מתעניינים בלימודים ב- HiGHQ?

  השאירו פרטים ויועץ לימודים יחזור אליכם בהקדם

  נציגנו עומדים לרשותכם
  לשאלות ולפרטים נוספים:

  [email protected]

  1-800-80-80-80

  שעות פעילות:

  מכירות

  א'-ה' 09:00-19:00

  ו'/ערבי חג 10:00-13:00

  שירות לקוחות

  א'-ה' 09:00-18:00

    

   קורס הפסיכומטרי שלנו

   מה כולל קורס הפסיכומטרי?

   בקורס הפסיכומטרי שלנו שאורכו ארבעה חודשים, ייהנו הסטודנטים מחוויית לימוד מקיפה בניצוחם של המורים המנוסים ביותר בתחום, אשר יהיו זמינים להם מרגע הרישום גם ב-WhatsApp. אפשרויות הלימוד והתרגול המוצעות לסטודנטים במסלול מגוונות וייחודיות הכוללת 20 שיעורים פרונטליים בכיתה (5 שעות כל שיעור), 4 שיעורי מכינה אונליין (5 שעות לכל שיעור) ו-60 שעות תרגול אונליין, ובנוסף, 3 מפגשים אישיים עם המורה המספקים את היכולת לתת מענה אישי, אמיתי לכל סטודנט. כדי להכין את הסטודנטים שלנו בצורה הטובה ביותר נספק 14 סימולציות המדמות את המבחן האמיתי, בעזרתן יוכלו הסטודנטים לדעת באיזה פרק עליהם להתחזק. בנוסף, דאגנו שבין השיעורים הסטודנטים יוכלו להמשיך להתכונן באתר האישי בעזרת אפליקציות אינטראקטיביות בלעדיות דוגמת "עכשיו אני" (לבניית תרגול אישי לפי בחנים) ו-BrainWash (לשינון חכם של אוצר מילים) אשר ימקסמו את הפוטנציאל וזאת בעזרת ההתאמה של האפליקציה לקצב האישי של כל סטודנט.

   למה לבחור במסלול המקיף של HiGHQ?

   נבחרת המורים הטובה ביותר

   כל המורים שלנו נבחרו בקפידה ועברו הכשרה ארוכה ומקצועית ובעלי ניסיון רב בהובלת סטודנטים להצלחה. מעבר לאיכות ההוראה הבלתי מתפשרת, אנחנו רואים חשיבות עליונה גם בזמינות מעבר לשעות הכיתה, מעקב ודחיפה מתמדת למצוינות. 

   חווית לימוד אישית וחדשנית

   אצלנו תקבלו את חומרי הלימוד המקיפים והעדכניים ביותר תוך שימוש באפליקציות משחק מתקדמות ובלעדיות, למיקסום היכולות של כל סטודנט.

   למידה מותאמת אישית

   לכל סטודנט נבנית תכנית לימודים אישית, ניתנים ש.ב אישיים בהתאם לצורך ונערכים מפגשים אחד על אחד עם המורה במהלכו.

   תכל'ס, מכינים אותך למבחן האמיתי

   מספר רב של סימולציות עדכניות המדמות את המבחן האמיתי ומאפשרות לכל סטודנט הכנה אופטימלית למבחן, כולל ניתוח סטטיסטי מתקדם המצביע על נקודות החוזק והחולשה והמלצות בהתאם.

   מהו מסלול הכנה למבחן הפסיכומטרי?

   לאחר מחקר מעמיק, פיתחנו ב HiGHQ-את מסלול ההכנה למבחן הפסיכומטרי – המקיף והארוך ביותר בישראל. מסלול ההכנה הייחודי מותאם לדור ה-Y הדורש למידה אינטראקטיבית באמצעות הסמארטפון, ראייה שונה של הצרכים השונים של כל סטודנט, התאמה אישית של תכנית העבודה ופרסונליזציה של התכנים.

   לעוד פרטים היכנסו למסלול הכנה למבחן הפסיכומטרי

    

   מהו הקורס פסיכומטרי אונליין – LIVE שלנו?

   מסלול פסיכומטרי אונליין מהפכני מלא עם מורה קבוע, בו השיעורים מתקיימים במסגרת של שיעורים מרחוק בשידור חי, בימים קבועים ובשעות קבועות. השיעור אינטראקטיבי והסטודנט הוא חלק פעיל ממנו. אפשר להרים יד וירטואלית ולשאול שאלה, לעלות על השידור בקול ולבקש הסבר, ממש כמו בכיתה רגילה! לא צריך לצאת מהבית – ניתן להתחבר לשיעור מכל מקום

   לעוד פרטים היכנסו לקורס פסיכומטרי אונליין

    

   מהו הקורס 700+?

