השאר פרטים

מתעניינים בלימודים ב- HighQ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נציגנו עומדים לרשותכם
לשאלות ולפרטים נוספים:

reception@high-q.co.il

1-800-80-80-80

שעות פעילות:
א'-ה': 9:00-21:00 | ו': 9:00-13:00
בשליחת הפרטים הינך מאשר/ת קבלת מידע ועדכונים אודות הקורסים של היי קיו

כיתות קטנות

לעיתים קרובות ניתן לקרוא בתקשורת הכתובה מחקרים רבים אודות איכות מערכת החינוך במדינות שונות בעולם. המחקרים מודדים את המדינות על פי קריטריונים שונים המשוקללים לדירוג אחד. אחד הקריטריונים הנבדקים הוא מספר התלמידים בכיתה, או היחס בין מספר הסטודנטים למספר המרצים במוסד הלימודי. די בכך כדי להסיק שמספר התלמידים שאיתו צריך להתמודד איש החינוך משפיע ישירות על טיב ההוראה. למעשה, אין צורך לקרוא מחקרים ארוכים שנעשו מעבר לים כדי לדעת שהרבה יותר קשה ללמוד בכיתה שבה נוכחים כארבעים תלמידים מאשר בכיתה קטנה הרבה יותר. כל מי שלמד במערכת החינוך בתוקף חוק חינוך חובה יכול להעיד על כך.

הדבר נכון שבעתיים לגבי קורס פסיכומטרי– שהרי מבחן פסיכומטרי קשה בהרבה מכל מבחן בגרות. מטרתו העיקרית של קורס פסיכומטרי היא שיפור מירבי של כל אחד מהתלמידים והבאתו להשגת ציון פסיכומטרי גבוה. הדבר יתאפשר רק במידה שכל תלמיד הלומד במסגרת קורס פסיכומטרי, ישכיל להתאמן בתחומים הספציפיים שבהם ניכרים חסרונותיו. על מנת לאבחן את התחומים האלה, יש צורך במורה שמכיר את יכולות התלמיד על בוריין. הכרות כזאת אינה אפשרית בכיתה גדולה מדי ומאוד טבעית בכיתה קטנה ואינטימית. כיתת פסיכומטרי קטנה מאפשרת ל מורה שמלמד קורס פסיכומטרי, לקיים עם כל תלמיד שיחות אישיות, לעמוד על הישגיו בבחינות השונות הנערכות לאורך הקורס, ולכוון אותו באופן אישי כך שכל תלמיד יעבוד על תרגול פסיכומטרי שמתאים לו. השילוב שיש בהיי-קיו בין כיתות קטנות ואתר ענק, מאפשר קורס פסיכומטרי שכולל ניתוח ומעקב אחר העבודה וההישגים של כל תלמיד – שילוב מנצח שמוכיח את עצמו לאורך מועדי פסיכומטרי רבים.

גם השיעורים במהלך קורסים פסיכומטריים שנלמדים בכיתות קטנות הופכים להיות הרבה יותר מהנים ומועילים. בכיתות קטנות המורה מלמד קורס פסיכומטרי בו הוא יכול לענות על שאלות התלמידים ובכך למנוע הרבה מהקשיים מבעוד מועד. יתרה מזאת, מכיוון שהכיתה קטנה מספר השאלות מועט יותר. הדבר מאפשר יותר אתנחתאות קומיות (אין תלמיד פסיכומטרי ב"היי-קיו" שלא מכיר את "בחני המקהלה" – תחרויות מילים בזמן השיעור), הפסקות יותר נדיבות (החשובות מאוד ללמידה יעילה) והצגת דוגמאות רבות יותר בכל נושא. כל אלה תורמים רבות לאווירה בכיתה ומשפרים מאוד את חווית הלמידה – מה שעושה קורס פסיכומטרי יעיל ומהנה גם יחד.

בכיתה קטנה נוצרים קשרים חברתיים בין התלמידים בקצב מהיר יותר. יחסי חברות בין התלמידים במהלך קורס פסיכומטרי משפרים במידה ניכרת את ההנאה הגלומה בלימודים, ובכך מגבירים את אפקטיביות תהליך הלמידה – מה שיוצר ציוני פסיכומטרי גבוהים יותר בכיתה. ארוחות בוקר, ארוחות ערב, תחרויות צילומים, תרגול פסיכומטרי משותף ,תרגול פסיכומטרי משחקי – כל אלה מתאפשרים במהלך קורס פסיכומטרי של "היי-קיו", הודות לכך שהכיתה קטנה. הניסיון הרב שנצבר ב"היי-קיו" מלמד שתלמידים מביעים סיפוק רב יותר מאשר בכל קורס פסיכומטרי אחר, בין היתר מכיוון שיחסי החברות שנוצרו בין התלמידים תרמו מאוד לאווירה בכיתה.

אם כן, מספר התלמידים בכיתת קורס פסיכומטרי הוא גורם מכריע לגבי רמת ההוראה. קורס פסיכומטרי טוב הוא קורספסיכומטרי שבו רמת ההכוונה האישית לתלמיד ומידת ההנאה של התלמידים גבוהות. בדיוק כשם שבכבישים מלאים במכוניות נוצרים פקקי תנועה המונעים התקדמות שוטפת, כך בכיתות עמוסות לעייפה בתלמידים קשה להתקדם בלימוד החומר. בדיוק כפי שפקקי תנועה מעכירים את מצב הרוח, כך כיתות שבהן קשה מאוד להתבטא (מפאת הצפיפות) הורסות את חווית הלמידה. כיתות קטנות, לעומת זאת, יאפשרו לכם להצמיד את הדוושה לרצפה ולהגביר מהירות בזמן שאתם מתקדמים לעבר מבחן פסיכומטרי, במטרה להשיג ציון פסיכומטרי מצויין.

תמונה של מעטפהצור קשר