השאר פרטים

מתעניינים בלימודים ב- HiGHQ?

השאירו פרטים ויועץ לימודים יחזור אליכם בהקדם

נציגנו עומדים לרשותכם
לשאלות ולפרטים נוספים:

cs@g.high-q.co.il

1-800-80-80-80

שעות פעילות:
א'-ה': 9:00-21:00 | ו': 9:00-13:00
בשליחת הפרטים הינך מאשר/ת קבלת מידע ועדכונים אודות הקורסים של היי קיו

 

מבחן אמי"ר/אמיר״ם

מהו מבחן אמיר״ם?

מבחן אמי"ר נערך, בדומה לבחינה הפסיכומטרית, על ידי המרכז הארצי לבחינות והערכה. משמעות ראשי התיבות אמי״ר היא ״אנגלית מיון לרמות״. כל האוניברסיטאות ורוב המכללות דורשות רמה מסוימת של שליטה באנגלית כחלק מחובות התואר. כדי לעמוד בדרישה מחייבות האוניברסיטאות את הסטודנטים לעבור קורסים בשפה האנגלית שאינם כלולים בתוכנית הלימודים ובשכר הלימוד, ועל הסטודנטים להשקיע בהם זמן וכסף מעבר להשקעתם בשאר תחומי הלימוד. בחינת אמי"ר ממיינת את הנבחנים בה לפי רמתם בשפה האנגלית, ומאפשרת לקבוע לכל סטודנט אם עליו לקחת קורסים באנגלית במהלך התואר, ואם כן, כמה.

מה יש במבחן אמיר״ם? 

מבחן אמי"ר מורכב מ-3 פרקים הכוללים בין 22 ל-29 שאלות כל אחד. הזמן המוקצב לכל פרק הוא 20-25 דקות, מה שאומר שהזמן המומלץ לפתרון כל שאלה הוא קצת פחות מדקה בממוצע. מספר השאלות תואם למספר הדקות המוקצב לפרק.

מבנה הפרקים זהה לפרקי האנגלית בפסיכומטרי:

  1. שאלות השלמת משפטים (לרוב – 11 שאלות).
  2. שאלות Restatements – ניסוח מחדש של משפט נתון (לרוב – שש שאלות).
  3. הבנת הנקרא – שני קטעי קריאה, על כל אחד מהם חמש שאלות.

בחינת אמיר"ם

בחינת אמיר״ם היא בחינת אמי"ר ממוחשבת. בחינת אמיר"ם משמשת כלי מיון במוסדות לימוד אקדמיים. בניגוד לבחינת אמי"ר, שמעניקה ציון אחיד שתקפותו זהה בכל המוסדות האקדמיים בישראל, בחינת אמיר"ם נערכת באופן פרטי במוסדות השונים, והציון שלה תקף למוסד הספציפי שבו היא נערכת. הבחינה מעריכה את יכולתם של הסטודנטים או המועמדים ללימודים בשפה האנגלית, כדי לקבוע את קבלתם ללימודים ואת מיונם לקורסי החובה באנגלית. לעיתים מוסדות לימוד מסוימים מתיחסים רק לציון בחינת אמיר"ם, לעיתים רק לציון בחינת אמי"ר ולעיתים לשניהם. המוסדות מקבלים גם את הציון של חלק האנגלית בבחינה הפסיכומטרית.

נושאי בחינת אמיר״ם זהים לנושאי בחינת אמי"ר. הבחינה מורכבת כולה משאלות רב-ברירה. כל אחד מהנבחנים נבחן באופן עצמאי באמצעות מחשב. הזמן מוקצב לכל שאלה בנפרד, ואין אפשרות לצבור אותו לאורך הבחינה. כלומר, מענה לפני תום הזמן המוקצב לשאלה לא יזכה את הנבחן בתוספת זמן בשאלות האחרות. לכל שאלה בבחינה מוקצב פרק זמן סביר, והוא מאפשר לענות עליה בלי למהר יתר על המידה. בחלק של הבנת הנקרא מוקצב זמן נפרד לקריאת הקטע, ולאחר מכן מוקצב זמן לכל שאלה. משך זמן הבחינה אינו קבוע והוא משתנה מנבחן לנבחן, בהתאם לקצב האישי שלו. משך זמן הבחינה הממוצע הוא כ-60 דקות.

מכיוון שבחינת אמיר"ם נערכת באחד מן המוסדות המבקשים לבחון את תלמידיהם או את מועמדיהם בדרך זו, ההרשמה לבחינה נעשית רק באמצעות המוסד שהזמין את הבחינה.