   זה מסלול בלעדי למצטיינים – קורס מקיף, מקצועי וברמה גבוהה

   לעוד פרטים היכנסו לקורס 700+

    

   מהו פסיכומטרי מסלול עתודה?

   לראשונה בישראל קורס הכנה לפסיכומטרי במיוחד עבור מועמדים לעתודה בצה"ל ב-LIVE.

   לעוד פרטים היכנסו לפסיכומטרי מסלול עתודה

    

   מהו קורס פסיכומטרי תיכונים LIVE?

   אנו היינו הראשונים להציע מערך שיעורים בשידור חי, באינטראקציה מלאה עם המורה, טרם תקופת הקורונה! הייחודיות של שיעורי ה-Live מתקיימת גם בקורס פסיכומטרי התיכונים שלHiGHQ , שהוא ללא ספק הקורס האיכותי והמקיף ביותר

   לעוד פרטים היכנסו  לקורס פסיכומטרי תיכונים

    

   המבחן הפסיכומטרי

   כאן נספק לכם הבנה מעמיקה על הבחינה הפסיכומטרית שעורך המרכז הארצי לבחינות והערכה. הוא דן במבנה המבחן, אופן הערכת הציונים ואפשרויות הקבלה במוסדות להשכלה גבוהה על סמך תוצאות המבחן הפסיכומטרי. מכללת היי קיו דואגים להעניק לכם מידע מפורט ועדכני.

   מהי הבחינה הפסיכומטרית?

   הבחינה הפסיכומטרית נועדה כדי לנבא את סיכויי ההצלחה של המועמדים בלימודים האקדמיים. היא מאפשרת לדרג את כל המועמדים על פי סולם ציונים אחיד, ולכן היא חייבת להיות אמינה ומדויקת, ולחשב את ציוני המועמדים ביחס לנבחנים שנבחנו לאורך שנים רבות, במועדים שונים ובשפות שונות.  כלומר, הציון הפסיכומטרי הוא ציון יחסי.

   האוניברסיטאות השונות משלבות בין הציון הפסיכומטרי יחד עם עם ממוצע ציוני בחינות הבגרות של המועמד, והתוצאה מאפשרת לחוגי הלימוד לדרג בכל שנה את המועמדים הנרשמים אליהם.

   הבחינה הפסיכומטרית מודדת את יכולות הנבחן בתחומים שונים כגון חשיבה כמותית, חשיבה מילולית, כתיבת חיבור ואנגלית, תחומים אשר משקפים את היכולות הבסיסיות ביותר הנדרשות בהשכלה הגבוהה.  חשוב לציין כי הבחינה אינה מדד לאינטלגנציה.

   הכנה למבחן הפסיכומטרי נועדה לשפר את סיכויי ההצלחה של התלמיד בבחינה הפסיכומטרית, ובכך להגדיל את הסיכוי להתקבל ללימודים באקדמיה.

   תפקידו של המרכז הארצי לבחינות והערכה

   המרכז הארצי לבחינות והערכה (מאל"ו) הוא מוסד ציבורי ללא כוונת רווח (מלכ"ר) שהוקם ע"י ועד ראשי האוניברסיטאות בישראל כדי לסייע בתהליך מיון של מועמדים למוסדות להשכלה גבוהה בישראל.  הוא אחראי, בין היתר, על פיתוח מערך בחינות אחיד לכל המוסדות להשכלה גבוהה (הבחינה הפסיכומטרית).   מאל"ו נחשב לאחד המוסדות המובילים בעולם בפיתוח כלי מיון והערכה בכלל ובפיתוח מבחני מיון, השמה והסמכה.

   מאל"ו אחראי בין היתר על כתיבת הבחינה הפסיכומטרית, ניהול הבחינה ברחבי הארץ, וידוא כי תוצאות הבחינה אכן הוגנות ואחידות.

   כיצד בנוי המבחן הפסיכומטרי?

