השאר פרטים

מתעניינים בלימודים ב- HighQ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נציגנו עומדים לרשותכם
לשאלות ולפרטים נוספים:

reception@high-q.co.il

1-800-80-80-80

שעות פעילות:
א'-ה': 9:00-21:00 | ו': 9:00-13:00
בשליחת הפרטים הינך מאשר/ת קבלת מידע ועדכונים אודות הקורסים של היי קיו

אנגלית מדוברת

הסירו חשש מלבכם. לכל אחד מאיתנו כישרון ללמוד שפות, אחרת לא היינו יודעים לדבר. ההבדל היחיד בין לימוד שפת האם לבין לימוד שפה חדשה הוא שכתינוקות לא חששנו לבצע טעויות. בשיעורים שלנו המורה ישמש בתפקיד האב או האם שהקשיבו לכם כשהייתם קטנים ותיקנו אתכם בהתאם. כך למדתם לשוחח לראשונה וכך זה יקרה מחדש גם כעת.

אולי זה ישמע לכם מפתיע, אך אנו מלמדים אתכם לדבר אנגלית בכך שאנו גורמים לכם לדבר. ככה פשוט. אנו מאמינים בכך שכפי שלא ניתן ללמוד לשחות מבלי להכנס למים ולנגן על גיטרה מבלי לנגן, כך לא ניתן ללמוד לשוחח בשפה זרה מבלי לדבר בה בפועל. בשיטה שלנו אנו לא מתחבאים מאחורי מחברות ורשימות אינסופיות של כללי דקדוק יבשים. יחד איתנו תאזרו את האומץ להסתער על השפה האנגלית ולהתחיל לדבר אנגלית באופן שוטף ובביטחון מלא.

איך עושים את זה?

בשיטה הקוגניטיבית תלמדו בכיתה מגוון רחב של מבנים לשוניים שמרכיבים את השפה האנגלית. במקביל תעשירו את אוצר המילים שלכם באמצעות טכנולגיה מיוחדת ללימוד כמות גדולה של מילים בזמן קצר. אתם אפילו תמצאו את עצמכם שרים שירים ומשחקים במשחקים מאתגרים שיטמיעו בזיכרונכם מאות מילים נוספות מבלי שכלל תשימו לב לכך.

כך מתבצעים שני תהליכים במקביל:

 העשרת אוצר המילים באנגלית באופן משמעותי – בכל רמה תלמדו 500 מילים נוספות השימושיות בשפה האנגלית לצורך שיחה. לשם התחושה, בלשנים חקרו ומצאו שבשיחה שוטפת, כמעט בכל שפה, אנו משתמשים בכ-3500 מילים בלבד.
 הכרת המבנים הלשוניים המרכיבים את השפה האנגלית – אותו מבנה יכול לשמש לצורך נושאי שיחה רבים ומגוונים. ברגע שאנו שולטים במבנה, הרי שאנו יכולים להשתמש בו לכל נושא בו אנו חפצים.

במהלך הקורס אתם תשתפרו באמצעות תרגול של שרירי הלשון – אין דרך אחרת להשתפר. לכל שפה מנעד וצליל משלה ואנו נסייע לכם להקשיב לשפה ולהפנים אותה. כך גם תתרגלו למבנים השונים שמרכיבים את השפה וגם תלמדו לשוחח בהגייה נכונה.

כדי ללמוד לדבר לא צריך לצטט את כללי הדקדוק. בדיוק כפי שבילדותכם קודם למדתם לדבר ורק לאחר מכן למדתם בבית הספר את כללי הדקדוק, כך תלמדו גם עכשיו. באופן דומה אנשים רבים בעולם למדו לשוחח בספרדית מצפייה בטלנובלות בספרדית. על מנת ללמוד לשוחח צריך לשוחח ולהקשיב, לשוחח ולהקשיב ואז שוב ושוב לשוחח ולהקשיב. אל חשש, את הכללים המרכיבים את השפה כבר תלמדו תוך כדי תנועה.

 

אנגלית למתחילים, אנגלית מדוברת

לימוד אנגלית למתחילים הפך לקורס המבוקש ביותר בישראל וזה בעקבות השיפור במצב הבטחוני. מה הקשר אתם שואלים? יופי של שאלה, אתם עושים לי רושם כמו אנשים מבריקים. בכל אופן, בגלל הביטחון היחסי השורר ברחובות ערי ישראל, יש עלייה בזרם התיירים בארץ. אורחים רבים מגיעים למדינתנו הקטנה מארה"ב, צרפת, אוסטרליה, אנגליה, יפן ועוד. תיירים אלה, ויותר מכך – תיירות אלה, דוברות עם ציבור הישראלים בעיקר אנגלית.

