מתעניינים בלימודים ב- HiGHQ?

  השאירו פרטים ויועץ לימודים יחזור אליכם בהקדם

  נציגנו עומדים לרשותכם
  לשאלות ולפרטים נוספים:

  [email protected]

  1-800-80-80-80

  שעות פעילות:

  מכירות

  א'-ה' 09:00-19:00

  ו'/ערבי חג 10:00-13:00

  שירות לקוחות

  א'-ה' 09:00-18:00

   בגרות בביולוגיה

   מדוע עלי הצמח ירוקים, מהו דנ"א, כיצד פועל חיסון, מדוע כמעט אף יצור חי לא יכול להתקיים בים המלח, ומיהם החיידקים -אשר מצד אחד אנחנו מצויים במלחמה מתמדת מולם, ומנגד לא יכולים להתקיים בלעדיהם?

   מדע הביולוגיה עוסק בקשת הרחבה של ממלכת החי והצומח, ונותן מענה לשאלות הקיום הבסיסיות  דרך גילוי צפונות הרכיבים הבסיסיים המאפשרים חיים. הביולוגיה חולשת על כל צורות החיים, החל בתא יחיד (ביולוגיה מולקולרית) וביצורים זעירים (מיקרואורגניזמים), וכלה בצמח, מערכות גוף האדם וקשרים בין מערכות חיים שונות בטבע (אקולוגיה). 

   חשיבות לימודי הביולוגיה משמעותית במיוחד בתקופה שבה העולם כולו מתמודד עם מגפת הקורונה, שמאלצת אותנו מחד לאתגר את היכולות המדעיות למציאת חיסון אחר נגיף חמקמק, ומאידך כופה עלינו להכיר במיקומנו בממלכת החי מתוך בחינה מחודשת של התנהגות האדם כלפי בעלי החיים והצומח שבקרבתו. 

   מבנה הבחינה:

   1. חלק עיוני (3 יח"ל)
    נושאי חובה: ביולוגיה של האדם, התא ומבנה פעילותו ואקולוגיה.
    נושא בחירה: מיקרוביולוגיה.
   2. חלק מעשי (2 יח"ל)
    עבודת מעבדה
    עבודת חקר (ביוחקר)

   הקורס ב-High-Q 

   קורס ההכנה לבגרות בביולוגיה של High-Q מתמקד בהקניית עקרונות ביולוגיים תוך שימת דגש על יישומם באמצעות קריאת מאמרים מדעיים ותרגול שאלות בגרות. הקורס יתמקד בכל שלב בנושא אחר מנושאי הבחינה, ולאחר מכן בקשרים בין הנושאים השונים. 

   מטרת הקורס היא להכשיר את הלומדים להתמודד עם שאלות הבחינה בהצלחה מתוך ידע מבוסס, רחב ומעמיק, וכן מתוך חשיבה ביקורתית ההכרחית לכל מדען בראשית דרכו. 

   תמונה של מעטפהצור קשר

   שיחה עם נציג

   ×

   שיחת ווטסאפ