   ·       המבחן הפסיכומטרי מורכב מתשעה פרקים שנועדו לבדוק יכולת חשיבה כמותית, חשיבה מילולית ואנגלית. הפרק הראשון מכיל מטלה שבודקת את יכולת ההבעה בכתב של הנבחן. הנבחן נדרש לבצע את המטלה בזמן מוקצב של 30 דקות. שמונת הפרקים הנוספים מורכבים משאלות ברֵרה (שאלות אמריקאיות). המועמד צריך לבחור את התשובה הנכונה מתוך ארבע אפשרויות, ומשך כל פרק כזה הוא 20 דקות. מכאן שהזמן הכולל לפתרון המבחן הפסיכומטרי הוא 3 שעות ו-10 דקות.
   ·       שניים מבין שמונת הפרקים ה'אמריקאים' הם פרקי פיילוט. הם אינם נכללים בחישוב הציון, אך בפועל לא ניתן לדעת מי מהם הוא פרק פיילוט, ולכן יש לפתור גם אותם. פרקי הפיילוט מיועדים בעיקר לשתי מטרות: בקרה והשוואה בין מועדים שונים כדי להבטיח שהציון של התלמיד לא יושפע ממועד הבחינה אליו הוא ניגש,  ובדיקת איכות השאלות לקראת השימוש בהן בפרקי אמת של מועדים עתידיים.

   ·       שאלות הברֵרה בפרקים ה'אמריקאים' ממוינות ומסודרות לפי רמות קושי, חוץ משאלות הבנת הנקרא המבוססות על קטעי קריאה בפרקים של החשיבה המילולית ובפרקי האנגלית, שמסודרות בצורה כרונולוגית בהתאם לקטע.

   כיתת לימוד מכללת HIGHQ כיתות קטנות יחס אישיאופן חישוב ציוני הבחינה הפסיכומטרית:

    

   לפני שנסביר כיצד מחושב הציון בבחינה הפסיכומטרית, חשוב לנו לציין כי ההבדלים בין הנוסחים השונים של הבחינה בכל מועד ובכל שפה אינם משפיעים על הציון, כך שגם אם תיבחנו במועד או נוסח שרמת הנבחנים בו גבוהה או נמוכה מהממוצע, הציון שלכם לא יהיה שונה מהציון שהייתם מקבלים אם הייתם נבחנים בכל נוסח אחר.

    

    

   חישוב ציון הבחינה מתבצע בארבעה שלבים:

   חישוב ציוני גלם למטלת הכתיבה.  הציונים נקבעים על ידי שני בודקי חיבור, ובמידה והפערים בציון גבוהים החיבור נבדק שוב על ידי בודק שלישי.

   חישוב ציוני גלם לפרקי הברירה – סופרים כמה תשובות נכונות יש לנו בכל אחד מתחומי הבחינה (חשיבה כמותית, חשיבה מילולית ואנגלית), כך שמספר התשובות הנכונות בכל תחום מהווה את ציון הגלם שלו
   חישוב את הציון של כל אחד מתחומי הבחינה – לכל נוסח של הבחינה יש טבלת המרה שונה, בעזרתה ניתן להפוך את ציוני הגלם בכל אחד מהתחומים לציון שנע בין 50 ל-150 נקודות.
   חישוב ציון פסיכומטרי כללי – הציון מחושב על ידי שקלול ייחודי של הציונים בכל אחד מהתחומים.
   בציון הרב-תחומי משקל הציון בתחומי החשיבה המילולית והכמותית מהווה 40% מהציון הכללי כ"א, והציון בתחום האנגלית מהווה 20% מהציון הכללי.
   בציון בדגש כמותי משקל הציון בתחום החשיבה הכמותית מהווה 60% מהציון הכללי, והציון בשני התחומים הנוספים מהווה 20% מהציון הכללי כ"א.
   בציון בדגש מילולי משקל הציון בתחום החשיבה המילולית מהווה 60% מהציון הכללי, והציון בשני התחומים הנוספים מהווה 20% מהציון הכללי כ"א.

   חשוב לציין כי הציון על תחום החשיבה המילולית נקבע על ידי שקלול ציוני הגלם של פרקי החשיבה המילולית והחיבור, כך שציון הגלם של החיבור מהווה 25% מהציון של תחום זה.

   כל אחד מהציונים הפסיכומטריים הכלליים נמצא בטווח של 200 עד 800, המקובל למדידה והשוואה בין הנבחנים.

   דוגמאות לבחינות המרכז הארצי ופתרונן – לחץ עלי

   שולחנות בכיתת לימודי פסיכומטריבחינה פסיכומטרית מותאמת (או במילים אחרות "הקלות בפסיכומטרי") – שאלות ותשובות:

   היו לי הקלות והתאמות בתיכון. אפשר לקבל אותן גם בבחינה הפסיכומטרית?