ומה אמור לעשות שימי לוי הצעיר, שבשיעורי אנגלית בבית הספר לא נכח פיזית בין גדרות המוסד? איך יתחיל עם ג'ני בפאב? איך ידע היכן מתגוררות דוריס וחברתה הברונטית קאת'י? כנראה שלא ידע. לפחות לא במצבו הנוכחי. שימי לוי הצעיר זקוק לקורס מיוחד עבורו: לימוד אנגלית למתחילים בקורס לומדים רק את הבסיס, איך להתחיל עם בחורה בים, באנגלית, איך לתהות על קנקנה בפאב, באנגלית, ואיך להתנצל על הכל, באנגלית. משפטים כמו "פחחח מי צריך אותך, הסתכלת במראה לאחרונה?" לא מלמדים בקורס. גברברי ישראל עומדים בתור לקורס לימוד אנגלית למתחילים, בשאיפה להיות הבא בתור שמצליח לו עם תיירת.

קורס נוסף שהופך פופלארי הוא לימוד אנגלית מדוברת, בדרך כלל מדוברת של ארגונים גדולים כמו תנובה ואוסם. באופן מפתיע לדוברות של ארגונים אלה יש המון זמן פנוי ("מוצרי מזון זה פאסה" אמרה לנו אחת הדוברות), ומכיוון שהאנגלית שלהן בסיסית במקרה הטוב זהו קורס הדומה לקורס לימוד אנגלית למתחילים, רק שבמקרה הזה אפשר לתרגל על דוברת את האנגלית שלכם. למה זה טוב? השאלה במקום, אתם עירניים וחדים. לימוד אנגלית מדוברת מאפשר לדוברות של ארגונים גדולים למצוא לעצמן תעסוקה בשעות האלה שאינן עושות מאום. בארגונים גדולים שונאים אבטלה סמויה.

אז אם אחרי הצהריים שלכם קצת משעממים, או משמימים – שיקלו להירשם לקורסים הפופולאריים בישראל: לימוד אנגלית למתחיליםלימוד אנגלית מדוברת. גוד לאק!

בעוד שלושה חודשים תדברו אנגלית באופן שוטף ובביטחון מלא. בלי ססמאות ובלי אותיות קטנות.

Past Progressive, Past Perfect Progressive… זוכרים את שיעורי האנגלית בבית ספר?

אמנם המקצוע "אנגלית" מופיע במערכת שעות הלימוד בבתי הספר, אבל בפועל המורים לא מלמדים את השפה האנגלית, הם מלמדים על השפה האנגלית. הדגש אינו על לימוד השפה האנגלית שיאפשר לכם לדבר בצורה שוטפת ולהשתמש בה באופן שיעזור לכם בחיי היומיום. במקום זאת נאלצתם ללמוד אנגלית על ידי חוקי השפה האין סופיים ומצפים מכם ליישם אותם בכל רגע נתון. כמובן שכדי ליישם כל כך הרבה חוקים בזמן שאתם מנסים לדבר נדרש מאמץ אדיר שפוגע ביכולת שלכם לדבר אנגלית באופן שוטף.

אז מה שונה אצלנו מכל מקום אחר?

קורס האנגלית בו תשתתף לא כולל לימוד חוקי דקדוק בכלל. לשיטה הזו קוראים השיטה הקוגניטיבית והיא מחקה את הצורה שבה ילדים לומדים שפת אם. הם הרי לא עושים זאת בעזרת חוקי דקדוק – הם עושים זאת על ידי הקשבה ואז ניסוי וטעייה.

זהו בדיוק האופן בו תלמדו – לא ננסה ללמד אתכם חוקים מסובכים ליישום, זה לא מה שחשוב. אנחנו נלמד אתכם איך בתכלס לדבר אנגלית שוטפת ובזמן קצר מאוד. אתם תשבו עם מורה בכיתה קטנה ואינטימית שמורכבת מתלמידים ברמה שלכם מתוך 12 רמות שונות שיש לנו, וכבר בשיעור הראשון תתחילו ללמוד משפטים ולתרגל אותם בשיחה עם המורה שלכם ואחד עם השני. כן, מה שאתם שומעים. כבר בשיעור הראשון תתחילו לדבר אנגלית!

אחר כך תחזרו בבית על מה שלמדתם בכיתה וגם תלמדו אוצר מילים באפליקציות מיוחדות שמלמדות אתכם הרבה מילים בכלום זמן. פתאום תראו שאתם פשוט מתחילים לדבר!

