השאר פרטים
  "בלחיצה על שליחה הנך מאשר/ת קבלת מידע והצעות שיווקיות מהיי קיו וקבוצת GUS, לרבות בדואל"

  מתעניינים בלימודים ב- HiGHQ?

  השאירו פרטים ויועץ לימודים יחזור אליכם בהקדם

  נציגנו עומדים לרשותכם
  לשאלות ולפרטים נוספים:

  cs@high-q.co.il

  1-800-80-80-80

  שעות פעילות:

  מכירות

  א'-ה' 09:00-19:00

  ו'/ערבי חג 10:00-13:00

  שירות לקוחות

  א'-ה' 09:00-18:00

   בשליחת הפרטים הינך מאשר/ת קבלת מידע ועדכונים אודות הקורסים של היי קיו

    

   טיפים לשאלות Sentence Completion

   כל פרק אנגלית נפתח בשמונה שאלות מסוג השלמת משפטים, הנקראות Sentnece Completion ובקיצור SC. בכל אחת מהן מופיע משפט ובו מילה חסרה, ועליכם לבחור את התשובה (מילה או ביטוי) שמתאימה להשלמת החלק החסר. בשונה מהשלמות המשפטים בעברית, כאן חסרה מילה אחת בלבד בכל שאלה (אבל עדיין – היא באנגלית). שאלות אלה הן הקצרות והפשוטות ביותר בפרק.

   מילימילימילים!!! 

   מטרתן העיקרית של שאלות Sentence completion היא לבדוק את שליטתכם באוצר מילים רחב באנגלית. הדרך הטובה ביותר להשתפר בשאלות אלו היא ללמוד כמה שיותר מילים ממאגר ענף ועמוס מילים פסיכומטריות – ״מילה שלי״. השיטה הטובה ביותר ללימוד מילים באנגלית, שמוכרת היטב לכל הסטודנטים בקורס שלנו, היא תרגול פסיכומטרי יומיומי באתר של הייקיו ובאפליקציית – ה-BrainWash שתשטוף לכם את המוח במילים.

   לא לפחד ממילה שלא מכירים

   סטודנטים רבים שוגים בהשוואה בין השפה האנגלית לבין העברית. חשוב להבין שבשפה האנגלית יש הרבה יותר מילים – למעלה ממיליון! אתם יכולים להיות סמוכים ובטוחים שאף אחד לא מכיר את כולן. כמו כולם, גם אתם עשויים להתקל בבחינה במילים לא מוכרות. עם זאת, מילה לא מוכרת היא לא בהכרח רלוונטית לפתרון השאלה! התמקדו תמיד במילים שאתם מבינים והבינו את מבנה המשפט, ורק אז נסו להבין את המילים החסרות מתוך ההקשר. כדי להבין את ההקשר חשוב במיוחד לשים לב למילות קישור, או ״קשרים לוגיים״ – מילים המגדירות את המבנה הלוגי של המשפט. את מילות הקישור יש ללמוד בעל פה: ראשית, לשנן את המילים שמופיעות בטבלה שבספר תרגול הכיתה, ושנית, לתרגל את החשיבה הלוגית במשחק "Making Sense" באתר. נוכחנו לדעת שהישגים גבוהים בשאלות SC לא נובעים רק מאוצר מלים רחב, אלא תמיד מתלווים לשליטה בקשרים הלוגיים.

   לעבוד עם השעון

   שאלות SC מסודרות בדרך כלל ברמת קושי עולה. כלומר, שאלה 1 תהיה קלה יותר משאלה 8. לכל שמונה השאלות מומלץ להקדיש לא יותר מ-3 עד 4 דקות, שכן אם תתעכבו עליהן ייפגע ניהול הזמנים התקין של הפרק. לכן חשוב שתעבדו עם סטופר ותוודאו כי אתם מחלקים את הזמנים בצורה המיטבית, גם בסימולציות וגם בשיעורי הבית.

   חבל על הזמן

   חסכון בזמן הוא עיקרון פסיכומטרי קריטי, והוא רלוונטי במיוחד בשאלות SC. לכן אם תוך כדי קריאה תזהו תשובה המשלימה את המשפט באופן תקין והגיוני – זו התשובה הנכונה! אין צורך לבדוק את התשובות האחרות – לעולם לא תופענה שתי תשובות שונות המשלימות את המשפט נכונה. סמכו על עצמכם, וזכרו שחייבת להיות תשובה נכונה אחת בלבד, ושלוש שגויות! אם תעבדו כך תחסכו זמן יקר, ובעיקר תימנעו מראש ממצבים שבהם "תתקעו" בהתלבטות בין שתי תשובות.

   מצד שני, לא להיות פזיזים

   כיוון ששאלות SC באמת קצרות, והקריאה מהירה, אתם עלולים "לעגל פינות" ולסמן תשובה לפני קריאת המשפט כולו. לפעמים אם "פספסתם" חלק מסויים במשפט, אתם עשויים לטעות כי יחסר לכם מידע חשוב שיקבע את התשובה הנכונה. לכן, כמו בכל שאלה פסיכומטרית אחרת, הקפידו לקרוא היטב את המשפט במלואו יחד עם ההשלמה האפשרית, ורק אז להחליט האם התשובה שמצאתם נכונה.

   היכנסו עכשיו לקבל עוד פרטים על מבחן פסיכומטרי או הרשמה לפסיכומטרי

   בהצלחה!

   תמונה של מעטפהצור קשר

   שיחה עם נציג

   ×

   שיחת ווטסאפ