   אפשר לבקש, אבל לא כולם מקבלים. מועמדים עם מגבלה רפואית, פיזית או פסיכיאטרית, וכן לקות למידה או הפרעת קשב, יכולים להגיש בקשה לבחינה פסיכומטרית בתנאים מותאמים. גם אנשים עם מגבלה פיזית כגון הריון מתקדם, עודף משקל, והתניידות בכיסא גלגלים, שמונעת מהם לגשת לבחינה בכיתה רגילה, רשאים להגיש בקשה לבחינה בתנאים מותאמים.

   ראשית, שימו לב שאת הבקשה לתנאים מותאמים יש להגיש לאחר ההרשמה לבחינה, ובנפרד ממנה. התאריך האחרון להגשת הבקשה הוא מועד סיום ההרשמה לבחינה, אבל הטיפול במסמכים עשוי להימשך עד 25 ימי עבודה, ולכן מומלץ להגיש את הבקשה עם המסמכים הנלווים מוקדם ככל האפשר, ולפחות חודשיים לפני מועד סיום ההרשמה.

   למה ההתאמות מהתיכון לא בהכרח מאושרות בבחינה הפסיכומטרית?

   הבחינה הפסיכומטרית שונה מבחינות הבגרות באופייה ובמטרותיה. מטרתן העיקרית של בחינות הבגרות היא בדיקת ידע, והן אינן בוחנות את מהירות החשיבה. תוספת זמן בבחינות הבגרות רק עוזרת לנבחנים להפגין את הידע שלהם, ולכן אינה סותרת את מטרות הבחינה. לעומת זאת, הבחינה הפסיכומטרית נועדה לבדוק גם היבטים של יעילות ומהירות תהליכי חשיבה. לכן תוספת זמן לחלק מהנבחנים עלולה לפגוע במדידה זו.

   מי זכאי לקבל התאמות בבחינה הפסיכומטרית ומי לא?

   המרכז הארצי נותן תנאים מותאמים לנבחנים שעומדים באחד התנאים הבאים:
   1. מגבלה רפואית, פיזית או נפשית העלולה לשבש את תפקודם בבחינה. גם מצב פיזי שיכול להקשות על הישיבה בכיתת הבחינה – למשל הריון מתקדם, עודף משקל או התניידות בכיסא גלגלים – יכולים לבוא בחשבון בקבלת הבקשה.
   2. לקות למידה חמורה, בתחום אשר אינו נבדק ישירות בבחינה, אך קיומה עלול לשבש את התפקוד בבחינה.
   3. הפרעת קשב וריכוז – הפרעה ראשונית וחמורה, שהשפיעה בעבר ומשפיעה כיום על התפקוד במספר תחומי חיים ומשבשת את התפקוד בבחינה.

   המרכז הארצי לא נותן בחינה מותאמת לנבחנים שיש להם בעיה של איטיות כללית, חרדת בחינות או חסך בלימודים שנובע ממקור תרבותי. גם לקויות שקשורות ליכולות הנבדקות ישירות בבחינה (כגון ידע באנגלית או יכולת הבעה בכתב) לא יקבלו תנאים מותאמים.
   עם זאת, חשוב לציין שהמרכז הארצי מקבל את רוב הבקשות לתנאים מותאמים, ועל פי הנתונים האחרונים שפורסמו מהשנים 2013-2015, נענו בחיוב 73%-78% מהבקשות.

   איזה מסמכים צריכים להגיש כדי לקבל התאמות?

   כפי שנכתב כאן קודם, יש מספר סיבות בגינן ניתן להגיש בקשה לבחינה פסיכומטרית בתנאים מותאמים. לכל אחת מהסיבות ישנם מסמכים שונים שניתן להגיש, והם מופיעים בפירוט באתר של מאל"ו.  את רשימת המסמכים המפורטת בעבור כל אחת מהסיבות תוכלו למצוא כאן: לחצו כאן

   את המסמכים יש לשלוח למרכז הארצי בכתובת: המרכז הארצי לבחינות ולהערכה, ת"ד 26015, ירושלים 9126001, או לחלופין להגיש אותם דרך האזור האישי באתר של מאלו.

   אם הגשתם כבר את הבקשה וברצונכם להגיש מסמכים נוספים, תוכלו לעשות זאת עד לסיום ההרשמה. שימו לב שהגשת הבקשה הראשונה אינה דורשת תשלום נוסף והיא כלולה במחיר הבחינה, אבל הוספת חומר נוסף כרוכה בתשלום.

   איזה התאמות אפשר לקבל?