הנוסחה פשוטה – תתרגלו הרבה, תשתפרו הרבה. תתרגלו פחות, תשתפרו פחות. כמו רכיבה על אופניים.

התוצאות ממש ממש מהירות. יש לנו כבר עשרות אלפי תלמידים בעולם ואלפי תלמידים בישראל שעברו את החוויה והצליחו. אז למה שאתם לא?

EnglishClub

אם לא תדבר איך תשתפר?

תכל'ס, כמה אנגלית יוצא לנו לדבר? אנחנו נתקלים באנגלית מדי יום, בכל מקום, אבל כמה שיחות אנחנו באמת מקיימים? וזה לא שאנחנו לא רוצים. ממש רוצים. אבל קצב החיים לא תמיד מאפשר לקחת קורס של פעמיים בשבוע, בעיקר כשצריך גם לתרגל בבית. אז מה בכל זאת אפשר לעשות?

EnglishClub – מה זה? זה מועדון של אנשים שנפגשים פעם בשבוע לשעתיים בערב לדבר רק אנגלית! וואו, איך לא חשבו על זה קודם?! איפה זה? בסניף היי-קיו הקרוב למקום מגוריך.

 

יש מעט מאוד תחומים בחיים שניתן להצליח בהם ללא תרגול, אך לימוד שפה ודאי אינו אחד מהם. אם ברצונכם לשפר את האנגלית המדוברת שלכם – תתכוננו לתרגל, והרבה! כיתות קטנות ומורה מדהים שנותן יחס אישי זה חשוב, אך ללא עבודת תרגול משמעותית ויום-יומית, בין שיעור לשיעור, קשה להגיע לאנגלית שוטפת תוך שלושה חודשים.

היכולת לדבר אנגלית באופן שוטף נשענת על שני יסודות: הראשון הוא אוצר מילים מספיק רחב שיספק את אבני הבסיס לשיחה. השני הוא מבנים לשוניים, כלומר היכולת לחבר את המילים יחד לכדי משפטים באנגלית, באופן שיבינו מה אתם אומרים. רכישת המבנים הלשוניים מתבצעת באמצעות השיטה הקוגניטיבית של English2Go, המאפשרת לימוד של מבני השפה כפי שילדים לומדים אותם – באופן אינטואיטיבי, יעיל, ללא ספרים ומחברות ובלי מילה אחת על חוקי דקדוק. שיטה זו מחייבת דיבור בפועל, על כן היא מתבצעת במהלך הקורס עם המורה בכיתה. לעומת זאת, את אוצר המילים באנגלית יכול כל אחד להרחיב ביעילות ובקלות גם בבית, בעבודה, באוטובוס ובעצם בכל מקום – באמצעות שימוש במגוון אפליקציות ומשחקים ללימוד אוצר מילים שפותחו במיוחד ע"י מחלקות המחקר והפיתוח של קבוצת High Q העולמית.

 

 

לאורך השנים למדנו המון על איך לומדים לדבר אנגלית שוטפת בביטחון תוך זמן קצר. ריכזנו עבורכם כמה טיפים חשובים לגבי מה חשוב לעשות על מנת להבטיח את הצלחתכם:

 הסרת חומות – מובן לנו שלא יהיה לך קל להרגיש בנוח להסיר חומות ולדבר כבר בתחילת הדרך. יכול להיות שמנקר בך חשש מהתמודדות עם השפה האנגלית בגיל בוגר, אחרי שבמשך שנים ארוכות לא דיברת. תהא הסיבה אשר תהא לאותו קושי או חשש, מי שיסייע לך להתמודד מחדש עם האתגר הוא לא אחר מאשר המורה שלך. כבר בשיעור הראשון תיווכח שהמורה שלך הוא הרבה יותר מסמכות פדגוגית. הוא חבר שילווה אותך מהשיעור הראשון ועד לסוף הקורס. הוא ילמד אותך להכיר את הקשיים והשגיאות שלך ולאחר זמן קצר ביותר יוסרו חומות החשש. ברגע שהחומות נופלות, תרגיש בנוח לטעות; ברגע שאתה מרגיש בנוח לטעות אנחנו שם כדי ללמד ולשפר אותך עד שתצליח לדבר אנגלית שוטפת בביטחון!

 תרגול – לא ניתן ללמוד לנגן בפסנתר, לנהוג מצוין או לשחות היטב רק מהשתתפות בשיעורים. כך הדבר גם כשברצונכם ללמוד לשוחח היטב באנגלית – עליכם לתרגל את החומר הנלמד. לשם כך אנו מעמידים לרשותכם אתר הוראה מתקדם שבו אתם יכולים לחזור על כל תכני השיעור. בנוסף תוכלו גם לשחק באפליקציות השונות שפיתחנו עבורכם על מנת להרחיב עוד ועוד את אוצר המילים שלכם.