מידע נוסף בנושא באתר המרכז הארצי לבחינות והערכה.

מה משמעות הציון במבחן אמי"ר? 

הציון במבחן אמי"ר, בדומה לציון הפסיכומטרי, מחושב באופן יחסי לנבחנים האחרים, ונע בטווח שבין 150 ל-250. ככל שמספר התשובות הנכונות שלכם יהיה גבוה יותר, כך עלה הציון. תשובה שגויה, לעומת זאת, לא תוביל לאובדן נקודות. במבחן אמי״ר הציון הנמוך ביותר יחייב את התלמיד להירשם לשלושה קורסים באנגלית, וככל שעולה הציון פוחת מספר הקורסים הנדרשים. כל מוסד אקדמי מגדיר רף קבלה באופן עצמאי, אך ברוב המוסדות ציון שנופל מ-185 הוא מתחת לרף הקבלה. אם תקבלו במבחן ציון גבוה מ-185 אך נמוך מ-200, תידרשו לרוב לשלושה קורסי אנגלית במוסד האקדמי. ציון שנע בין 201 ל-220 יחייב רישום לשני קורסים, וציון של 221-233 נקודות יחייב אתכם בקורס אחד בלבד. ציון 234 ומעלה יזכה אתכם בפטור מלא מקורסי אנגלית. שווה בהחלט.

מתי נבחנים?

מבחן אמי"ר נערך בארבעה מועדים בכל שנה, כולם צמודים למועד הפסיכומטרי. למבחן אמי"ר אין הגבלה על מספר הבחינות או על תכיפותן, וניתן לגשת מועד אחר מועד, ללא הגבלה. עם זאת, יש להמתין 35 יום לפחות בין היבחנות באמיר"ם להיבחנות באמי"ר (או להיפך). הציון שהתקבל במבחן אמי״ר תקף לשבע שנים לפחות, ולכן אין הכרח להיבחן בתאריך הקרוב לתחילת הלימודים במוסד האקדמי.

האם חובה להיבחן במבחן אמי"ר/אמיר״ם?

אין חובה להיבחן במבחן אמי״ר, אבל חובה על כל סטודנט לעמוד בדרישות סף של ידע באנגלית. דרישות אלה נקבעות בחלק האנגלית של הבחינה הפסיכומטרית, או במבחן אמי״ר. לכן אם התקבלתם כבר ללימודים, כמות הקורסים באנגלית שתצטרכו לקחת באקדמיה תלויה בציון הפסיכומטרי שלכם. אם אתם לא מרוצים מציון האנגלית שקיבלתם בפסיכומטרי, ואתם מאמינים שיש לכם יכולת להצליח יותר, בידיכם האפשרות לגשת למבחן אמי״ר ולקבל הזדמנות נוספת לקבל פטור מקורסים באנגלית באוניברסיטה.

לעומת זאת, סטודנטים שהתקבלו ללימודים אקדמיים ללא ציון פסיכומטרי עשויים לקבל מהמוסד האקדמי דרישה להיבחן בבחינת אמי״ר, כדי לעמוד על רמת שליטתם בשפה האנגלית.

איזה ציון קובע? 

בדרךך כלל מתחשבים המוסדות האקדמיים בציון הגבוה מבין הציונים שקיבל התלמיד. לכן אין שום סיכון בהיבחנות בבחינת אמי"ר. גם אם תקבלו ציון נמוך מהציון שקיבלתם בחלק האנגלית בפסיכומטרי, לא יקרה כלום.

קורס אמי״ר בהיי קיו

אנחנו מזמינים אתכם להצטרף לקורס שיאפשר לכם להשיג את הפטור המיוחל מלימודי האנגלית באקדמיה. הקורס המקיף שלנו כולל שיטות מיוחדות, תרגול מעשי בכיתה, תרגול אינסופי בבית וסימולציות שיכינו אתכם לרגע האמת. לחברת HIGH Q מעל 30 שנות ניסיון בהוראת אנגלית לבחינה הפסיכומטרית ואנגלית מדוברת. מתוך הידע והניסיון הרב שרכשנו בנינו עבורכם את קורס האמי"ר/ם האיכותי, המקיף והמצליח ביותר בישראל. אנחנו מאמינים שמורים מצוינים שאוהבים הוראה, כיתות קטנות ואינטימיות, טכנולוגיות מתקדמות, אינסוף משחקים ממכרים ותרגולים בבית ובכיתה יובילו כל אחד ואחת מכם להגיע אל הפטור המיוחל.

תמונה של מעטפהצור קשר