   ישנן מגוון התאמות שאפשר לקבל, והן משתנות בהתאם לקושי אותו הציג הנבחן. בין ההתאמות האפשריות: תוספת זמן, הפסקות בין הפרקים, שימוש במחשבון פשוט לארבע פעולות החשבון, הקלדת החיבור במעבד תמלילים, השמעת פרקי הבחינה באנגלית, טופס בחינה מוגדל, או מכשיר הגדלה לעיוורים.
   נוסף על כל אלה, יש נבחנים בתנאים מותאמים המקבלים בחינה ממוחשבת שנקראת מפע״ם (מפע"ם = מבחן פסיכומטרי על מחשב).
   בחינה בתנאים מותאמים נערכת בימים שונים ממועד הבחינה הרגיל, עד כשלושה שבועות אחריו. שימו לב שגם הזימון לבחינה בתנאים מותאמים נשלח בדרך כלל מאוחר יותר מהשיבוצים הרגילים.

   מהי בחינת מפע"ם ובמה היא שונה מהבחינה הרגילה?

   בחינת מפע"ם היא בחינה פסיכומטרית אדפטיבית הנעשית על מחשב.  הבחינה מחולקת לשלושה חלקים בהתאם לשלושת התחומים הנמדדים בבחינה הפסיכומטרית: חשיבה כמותית, אנגלית וחשיבה מילולית.

   חלק החשיבה המילולית כולל מטלת כתיבה (כלומר, חיבור) ולאחר מכן שאלות ברירה. הנבחנים יכולים לבחור טרם הבחינה אם להקליד את החיבור במעבד התמלילים במחשב או לכתוב אותו על גיליון הכתיבה. כל השאלות בחלק החשיבה הכמותית והאנגלית הן שאלות ברירה, ובדיוק כמו בבחינה הפסיכומטרית 'הרגילה', על הנבחנים לבחור בכל שאלת ברירה תשובה נכונה מתוך ארבע אפשרויות מוצעות.  בשונה מהבחינה הרגילה, כל שאלה מוצגת בנפרד, ועל הנבחן לענות עליה בפרק הזמן שהוקצב לה (הזמן הנתון לכל שאלה נע בין דקה וחצי לארבע דקות, בהתאם לסוג השאלה – פירוט מלא ניתן למצוא באתר של מאל"ו). לא ניתן לדלג על שאלות ולחזור אליהן בהמשך המבחן.

   בכל פרק של שאלות ברירה, המערכת אומדת בכל רגע את יכולותיו של הנבחן על פי תשובותיו הקודמות, ובהתאם לכך בוחרת את השאלה הבאה שתוצג.  לכן, אורך הבחינה איננו קבוע, ויכול להשתנות בהתאם לזמן שייקח למערכת לאמוד את יכולותיו של הנבחן.  התהליך מסתיים כשהמערכת מצליחה לקבוע ציון לתחום הנבדק (בין 50 ל-150, בדיוק כמו בבחינה הרגילה).

   איך מתכוננים לבחינת מפע״ם?

   בחינת המפע״ם הממוחשבת זהה לבחינה הרגילה בסוגי השאלות ובתחומי הבחינה, ולכן אפשר להתכונן אליה באופן דומה לבחינה הרגילה. חומרי הלימוד, שיטות העבודה והתרגולים שנלמדים בקורס הפסיכומטרי רלוונטיים גם לבחינת המפע״ם, ולכן גם נבחנים בתנאים מיוחדים יכולים להירשם לקורס ולהתכונן לבחינה בעזרתו. עם זאת, סימולציות הבחינה חייבות להיות מותאמות לנהלי בחינת המפע״ם – בחינה אדפטיבית, שבה לכל שאלה מוקצה זמן נפרד, ואין אפשרות לחזור אחורה לשאלה שכבר נפתרה. להגשת בקשה למבחן מותאם לחץ – כאן

    

   הבחינה הפסיכומטרית היא צעד מכריע לכל מי שמבקשים להתקבל למוסדות להשכלה גבוהה. הכרות עם הבחינה והחשיבה הנדרשת כדי לפתור אותה, הכרחית כדי למקסם את סיכויי ההצלחה של הנבחנים. עם הכנה נאותה ותרגול רב אפשר להצטיין במבחן זה ולפתוח דלתות רבות לאקדמיה. אנו במכללת היי קיו בעלי ניסיון של שנים בהכנת הסטודנטים למבחן הפסיכומטרי. אצלנו תמצאו צוות מנצח שפיתח שיטות ייחודיות להצלחה במבחן. מכללת היי קיו שמה יחס אישי וליווי מקצועי במקום הראשון.

    

   למידע ומועדי ההרשמה לחץ – כאן

   תמונה של מעטפהצור קשר

   שיחה עם נציג

   ×

   שיחת ווטסאפ