 חשיפה – ככל שתחשפו יותר לשפה כך תשתפרו בה יותר ובקצב מהיר יותר. צפייה והקשבה לתכנים באנגלית משפרת באופן ניכר את יכולת הקליטה של השפה. סרטים, סדרות, שירים… הכל תופס!

לסיכום: יש לך דרך אחת ללמוד אנגלית מדוברת בהצלחה מלאה. הדרך שלנו.

 

 

 

אצלנו בעיר יש בית ספר לאנגלית. אחד. וגם הוא לא משהו. הסיפור שאני עומד לספר לכם הוא על אחד המורים. אני לא סגור על השם שלו וגם חברי לא יודעים. הייתה תקופה שחשבנו שאין לו שם בכלל כי אף מנהל בית ספר לאנגלית בארץ לא ידע לנקוב בשמו. המורה הזה הוא מומחה. לימודי אנגלית לילדים זו המומחיות שלו, אבל תמיד רצה להיות ספר סוסים. הוא ראה בזה נישה לא מאוישת. "אין סוסים שמדברים עברית, אז דמיינו לעצמכם כמה כסף אפשר לעשות אם אתה ספר סוסים ששולט באנגלית". כשחושבים על זה, זה הגיוני, אבל כשחושבים על זה עוד קצת, מדובר במשפט שנאמר על ידי אידיוט.

"מעניין איפה הם לומדים אנגלית" הוא אמר פעם לחבר שלי, "לא זוכר שנתקלתי איפשהו בקורס אנגלית לסוסים. זו גם נישה שאני יכול להיכנס אליה" ומה עם רעיון המספרה, שאל החבר שלי, זה הרי חלום חייך. "בסוף הקורס יזכו בתספורת חינם" אמר המורה. האיש סתום.

לאחרונה נודע לי שהוא עובד על חוברת טקסטים באנגלית המיועדת לסוסים, הוא קרא לזה "הלוחש לסוסים באנגלית". סוסים רבים קנו את החוברת אבל ביקשו ממנו להגביר את הקול כי קשה להם לקרוא כשהוא לוחש ככה. פעמיים בשבוע הוא מגיע לחוות סוסים בשרון ומקריא לסוסים טקסטים באנגלית על אחו וריצה חופשית ומשוחררת. הסוסים אוהבים את זה ומשמיעים קולות שניתן למקמם איפשהו על הסקאלה בשבין עונג עילאי לעינוי סיני עתיק. מטפלי הסוסים חלוקים בדעותיהם, אם כי כמה מהם שהאזינו לטקסטים כמו שצריך דיווחו על דימומים מהאוזניים.

"האם אפשר לדעתך להקים בית ספר לאנגלית לסוסים, משולב עם מספרה?" שאל אותי, עיניים בורקות, כשנפגשנו בפארק. אני עם בני הקטן, הוא עם סוס פוני קטן. "כן, כמובן, אני מת על הרעיון של בית ספר לאנגלית לסוסים, רציתי להציע לך מזמן" עניתי. הוא הסתובב אלי בהפתעה נרגשת ועמד עם גבו לפוני הקטן. באותו רגע החלטתי לעשות מעשה. הצבעתי לשמיים וצעקתי "תראה סוס עף שמדבר עברית!", הוא הביט לשמיים בטירוף "איפה? איפה?". באותה שנייה שחררתי את הפוני הקטן מאחיזתו, נתתי לו פליק על הישבן וצעקתי "רוץ, רוץ ואל תביט לאחור, תציל את עצמך!" הפוני הקטן פצח בריצה מאומצת אך איטית. שנינו הבטנו בו כשנעלם מעבר לפינה.

 

 

מכירים את השיר "אז למה לי פוליטיקה עכשיו?", קבלו סיפור שמעטים יודעים: יובל בנאי, סולנה של להקת משינה, לא מדבר מילה אנגלית. לקראת סיבוב הופעות קצר ברחבי אירופה, תהו החברים ללהקה כיצד יתקשר יובל עם הקהל, כשהוא לא דובר מילה בשפה. האופציה הראשונה הייתה ללמוד אנגלית באינטרנט בגלל שהוא כוכב רוק וזה. יובל החל ללמוד באתר המבטיח לימוד אנגלית במחשב ב"לא זמן" כפי שהסביר יובל (הכוונה ל-no time אבל זו רק דוגמה לכמה גרועה הייתה האנגלית של בנאי). עם הזמן הבין יובל: ללמוד אנגלית באינטרנט זה לא בשבילו, הוא חייב מסגרת. י. בנאי כוכב הרוק המדופלם צריך משמעת. רוצה משמעת.

