השאר פרטים

מתעניינים בלימודים ב- HighQ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נציגנו עומדים לרשותכם
לשאלות ולפרטים נוספים:

reception@high-q.co.il

1-800-80-80-80

שעות פעילות:
א'-ה': 9:00-21:00 | ו': 9:00-13:00
בשליחת הפרטים הינך מאשר/ת קבלת מידע ועדכונים אודות הקורסים של היי קיו

טיפים לשאלות יחסים

כדי לעזור לכם ולהקל על ההתמודדות עם השאלה איך פותרים שאלות יחסים בצורה הטובה והמהירה ביותר, החלטנו לרכז את כל הטיפים הכי שימושיים לפתרון שאלות כאלה. אגב, חשוב לנו לציין כי אנחנו מציגים פה כלי עזר והם אינם תחליף ללימוד מעמיק ותרגול. ראו טיפים אלה, מבט מלמעלה, ראייה רחבה יותר, לשימושכם אחרי שהבנתם היטב את החומר. אז אחרי שהבהרנו את זה קבלו כמה נקודות שיקלו על פתרון שאלות יחסים:

ראשית, זהו נכון את השאלה – האתגר בכל שאלה הוא זיהוי מוצלח של התחום ממנו הגיעה. שאלות יחסים יאופיינו על פי רוב במילה "יחס" בהקשר כלשהו במהלך השאלה. חלופה נוספת היא ציון היחס במפורש, למשל "יש פי חמישה תלמידים יותר ממורים" או "מכונית א' עוברת את המסלול במהירות כפולה מזו של מכונית ב'". יש לציין שמדובר על תחום שיכול לחפוף בשאלה לנושאים רבים. בעיות כמותיות, אלגבריות ואפילו בגיאומטריה – בדמיון צורות.
אם זו אכן שאלת יחסים, שימו לב לדגשים הבאים. בהחלט יתכן שהם יספיקו כדי לעזור לכם לפתור את השאלה בקלות יחסית:

  • שאלות יחסים הן שאלות המכילות רכיב ערטילאי, יחס הוא מושג כללי ולא מוחשי. יש לשים לב כי אינכם מערבבים את העולם הערטילאי עם העולם המוחשי. יחס לא מציין כמות ממשית ולפיכך לא ניתן לו משמעות ממשית
  • אם יש יחס, שווה לרשום מעליו למי הוא מתייחס. כבר קרה יותר מפעם אחת שתלמידים טעו בשאלת יחסים, לא בשל אי הבנת השאלה אלא רק בשל טעות בחישוב. תמיד שווה לשייך את היחס למושג אליו הוא מתייחס
  • מומלץ מאוד לעבוד עם היחס הכי מצומצם שאינו שבר. זהו יחס קל, נעים, קל לחישוב ומסתדר כמעט תמיד עם הנתונים הממשיים אותם הוא מייצג
  • הקשר בין יחסים שונים הוא קשר של כפל או חילוק ולא חיבור או חיסור
  • חשוב למצוא קשר משותף לכל היחסים בשאלות יחס משולש – כלומר שלושה יחסים הקשורים זה בזה, באמצעות הרחבת או צמצום אחד היחסים או יותר.
  • אם אין רכיב ממשי בשאלות, שווה לבדוק תשובות – בדיקה האם מספר מסוים בתשובות אפשרי בהתאם ליחס. אם מצאתם מספר שכזה (גם אם הוא התשובה הראשונה מבין הארבע שאתה אמור לבדוק) זו חייבת להיות התשובה הנכונה (כי חייבת להיות רק תשובה אחת נכונה במבחן אמריקאי) ולכן אין צורך לבדוק את שאר התשובות, וניתן לחסוך זמן בחינה יקר.

לסיכום, אמנם אין הרבה שאלות יחסים, אך ניתן להיתקל בהן כאמור כחלק מכל נושא בפרק הכמותי, ולעיתים מבט באמצעות היחסיות בשאלה, אפילו מאפשר לפסול תשובות. בכל מקרה יש לזכור, כמו תמיד: עבודה מסודרת וידיעת החומר הנלמד יאפשרו לקבל את מלוא הנקודות בנושא זה. שיהיה בהצלחה!

תמונה של מעטפהצור קשר