מתעניינים בלימודים ב- HiGHQ?

  השאירו פרטים ויועץ לימודים יחזור אליכם בהקדם

  נציגנו עומדים לרשותכם
  לשאלות ולפרטים נוספים:

  [email protected]

  1-800-80-80-80

  שעות פעילות:

  מכירות

  א'-ה' 09:00-19:00

  ו'/ערבי חג 10:00-13:00

  שירות לקוחות

  א'-ה' 09:00-18:00

    

   מבחן אמירם

   מהו מבחן אמירם

   מבחן אמירם נערך, בדומה לבחינה הפסיכומטרית, על ידי מאל"ו (מרכז ארצי לבחינות והערכה). משמעות ראשי התיבות אמיר היא ״אנגלית מיון לרמות״. כל האוניברסיטאות ורוב המכללות דורשות רמה מסוימת של שליטה באנגלית כחלק מחובות התואר. כדי לעמוד בדרישה מחייבות האוניברסיטאות את הסטודנטים לעבור קורסים בשפה האנגלית שאינם כלולים בתוכנית הלימודים ובשכר הלימוד, ועל הסטודנטים להשקיע בהם זמן וכסף (עד אלפי שקלים) מעבר להשקעתם בשאר תחומי הלימוד. מבחן אמי"ר ממיין את הנבחנים לפי רמתם בשפה האנגלית, ומאפשר לקבוע לכל סטודנט אם עליו לקחת קורסים באנגלית במהלך התואר, ואם כן, כמה.

   מה יש במבחן אמירם?

   מבחן אמי"ר מורכב מ-3 פרקים הכוללים 22 שאלות רב-ברירתיות (אמריקאיות) כל אחד. הזמן המוקצב לכל פרק הוא 20 דקות, מה שאומר שהזמן המומלץ לפתרון כל שאלה הוא קצת פחות מדקה בממוצע. מספר השאלות תואם למספר הדקות המוקצב לפרק.

   מבנה הפרקים זהה לפרקי האנגלית בפסיכומטרי:

   • שאלות השלמת משפטים (8 שאלות)
   • שאלות ניסוח מחדש (4 שאלות)
   • שאלות הבנת הנקרא (2 קטעי קריאה, על כל אחד מהם 5 שאלות).

   מבחן אמיר"ם

   מבחן אמירם הוא מבחן אמי"ר ממוחשב, המשמש כלי מיון במוסדות לימוד אקדמיים. הוא מועבר על ידי מאל"ו בחיפה בלבד, אך בשונה ממבחן אמי"ר הוא עובר גם על ידי המוסדות האקדמיים בתאריכים שונים (בהרשמה ישירות אל מול המוסד). נבחני אמי"ר הזכאים להתאמות ניגשים לרוב למבחן אמיר"ם.

   נושאי מבחן אמירם זהים לנושאי מבחן אמי"ר, אך שונה ממנו במבנה:

   1. המבחן הוא אדפטיבי, כלומר השאלה הבאה לא נקבעת מראש אלא בהתאם לביצועים.
   2. הוא כולל פרק אחד בלבד עם מספר משתנה וסדר שונה של שאלות (נקבע על פי ביצועים כאמור)
   3. הזמן מוקצב לכל שאלה בנפרד על פי המפתח הבא:
   דקות לשאלה עם הקראה נושא
   2 3 Sentence Completion
   4 6 Restatements
   7 לקריאה, 4 לכל שאלה 10 לקריאה, 7 לכל שאלה Reading Comprehension

   הזמן מוקצב לכל שאלה בנפרד, ואין אפשרות לצבור אותו לאורך המבחן. כלומר, מענה לפני תום הזמן המוקצב לשאלה לא יזכה את הנבחן בתוספת זמן בשאלות האחרות. משך זמן הבחינה אינו קבוע והוא משתנה מנבחן לנבחן, בהתאם לקצב האישי שלו (כ-60 דקות בממוצע).

   מידע נוסף בנושא באתר מאל"ו.

   מה משמעות הציון במבחן אמירם?

   הציונים בבחינות אמי"ר ואמירם וציון האנגלית בבחינה הפסיכומטרית חופפים. הציון הוא יחסי לנבחנים האחרים ובסולם של 50-150, כאשר כל מוסד קובע את נקודות הרף השונות לקבלה, פטור מקורסים באנגלית ומספר הקורסים שיש ללמוד במהלך התואר. לדוגמה:

   ציון מספר קורסים
   134-150 פטור מלימודי אנגלית
   120-133 קורס מתקדמים 2 (קורס אחד בתואר)
   100-119 קורס מתקדמים 1 (שני קורסים בתואר)
   95-99 קורס טרום מתקדמים 2 (שלושה קורסים בתואר)
   85-94 קורס טרום מתקדמים 1 (ארבעה קורסים בתואר)
   50-84 אי קבלה

   מתי נבחנים?

   מבחן אמירם נערך במקביל לפסיכומטרי בארבעה מועדים בכל שנה. למבחן אמירם אין הגבלה על מספר הבחינות או על תכיפותן, וניתן לגשת מועד אחר מועד. עם זאת, יש להמתין 35 יום לפחות בין היבחנות באמיר"ם להיבחנות באמי"ר (או להיפך). הציון שהתקבל במבחן אמי״ר תקף לשבע שנים לפחות, ולכן אין הכרח להיבחן בתאריך הקרוב לתחילת הלימודים במוסד האקדמי. מבחן אמיר"ם נערך על ידי מאל"ו במועדים שונים ממבחן אמי"ר, ובמועדים נוספים במוסדות האקדמיים השונים.

   האם חובה להיבחן במבחן אמיר״ם?

   אין חובה להיבחן במבחן אמי״ר, אבל חובה על כל סטודנט לעמוד בדרישות סף של ידע באנגלית. דרישות אלה נקבעות בחלק האנגלית של הבחינה הפסיכומטרית, או במבחן אמי״ר/אמיר"ם. לכן אם התקבלתם כבר ללימודים, כמות הקורסים באנגלית שתצטרכו לקחת באקדמיה תלויה בציון הפסיכומטרי שלכם. אם אתם לא מרוצים מציון האנגלית שקיבלתם בפסיכומטרי, ואתם מאמינים שיש לכם יכולת להצליח יותר, בידיכם האפשרות לגשת למבחן אמי״ר ולקבל הזדמנות נוספת לקבל פטור מקורסים באנגלית באוניברסיטה.

   בנוסף, סטודנטים שהתקבלו ללימודים אקדמיים ללא ציון פסיכומטרי עשויים לקבל מהמוסד האקדמי דרישה להיבחן במבחן אמירם, כדי לעמוד על רמת שליטתם בשפה האנגלית.

   איזה ציון קובע

   המוסדות האקדמיים מתחשבים בציון הגבוה מבין הציונים שקיבל הסטודנט. לכן אין שום סיכון בהיבחנות במבחן אמי"ר. גם אם תקבלו ציון נמוך מהציון שקיבלתם בחלק האנגלית בפסיכומטרי, לא יקרה כלום.

   תמונה של מעטפהצור קשר

   שיחה עם נציג

   ×

   שיחת ווטסאפ