סיפור התלאות של בנאי בתחום האנגלית נגע לליבו של שלומי ברכה, כותב השירים המרכזי של הלהקה, והוא כתב את השיר "אז למה לימוד אנגלית באינטרנט חינם?". השיר הוקלט ואף זכה לתגובות ראשוניות חיוביות אך בהמשך נגנז כי יובל בנאי התפדח שאנשים ידעו שהוא לא יודע אנגלית ויותר מזה שניסה ללמוד אנגלית באינטרנט. שלומי ברכה מאוד אהב את הלחן ולא רצה להשליכו לפח, לכן שינה את המילים של השיר, מ"אז למה לימוד אנגלית באינטרנט חינם " ל"אז למה לי פוליטיקה עכשיו" והשאר היסטוריה.

אז למה לימוד אנגלית באינטרנט חינם? / ש. ברכה

אלפי מורים של ערב מתכנסים בתוך כיתה

הם מדברים עלי אך לא איתי

ודוד של השכן אוהב לקנות בהקפה

סיפרה אישתו של בן של אחותי

אהה אחותי, אהה אחותי

 

פרזנט סימפל ופרוגרסיב נפגשים באפילה

מקשים על המצב הנוכחי

ובניו יורק המציאו זן חדש של השפה

ואיש אחד טוען שהוא אחי

אהה אחי, אהה brothery

 

שיקרתי כשאמרתי שהכל כל כך נפלא

כי שום דבר בעצם לא היה נכון

ללמוד אנגלית באינטרנט זה נראה לי מרובע

רוצה להיות עגול

רוצה להיות עגול

רוצה להיות עגול

אנגלית זה רוקנרול!

 

אנגלית באינטרנט? אני זקוק להחלמה

מרגיש לי כמו אסון של רכבות

ההמונים הפילו בברלין את החומה

ולי ולך נותר רק לקוות

אהה לקוות, אהה לקוות

 

שיקרתי כשאמרתי שהכל כל כך נפלא

כי שום דבר בעצם לא היה נכון

ללמוד אנגלית באינטרנט זה נראה לי מרובע

רוצה להיות עגול

רוצה להיות עגול

רוצה להיות עגול

אנגלית זה רוקנרול!

 

למה אין מורה לשאול והאינטרנט נתקע? נתקע?

למה אין מורה לשאול והאינטרנט נתקע? נתקע?

את וגם אני בתוך ארגז

שר ואת רוקדת במרכז

 

שיקרתי שאמרתי שהכל כל כך נפלא

מורים של ערב מתכנסים בתוך כיתה

ובניו יורק המציאו זן חדש של השפה

מרגיש כל כך נפלא

מרגיש כל כך נפלא

עם High Q? עם סגולה!

עם High Q? עם סגולה!

 

אז למה לימוד אנגלית באינטרנט חינם?

 

 

להשוות את היום לפעם זה מיותר. פעם לאנשים היה כבוד, פעם היה זמן. פעם אי אפשר היה לתפוס אותך בטלפון בכל מקום ואז עוד להתעצבן כשלא בא לך לענות. היום להיות לא זמין זה לא מקובל, לרצות קצת שקט זה לא סוציאלי. אם אתה הולך לישון בערב ומפספס טלפון אתה מתויג כאנטיפט. לי זה לא אכפת. גם בלימודי אנגלית היו זמנים. היו זמנים באנגלית. אני זוכר כשלמדתי אנגלית ביסודי הכל היה אחרת.

היו זמנים באנגלית. בזמנו הייתה לי מורה לאנגלית ממוצא ערבי, נבילה, היא הייתה בסדר אבל המבטא שלה היה נוראי. בגללה אני שר עד היום גיב ביס א צ'אנס. היא נתנה לנו קטעי קריאה באנגלית, אבל אף אחד לא קרא. אז מה קרה? אסון? שום אסון לא קרא.

היו זמנים באנגלית. בזמנו יכולת להעתיק שיעורים בהפסקה בכיף, אף אחד לא טרטר לך בשכל עם "אתם עובדים רק על עצמכם". היום כל היום אומרים לכם "קחו את עצמכם בידיים, תעבדו על עצמכם". אז תחליטו. היו זמנים באנגלית בהם המורה הייתה כותבת על הלוח עם גיר, ומסיימת את השיעור עם פרצוף לבן לחלוטין. זה היה מפחיד, אבל יעיל. אני וחברי התעוררנו בלילות רטובים מזיעה אחרי ביקור חלומי של מורה ערביה לאנגלית עם פרצוף לבן שצועקת "ביס! ביס!". לכן כשנתנה קטעי קריאה באנגלית אתה קראת.

