השאר פרטים

מתעניינים בלימודים ב- HighQ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נציגנו עומדים לרשותכם
לשאלות ולפרטים נוספים:

reception@high-q.co.il

1-800-80-80-80

שעות פעילות:
א'-ה': 9:00-21:00 | ו': 9:00-13:00
בשליחת הפרטים הינך מאשר/ת קבלת מידע ועדכונים אודות הקורסים של היי קיו

שיעורי בית בקורס הפסיכומטרי

"שיעורי-בית". צמד מילים שטומן בחובו השפעה רגשית רבה כל-כך על כל תלמידה ותלמיד. לצד תחושת השמחה שהשיעור הסתיים, נמצאת ההכרה שעבודה רבה עוד מצפה בבית.

במהלך קורס פסיכומטרי נחשף התלמיד לכמות חומר גדולה ומגוונת שעליו ללמוד ולתרגל. לכל סוג תרגול פסיכומטרי יש שיטה ולעיתים אף מספר שיטות שונות ומגוונת לפתרון. שיטות אלו פותחו במשך שנים רבות ע"י מחלקת המחקר והפיתוח של היי-קיו ועל-ידי מורים בעלי ניסיון עשיר שנצבר במשך מועדי פסיכומטרי רבים.

במהלך קורס פסיכומטרי נחשפים התלמידים לראשונה לשיטות בשיעור. הפגישה משאירה רושם ראשוני עז על התלמיד שכן זה תפקידה – לעורר את הסקרנות ולהראות כי הבעיות השונות ניתנות לפתרון גם בעבור מי שהתרגיל נראה לו רק לפני מספר דקות בלתי-קריא. אבל אל-לו לתלמיד לחשוב שבכך הסתיימה עבודתו, שכן במידה רבה היא רק החלה. הוא ראה את השביל שיוביל לפתרון וכעת הוא צריך להתחיל ללכת בשביל זה, לפתור עשרות ואף מאות תרגילים פסיכומטרייםמאותו הסוג כדי שההבנה התיאורטית תהפוך להיות מעשית. חשוב לדעת כי מבין קורסים פסיכומטריים רבים שנבדקו במשך מספר מועדי פסיכומטרי, קורס פסיכומטרי מצוין (שהעמיד ממוצע ציוני פסיכומטרי גבוה), הוא קורס פסיכומטרי שבו התלמידים עבדו המון שעות בבית.

הכנת שיעורי-בית, אם כן, היא השלב החשוב ביותר במהלך קורס פסיכומטרי. היא הדרך לפתור מבחן פסיכומטרי בהצלחה. הקפדה על מספר עקרונות תהפוך את שיעורי הבית ליעילים ונעימים יותר:

  1. במהלך קורס פסיכומטרי, סביבת העבודה צריכה להיות מסודרת ונקייה מגירויים מיותרים.
  2. יש להימנע ככל הניתן מכל תקשורת חיצונית בזמן מקטע (סשן) לימוד. הקפדה על טלפון סלולרי מחוץ לחדר וניתוק מפייסבוק תעמיד את התלמיד עצמו בראש סדר העדיפויות על-פני כל מתקשר אקראי.
  3. היכולת להתרכז בלימוד פסיכומטרי נבנית בשלבים. במהלך קורס פסיכומטרי יש להעלות את משך הזמן של כל מקטע לימוד בהדרגה – החל מחמש-עשרה דקות למתקשים בשלב הראשון ועד לשעתיים כעבור זמן-מה.
  4. במהלך קורס פסיכומטרי יש לשלב בין שלושת תחומי הלימוד – אנגלית,מילולית וכמותית – בכל יום, ולשנות תחום בכל שעתיים-שלוש, כדי לדמות את הדילוג המחשבתי הנדרש בביצוע מבחן פסיכומטרי.
  5. הצלחה במהלך לימוד פסיכומטרי לא אומרת "לסיים" נושא בכל סשן לימוד. חלקו את זמן הלמידה שלכם בין הנושאים ועמדו בזמנים. חבל להגיע לשיעור לאחר שביצעתם תרגול פסיכומטרי מקיף בנושא אחד אך לא נגעתם כלל בנושא אחר.

הקפדה על הכנת שיעורי-בית שוטפת במשך קורס פסיכומטרי, תהפוך הבנה רגעית להבנה אישית. זכרו ששיעורי הבית הם שלב בתהליך הלמידה ולא מבחן לראות שאתם כבר יודעים את כל החומר. לא לכעוס כשלא מצליחים משהו אלא ללמוד ממנו ולעבור הלאה – רק ככה תשיגו ציון פסיכומטרי גבוה. קחו נשימה ויחד ננצח את הבחינה הפסיכומטרית של המרכז הארצי לבחינות והערכה

אז נא לסגור את הדלת ולצלול…

תמונה של מעטפהצור קשר