השאר פרטים

מתעניינים בלימודים ב- HighQ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נציגנו עומדים לרשותכם
לשאלות ולפרטים נוספים:

reception@high-q.co.il

1-800-80-80-80

שעות פעילות:
א'-ה': 9:00-21:00 | ו': 9:00-13:00
בשליחת הפרטים הינך מאשר/ת קבלת מידע ועדכונים אודות הקורסים של היי קיו

טיפים לשאלות Sentence Completion

מתוך כל מבחן פסיכומטרי , כל פרק אנגלית נפתח בשמונה שאלות פסיכומטריות מסוג השלמת משפטים, הנקראות Sentnece Completion ובקיצור SC. בכל אחת מהן מופיע משפט עם מילה חסרה ועליכם לבחור את התשובה (מילה או ביטוי) שמתאימה להשלמת המשפט. בשונה מהשלמות המשפטים בעברית, כאן ישנה מילה אחת בלבד להשלמה בכל שאלה, אבל (תמיד יש אבל) היא באנגלית, מה שעושה את העניין טיפה יותר מסובך. על כל פנים, שאלות אלה הן הקצרות והפשוטות ביותר בפרק.

שאלות SC מהוות נתח חשוב מאוד של נקודות מתוך ציון האנגלית, ומתוך ציון פסיכומטרי כולל של כל בחינה, במישרין ובעקיפין. במידה ונטמיע שיטות עבודה פסיכומטריות, ונקפיד על תרגול פסיכומטרי נכון בבית, נוכל להגיע לשני יעדים חשובים 'ביום האמת', כשניבחן מבחן פסיכומטרי אמיתי: הראשון, נדע לפתור שאלות אלו נכון ולקבל על כך נקודות. השני, נדע לפתור שאלות פסיכומטריות אלו מהר, ולהקדיש את הזמן לנושאים פסיכומטריים אחרים.

מילימילימילים!!! – מטרתן העיקרית של שאלות Sentence completion היא לבדוק את שליטתנו באוצר מילים פסיכומטרי רחב בשפה האנגלית. אם נדע את פרוש המילים המופיעות במשפט ובתשובות – נדע לענות בבטחה. אם לא נדע את משמעות המילים – לא תמיד נוכל לענות… נשמע פשוט, נכון?! מצוין. לכן, הדרך הטובה ביותר להשתפר בשאלות אלו היא ללמוד במהלך קורס פסיכומטרי שלם כמה שיותר מילים ממאגר ענף ועמוס מילים פסיכומטריות. שיטה אחת מבין רבות שמוצעת לתלמידי קורס פסיכומטרי אצלנו, הטובה הביותר ללמוד מילים באנגלית לבחינה הפסיכומטרית, היא תרגול פסיכומטרי יומיומי באתר של הייקיו באמצעות הכלי המצוין והמוכר לכל תלמיד שלנו, ה-BrainWash, שישטוף לכם את המוח במילים.

לא לפחד ממילה שלא מכירים – בכל מועד פסיכומטרי מחדש אנחנו שמים לב לכך שתלמידים רבים נוטים להתייחס לשפה האנגלית באופן שגוי להחריד. חשוב להבין: בשפה האנגלית יש קצת יותר מ-1,000,000 מילים! אף אחד לא מכיר את כולן… גם אם במהלך מבחן פסיכומטרי זה או אחר (דיאגנוסטי, סימולציות) נתקלים במילה שלא מכירים – לא בטוח כלל שהיא רלוונטית לפתרון השאלה! נתמקד תמיד במילים שאנחנו יודעים ומבינים, ורק אז ננסה להבין את המילים החסרות מתוך ההקשר במשפט. כדי להבין את ההקשר חשוב במיוחד לשים לב למילים הנקראות "קשרים לוגיים" – מילים המגדירות את המבנה הלוגי של המשפט – ומכאן שהן שופכות אור גם על המילים החסרות. את הקשרים הלוגיים ניתן ללמוד באמצעות טבלה שמופיעה בספר תרגול כיתה ולתרגל במשחק "Making Sense" בלשונית מיוחדים באתר. בזמן לימוד קורס פסיכומטרי, פעמים רבות אנו נוכחים לדעת שהישגים גבוהים בשאלות SC כמעט ולעולם לא נובעים מהכרה פסיכומטרית של מילים רבות יותר – אבל תמיד מתלווים לשליטה והכרה בקשרים הלוגיים.

לעבוד עם השעון – לאורך מבחן פסיכומטרי ובכל פרק אנגלית, שאלות SC מופיעות בדרך כלל ברמת קושי עולה. כלומר, שאלה מספר 1 תהיה קלה יותר, מבחינת מורכבות המשפט והמילים המופיעות בתשובות, מאשר שאלה מספר 8. לכל השאלות הללו יחד מומלץ להקדיש לא יותר מ-3 עד 4 דקות, שכן יותר זמן יפגע בניהול הזמנים התקין של מבחן פסיכומטרי שלם. לכן, חשוב שתעבדו נכון עם הסטופר ותוודאו כי אתם מחלקים את הזמנים בצורה מיטבית; וללא ספק, חשוב ביותר שבזמן הלימוד בבית ובכיתה, תעבדו על תרגול פסיכומטרי נכון ומדויק של זמנים. קורס פסיכומטרי יכול להעביר לכם הרבה תוכן חשוב (מילים, פירושים, קשרים לוגיים) – אבל תרגול פסיכומטרי של זמנים הוא דבר שתלוי רק בכם, ומשקלו עבור ציון פסיכומטרי גבוה לא יסולא בפז!

חבל על הזמן – זהו עיקרון חשוב ביותר המלווה נושאים רבים, מתוך קורסים פסיכומטריים של היי-קיו, הנלמדים בכיתות; הוא רלוונטי במיוחד לשאלות מנושא SC, שהרי רמת הידע באנגלית הנדרשת בשאלות פסיכומטריות אלו היא בסיסית ביותר – קריאה והבנה של המשפט. לכן, אם תוך-כדי עבודה נזהה תשובה המשלימה את המשפט באופן תקין והגיוני – זו התשובה הנכונה! אין צורך לבדוק את התשובות האחרות – לעולם לא תופענה שתי תשובות שונות המשלימות את המשפט נכונה. חייבת להיות תשובה נכונה אחת בלבד, ו-3 שגויות! אם נעבוד בצורה זו נחסוך זמן, ובעיקר נמנע מצבים שבהם "ניתקע" על התלבטות בין שתי תשובות מבלבלות.

מצד שני, לא להיות פזיזים – כיוון ששאלות SC במבחן פסיכומטרי באמת קצרות, והקריאה מהירה, אנו עלולים "לעגל פינות" ולסמן תשובה לפני שקראנו את המשפט כולו. לפעמים אם "פספסנו" חלק מסויים במשפט, אין לנו מספיק מידע כדי לקבוע את התשובה הנכונה – ואנו עשויים לטעות למרות שהבנו את המילים. לכן, כמו בכל שאלה פסיכומטרית אחרת, חשוב תמיד להקפיד לקרוא היטב את המשפט במלואו יחד עם ההשלמה האפשרית, ורק אז להחליט האם התשובה שבדקנו נכונה.

בהצלחה!

 

תמונה של מעטפהצור קשר