בזכות נבילה, אני וחברי מעולם לא נזקקנו לתגבור באנגלית. מורה לאנגלית זה מורה לחיים. היו זמנים באנגלית. היו חלומות על נבילה. היו קטעי קריאה באנגלית. היה צ'אנס. היה ביס. תנו צ'אנס לביס, את תהיו כאלה.

 

 

יורי דורפמן הוא איש עסקים מהדור החדש, הוא לא מאמין שהוא צריך להבין במה שהוא עושה. בשנים האחרונות פתח מסעדה מקסיקנית, מכון עיסוי שוודי ומקום של החלקות יפניות. יורי הוא רוסי לשעבר, עלה בגל העלייה של שנות ה-90 המוקדמות. לא שזה אומר בהכרח שרוסי לא יכול להבין באוכל מקסיקני, עיסויים שוודיים או החלקות יפניות, אבל במקרה הרוסי הזה לא הבין באף אחד מהדברים האלה.

בעקבות ההצלחה אף אחד לא הרים גבה חלקה יפנית, או משך כתפיים מעוסות שוודית כשהחליט יורי לפתוח בית ספר לאנגלית. יורי לא דובר מילה אנגלית. יורי גילה בדרך הקשה שלפתוח בית ספר לאנגלית זה קצת אחרת מלפתוח מסעדה, או מכון יופי. להשתמש בתבלין לא בדיוק מקסיקני עשוי לעבור אצל רוב הסועדים, ועיסוי, אם הוא שבדי או נורבגי זה לא באמת משנה. העיקר העיסוי.

בית ספר לאנגלית לעומת זאת, זה משהו אחר. חייבים ללמד שם אנגלית. אתה לא יכול לקרוא לשיעור הראשון בבית ספר לאנגלית Classo Uno ולצפות שזה יעבור בשקט. ואכן, זו הנורה הראשונה שנדלקה לתלמידים (אגב, נרשמו רבים, לא מעטים מהם עם שיער חלק). שיעורי אוצר מילים באנגלית החלו במילים Tresurico islandico ingles. לא ברור למה ליורי הייתה נטייה לאיטלקית יותר מאשר לאנגלית. כך לומדים אנגלית היום הוא טען. כך לומדים אנגלית בכל העולם.

אגב, לא נרשמה בביוגרפיה שלו שום משיכה לתרבות האיטלקית, ובאופן כללי הוא לא אהב פסטות כי הן נדבקו לו לשיניים. שיעורי אוצר מילים באנגלית הפכו לבדיחה, קיבלו כותרות בעיתונים וזה הפנה את הזרקור לשאר עסקיו של יורי. עיתון מפורסם שכר עיתונאי מקסיקני, שוודי ויפני ושלח אותם לעסקיו האחרים של יורי כדי לבדוק אם יש אמת בפרסומים של יורי.

הממצאים הראו שהמסעדה היא למעשה מסעדה מצרית, ולא מקסיקנית כפי שפורסם תחילה. כך יורי גילה שכדי שעיסוי יקרא "שוודי" הוא צריך יותר ממעסה בלונדיני. ההחלקה היפנית הייתה אכן יפנית אבל לא ממש החלקה, יותר סלסול. יורי סגר את שלושת עסקיו האחרים. בית ספר לאנגלית על שם יורי דורפמן איננו עוד. מסקנה: דה את מקומך.

 

 

 

שמתם לב איך מילים מאבדות ממשמעותן בעולם הפוסט מודרני שאנחנו חיים בו. מונחים שהשתמשנו בהם פעם עוקרו ממשמעות והיום הם לא יותר מביקורת או תזכורת למה שהיה פעם ונראה לנו טבעי לגמרי. לפי ההגיון הזה שיעור אנגלית למתקדמים זה לא מה שאתם חושבים מסתבר שגם אתר אנגלית זה לא בדיוק מה שחשבתם. אנשים חושבים שקורס אנגלית למתקדמים זה קורס לאנשים שיודעים אנגלית ברמה טובה, שרוצים רק לשייף את האנגלית שלהם או לעלות עוד רמה. לאנשים שיודעים איך ללמוד אנגלית שראו כבר אתר אנגלית בחיים שלהם, בקיצור. אז לעלות רמה כן, אבל לא בהכרח באנגלית. זה אנגלית לאנשים נאורים, ניו אייג'ים. בדרך כלל כאלה שחזרו מהודו עם תובנות עמוקות על משמעות החיים. בשיעור אמנם ידברו אנגלית ברמה די גבוהה, אבל זה יהיה רק על אנרגיות קוסמיות, על איך לשפר את העולם באמצעות מחשבה חיובית ומה כדי להמהם כשאתה מצפה לחדשות רעות. שטויות כאלה.

