השאר פרטים

מתעניינים בלימודים ב- HighQ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נציגנו עומדים לרשותכם
לשאלות ולפרטים נוספים:

reception@high-q.co.il

1-800-80-80-80

שעות פעילות:
א'-ה': 9:00-21:00 | ו': 9:00-13:00
בשליחת הפרטים הינך מאשר/ת קבלת מידע ועדכונים אודות הקורסים של היי קיו

למידה מקוונת באתר

עושים קורס פסיכומטרי? במסגרת הקורס תקבלו הרבה שיעורי בית, וגם מטלות יומיות קבועות. חלק גדול מהתהליך יתבצע בספרים ובחוברות, אך חלק לא מועט בכלל מלמידת ותרגול פסיכומטרי יתבצע במקביל באתר. יש יתרונות רבים, חלקם לא מבוטלים לביצוע תרגול פסיכומטרי באמצעות האתר. למה כדאי לבצע תרגול פסיכומטרי באתר? מה זה נותן?

נפתח ונאמר, אם תיגשו למועדי פסיכומטרי ב-2020 או 2028, לא תהיה דילמה בכלל – האתר יהיה עדיף על פני תרגול פסיכומטרי בספרים וזה יהיה מובהק. המרכז הארצי לבחינות והערכה (הגוף שעומד מאחורי כל מבחן פסיכומטרי רשמי) מתכנן להעביר את כל הבחינות אל המחשב. אנחנו כנבחנים נגיע לכיתות מיועדות לכך, ונפתור מבחן פסיכומטרי ממוחשב. בנוסף, גם כל מערכת החינוך שואפת להתקדם לכיתות חכמות, כך שגם הרגלי הלמידה של התלמיד בעתיד ישתנו. ספר לא יהיה נוח. אבל זו לא הסיבה שיש כלים באתר.

הסיבה העיקרית לבצע תרגול פסיכומטרי חינם דרך האתר, היא העובדה שהמורה שלכם יכול לעקוב אחריכם ולראות את כל התרגולים שביצעתם. כך שתקבלו פיקוח צמוד במהלך הפסיכומטרי. תרגילים שלא הצלחתם בשיעורי הבית או במהלך מבחן פסיכומטרי בקורס (סימולציה), יכול המורה לראות ולכוון, לזהות בעיות וליצור קשר ישיר ואישי (אפילו תוך כדי תרגול פסיכומטרי), על מנת לתקן. זה לא אפשרי כמובן בספרים. האתר, אם תרצו, הוא "כספר פתוח" בעבור המורה, שמנהל את תכניות המעקב וההכוונה באמצעותו. אגב, זה נכון כמובן לכל בחינה, בכל מועדי פסיכומטרי האפשריים.

בנוסף, לכל אחד מהתרגילים הבאים יש יתרון ממשי להיותו באתר:

  • במחשב ניתן ליצור כמות תרגילים אינסופית של אותה הבעיה (עם נתונים מספריים אחרים). אם לא הבנתם תרגיל פסיכומטרי מסוים, תוכלו לקבל את אותו סגנון של שאלה שוב ושוב עד שתגיעו לרמת הבנה מספקת מבחינתו.
  • על שלושה דברים עומד מבחן פסיכומטרי תרגול, השקעה ומוטיבציה! אם יש לכם את שלושת אלה, האתר יהיה חברכם הטוב ביותר. הוא יתרגל איתכם בכל שעה, כמה פעמים שתרצו, בכל נושא אפשרי, והוא לא יעשה לכם פרצופים, ולא יגמרו לו הדפים.
  • המחשב יכול לזהות ולהתאים את רמת השאלה לנבחן, ולאפשר תרגול פסיכומטרי ברמות שונות. מי שחזק לא צריך לקבל תרגילים פשוטים, מי שלא סגור על החומר, לא צריך לקבל תרגילים ברמת הבנה גבוהה.
  • חזרה רפטטיבית על דברים מאפשרת תמיד שינון חומר בצורה טובה. המחשב יכול ללמד שוב ושוב את אותם הנושאים באמצעות תרגול, כאשר יש יותר מנושא אחד שמומלץ לדעת בעל פה. חישובים פשוטים, חוקי גיאומטריה, אוצר מילים וקשרים לוגיים בין היתר, אם נדע דברים אלו מבלי לחשב כלום, נוכל להצליח להתמודד בקלות יחסית עם שאלות פסיכומטרי, גם תחת לחץ זמן (שלא יתבזבז על החישוב עצמו).
  • המחשב יכול לשמש גם כגורם מרכז של מידע נצבר. כך הוא יכול לנתח טעויות של התלמיד שחוזרות על עצמן, אבל אפילו יותר טוב: במבחן יחסי, הוא יכול גם למקם אותך ביחס לאחרים ולתת אינדיקציה לכמויות תרגול פסיכומטרי, לקצב התקדמות, לגרף שיפור, הכול ביחס לנבחנים נוספים.

אז כאמור, מעבר לביצוע תרגול פסיכומטרי חשוב לקראת כל אחד מחמישה מועדי פסיכומטרי האפשריים, העבודה באמצעות האתר מאפשרת עדכון מיידי ושוטף של החומר בזמן אמת. הרבה פחות מסורבל ומעייף מספרים – כל שצריך הוא לעדכן באתר וגמרנו. התהליך הרבה יותר דינאמי כמובן ומהווה יתרון לכשעצמו.

לסיכום, לעבוד רק בספרים זו חוויה חלקית ולא נכונה. עבודה באמצעות המחשב והאינטרנט והאתר המשותף לקורס לא רק מומלצת, אלא אף אידיאלית ללימוד נכון ושוטף. התהליך אותו עובר התלמיד שלומד באתר הוא תהליך שלם שמשפר אותו ביותר מאספקט אחד של המבחן. כמובן שאין תחליף לעבודה קשה, ואסור לוותר על מה שמשפר אותנו. אם אתם מעוניינים להגיע לכדי מימוש מקסימום הפוטנציאל שלכם במבחן, קחו בשתי ידיים כל יתרון יחסי. שיהיה בהצלחה!

תמונה של מעטפהצור קשר