלי "משחקים ללימוד אנגלית 4", בניגוד למקובל אין סרטים 1 עד 3 וגם לא יהיו. זה הסרט הראשון וקוראים לו "משחקים ללימוד אנגלית 4". אני מקווה שבסוף התקציר תבינו למה.

  התקציר:

  אדם קונה בובה וקורא לה צחי על שם צ'אקי מהסרט, בקטע מודע לעצמו. הבובה, גם כן בקטע מודע לעצמו, סופגת לתוכה נשמה של מורה מתוסכלת לאנגלית ובלילות כשאדם ישן הבובה מסבירה לצעצועים האחרים בחדר איך ללמוד אנגלית בצורה נכונה. הצעצועים לא מצליחים להגדיל אוצר מילים באנגלית בשום פנים ואופן, בעיקר בגלל שהם לא יצורים חיים ולא קמים לתחייה בלילות כמו שצחי חושב שראוי. האדישות של הצעצועים האחרים וחוסר הרצון שלהם להגדילאוצר מילים באנגלית מוציא את הרע ביותר שבצחי. בלילות הוא מורט עופות, ומתכנן את הנקמה שלו בתוך קופסת לחם שאדם קנה בשוק הכרמל. התסכול מרקיע שחקים ולעיתים מייאש את צחי, הוא שוקל לקחת את חייו הוא. באחד הערבים אדם צופה בסרט עם משה איבגי, הוא לא מצליח לזכור איזה, אבל זה מחדיר בו אמונה מחודשת באנושות, וצחי נתקף רצון עז לחיות מחד ולקחת חיים של צעצועים אחרים מאידך.

  בין לבין, צחי, שאינו מעורר כלל את חשדו של אדם, כותב ספר "איך ללמוד אנגלית ולהגדיל אוצר מילים באנגלית 4". אין ספרים 1 עד 3 כי צחי רצה לייצר תחושה של הצלחה מתמשכת. הדפים המקומטים בסלון לא מעוררים כלל את חשדו של אדם, וצחי חושד שאדם מתנתק מהמציאות. עם כל לילה שעובר צחי מעיז יותר ויותר. באחד הלילות אדם נרדם מול הטלוויזיה וצחי מעביר לערוץ הקבלה ומחכה לבוקר לראות איך אדם יגיב. בהתחלה אדם נרתע מאוד אבל אחרי כמה תוכניות רואה את היופי בקבלה ומתקרב ליהדות. בינתיים צחי מסיים את ספרו "איך ללמוד אנגלית ולהגדיל אוצר מילים באנגלית 4" ויוצא לקדם את ספרו. גם בערוץ הקבלה. באחד הערבים אדם תופס שידור חוזר של התכנית "אל תשכחו לבקש קבלה" ורואה את צחי. הוא מבין שצחי הוא יצור חי אבל מקבל את זה. צחי מקבל פתק, באמצע שיעור איך ללמוד אנגלית בו כתובות 2 מילים, "הוא יודע". לא ברור לצחי מי כתב את הפתק כי הצעצועים האחרים לא באמת חיים. צחי נלחץ ותוקף את אדם בשנתו.

  "משחקים ללימוד אנגלית 4" יצא בקיץ 2012 ועשה 20 דולר בקופות. כך זכה "משחקים ללימוד אנגלית 4" בתואר הסרט הגרוע בכל הזמנים.

   

  תמונה של מעטפהצור קשר