מתברר שיש שוק גדול ללימודים בפורמט הזה. אנשים אוהבים לחשוב על עצמם כמתקדמים למרות שבפועל הם לא בדיוק. לדוגמה, היה לנו תלמיד אחד בקורס אנגלית למתקדמים שדיבר מאוד יפה, על אנרגיות, על אהבה עולמית ועל צ'י (בכל פעם שהוא דיבר על צ'י התחשק לי תה). יום אחד אחרי השיעור ראיתי אותו עומד ברחוב תובל ברמת גן, ליד תחנת אוטובוס, ביד אחת סנדוויץ', וביד שנייה מטיל את מימיו על ארון חשמל. שילוב מוזר, אידיוטי ומסוכן מזה לא ראיתי מאז או לפני. לכן אני אומר: זה משהו שמתאים לאנשים שחושבים שהם מתקדמים. בפועל לא כולם כאלה למעשה רובם טיפוסים נאלחים שלא הייתי מוכר להם שווארמה גם אם לא היו טבעוניים הממממממםםםםם (השלימו מנטרה).

מדי פעם מתפלק לקורס הזה מישהו שבאמת חושב שזה קורס אנגלית למתקדמים בפורמט המקובל, או זה שהיה מקובל לפני שמילים הפסיקו להכיל משמעות, או ששינו את משמעותן אולי כחלק ממרד בממסד הישן. הוא שואל אם יש אתר אנגלית, אם מלמדים בקורס איך ללמוד אנגלית. אנחנו אומרים לו יש אתר אנגלית. לוקח לו זמן לגלות כי זה אתר אנגליתשלא עובד בלי קטורת. בשביל קורס אנגלית למתקדמים צריך מחשבים מאוד מאוד מתקדמים.

 

 

 

29.5, "יומני היקר, היום התחלתי לימודי אנגלית מדוברת, הכיתה נורא קטנה ומצד אחד זה ממש טוב כי המורה מכיר את כולם מצד שני, כדי לצאת לשירותים כולם צריכים לקום ולהזיז את הכיסא כדי לתת לך לעבור. הכיתה כל כך קטנה, עד שכשאני מרים את הראש להסתכל על הלוח נשאר לי קצת טיח על הראש. מקווה שיהיה בסדר"

6.6 "יומני היקר, תרגול אנגלית זה דבר נחמד, כיף לשבת ולעשות את זה. פשוט כיף. יומני היקר אני רואה את המבט שלך, מה לעשות שאני אוהב לימודים, תמיד אהבתי. בכיתה ד' "בית ספר" הייתה התשובה שלי לשאלה "מה אתה הכי אוהב בעולם". אוהב לימודים. יאללה, אני זז, יש לי תרגול באנגלית לעשות ביי יומני"

16.6 "יומני היקר How are you, חחח אני רואה שאתה מתרשם מהאנגלית החדשה שלי, שמע לימודי אנגלית מדוברתזה לא דבר קל, אבל זה משפר לי את האנגלית טילים. אני כל היום עושה תרגול אנגלית, אתה אולי שם לב שיש לי כבר קצת מבטא, sorry. זה לא בכוונה, אקסידנט כמו שאומרים. אני עדיין ישראלי לגמרי, Israeli you know?, יאללה יומני אין לי זמן. טיים איז מוני"

1.7 "יומני היקר, תרגול באנגלית זה בסדר, כלומר לא מת על זה. תמחק את החיוך יומני, תרגול אנגלית זה לא קל כי באנגלית יש עוד דברים חוץ מ"או מיי גוד" ו-"טו מאץ' אינפורמיישן" ועוד כמה ביטויים שקלטתי על היום הראשון!! אם היו אומרים לי "שמע, תרגול באנגלית לוקח זמן, ומאמץ והשקעה" לא הייתי נכנס לדבר הזה בכלל. טוב נראה מה יהיה, אעדכן"

7.7 "יומני היקר, עייפתי. אני כל היום בספרים, כל היום בתרגולים. תרגול באנגלית יוצא לי from every hole. פרדון מיי פרנץ' כן? שוקל לעשות משהו"

20.7 "יומני היקר, תרגול אנגלית זה סיוט, nightmare כן? יו קנואו? עשיתי טעות קשה and I will fix my self. אני אתקן את הטעות הזאת. לא יכול לסבול אנגלית זה אבסולוטלי דיסקסטינג זה. אני קם פרום דה סופה עכשיו והולך לעשות משהו עם זה, חוזר אליך עם תשובה יומני. לטס דו לאנץ' מתישהו. קיסז"

1.8 "הולה יומני היקר! נפרדתי מזה, לימודי אנגלית מדוברת הם היסטוריה. אין יותר תרגול אנגלית, או תרגול באנגלית, או איך שהמורה רוצה לקרוא לזה. מעכשיו תגיד הולה אספניול! ויוה אספנה! לימודי ספרדית מדוברת זה הדבר הבא! עבר רק שיעור אחד ואני די שולט בזה, המורה ממש צ'יקיטה בוניטה ואני מוי מוי ביין. קפיש?"

 

 

בשנה שעברה הגשתי רעיון לתסריט, בצורת תקציר. קיבלתי קצת מימון מהקרן לקולנוע ישראלי למרות שחשבתי בזמנו שהתסריט פשוט טוב מדי לשוק הישראלי ואגש איתו ישירות לחו"ל.

קראתי לסרט שלי "משחקים ללימוד אנגלית 4", בניגוד למקובל אין סרטים 1 עד 3 וגם לא יהיו. זה הסרט הראשון וקוראים לו "משחקים ללימוד אנגלית 4". אני מקווה שבסוף התקציר תבינו למה.

התקציר:

אדם קונה בובה וקורא לה צחי על שם צ'אקי מהסרט, בקטע מודע לעצמו. הבובה, גם כן בקטע מודע לעצמו, סופגת לתוכה נשמה של מורה מתוסכלת לאנגלית ובלילות כשאדם ישן הבובה מסבירה לצעצועים האחרים בחדר איך ללמוד אנגלית בצורה נכונה. הצעצועים לא מצליחים להגדיל אוצר מילים באנגלית בשום פנים ואופן, בעיקר בגלל שהם לא יצורים חיים ולא קמים לתחייה בלילות כמו שצחי חושב שראוי. האדישות של הצעצועים האחרים וחוסר הרצון שלהם להגדילאוצר מילים באנגלית מוציא את הרע ביותר שבצחי. בלילות הוא מורט עופות, ומתכנן את הנקמה שלו בתוך קופסת לחם שאדם קנה בשוק הכרמל. התסכול מרקיע שחקים ולעיתים מייאש את צחי, הוא שוקל לקחת את חייו הוא. באחד הערבים אדם צופה בסרט עם משה איבגי, הוא לא מצליח לזכור איזה, אבל זה מחדיר בו אמונה מחודשת באנושות, וצחי נתקף רצון עז לחיות מחד ולקחת חיים של צעצועים אחרים מאידך.

בין לבין, צחי, שאינו מעורר כלל את חשדו של אדם, כותב ספר "איך ללמוד אנגלית ולהגדיל אוצר מילים באנגלית 4". אין ספרים 1 עד 3 כי צחי רצה לייצר תחושה של הצלחה מתמשכת. הדפים המקומטים בסלון לא מעוררים כלל את חשדו של אדם, וצחי חושד שאדם מתנתק מהמציאות. עם כל לילה שעובר צחי מעיז יותר ויותר. באחד הלילות אדם נרדם מול הטלוויזיה וצחי מעביר לערוץ הקבלה ומחכה לבוקר לראות איך אדם יגיב. בהתחלה אדם נרתע מאוד אבל אחרי כמה תוכניות רואה את היופי בקבלה ומתקרב ליהדות. בינתיים צחי מסיים את ספרו "איך ללמוד אנגלית ולהגדיל אוצר מילים באנגלית 4" ויוצא לקדם את ספרו. גם בערוץ הקבלה. באחד הערבים אדם תופס שידור חוזר של התכנית "אל תשכחו לבקש קבלה" ורואה את צחי. הוא מבין שצחי הוא יצור חי אבל מקבל את זה. צחי מקבל פתק, באמצע שיעור איך ללמוד אנגלית בו כתובות 2 מילים, "הוא יודע". לא ברור לצחי מי כתב את הפתק כי הצעצועים האחרים לא באמת חיים. צחי נלחץ ותוקף את אדם בשנתו.

"משחקים ללימוד אנגלית 4" יצא בקיץ 2012 ועשה 20 דולר בקופות. כך זכה "משחקים ללימוד אנגלית 4" בתואר הסרט הגרוע בכל הזמנים.

 

תמונה של מעטפהצור קשר