מתעניינים בלימודים ב- HiGHQ?

  השאירו פרטים ויועץ לימודים יחזור אליכם בהקדם

  נציגנו עומדים לרשותכם
  לשאלות ולפרטים נוספים:

  cs@high-q.co.il

  1-800-80-80-80

  שעות פעילות:

  מכירות

  א'-ה' 09:00-19:00

  ו'/ערבי חג 10:00-13:00

  שירות לקוחות

  א'-ה' 09:00-18:00

   בשליחת הפרטים הינך מאשר/ת קבלת מידע ועדכונים אודות הקורסים של היי קיו

    

   טיפים להבנת הנקרא באנגלית

   "Reading Comprehension" (הבנת הנקרא) הוא החלק האחרון בפרק האנגלית של הבחינה הפסיכומטרית. חלק זה כולל שני קטעי קריאה, ועל כל אחד מהם חמש שאלות. בסך הכול קטעי הקריאה מהווים קרוב למחצית מהנקודות בפרק האנגלית.

   כישראלים, לרובנו לא מזדמן לקרוא הרבה באנגלית בחיי היום-יום. גם מי שהשליטה שלו באנגלית טובה עלול להתקשות בהבנת הנקרא עקב חוסר ניסיון ותרגול. הנה מספר טיפים לשיפור בהבנת הנקרא באנגלית.

   להתחיל לקרוא באנגלית – והרבה!

   החל מתחילת קורס הפסיכומטרי, ואם אפשר גם עוד קודם לכן, הקפידו לקרוא כל יום באנגלית במשך כחצי שעה. חומר הקריאה יכול להיות ספר, עיתון, מאמרים באינטרנט או כל דבר העולה על רוחכם. מטרת הקריאה העיקרית איננה דווקא ללמוד מילים חדשות (עבור זה פיתחנו את מערכת ה- BrainWash המקוונת), אלא לשפר את שטף הקריאה ואת מהירותה. כשאתם קוראים באנגלית לא מומלץ לעצור בכל מילה שלא מכירים, אלא ברוב המקרים כדאי להמשיך לקרוא ברצף ולנסות להבין מן ההקשר. מדי פעם עצרו בכל זאת ובדקו במילון משמעותה של מילה מסוימת, והכניסו אותה לרשימה של מילים שלמדתם כדי שתוכלו לחזור ולשנן אותן בהמשך.

   אין צורך לקרוא קודם את כל הקטע! 

   חשוב להדגיש כי אין טעם לקרוא את הקטע כולו לפני שקוראים את השאלות. פשוט אין מספיק זמן. על כל קטע קריאה יש בסך הכל שאלות ספורות, שמתמקדות רק בחלק מהטקסט, ולכן עלינו לתת לתשובות להכתיב את העבודה. בנוסף, השאלות מסודרות לפי סדר הקריאה: התשובה לשאלה הראשונה תימצא על-פי רוב בפיסקה הראשונה, בעוד שהתשובה לשאלה האחרונה תימצא בפסקה האחרונה. לכן, נתחיל תמיד מקריאת השאלה הראשונה, ורק לאחר מכן נעבור לקריאת החלק בקטע אליו היא מתייחסת, וכך הלאה.
   עלינו להביא את העקרון הפסיכומטרי הזה לכדי שלמות: מתחילים בקריאת השאלות, מוצאים את הקטע הרלוונטי בטקסט, קוראים ועונים – וזהו. חבל על הזמן!

   שאלות כלליות משאירים לסוף

   מבין חמש השאלות בכל קטע, שאלה אחת או שתיים יתייחסו לקטע כולו (כגון "מהו הרעיון המרכזי המובע בקטע?"). שאלות כלליות דורשות הבנה של הרעיון המרכזי בטקסט, ולכן נענה עליהן תמיד בסוף, גם אם הן מופיעות בהתחלה. זאת מפני שאחרי שנענה על שאר השאלות, סביר להניח שנדע גם לענות על השאלה הכללית. טיפ נוסף: אם לא בטוחים בתשובה, כדאי לחזור ולקרוא במהירות משפט ראשון ואחרון של כל פיסקה. המרצה שלכם עוד יישב לכם על הראש כדי שלא תחזרו לקרוא את הקטע כולו מחדש – אין בכך צורך, זה מיותר.

   לא להתחכם

   בניגוד לקטעי הקריאה בעברית, קטעי קריאה באנגלית דורשים בעיקר הבנת השפה, ופחות הסקת מסקנות מורכבות. לכן, לרוב המכריע של השאלות תהיה תשובה שכתובה מפורשות בקטע, או שמשתמעת ממנו באופן ברור. אם אתם אוהבים להתפלסף – זה לא המקום.

   מעניין או לא מעניין – לא זאת השאלה!

   לעיתים יהיו קטעי קריאה עם עובדות מרתקות וסיפורים קורעי לב שממש נרצה לזכור ולספר עליהם לנכדינו (זה ממש נועד כדי להסיח את דעתנו). מנגד, סטודנטים מתלוננים פעמים רבות ש"כשהקטע משעמם אותי אני לא מצליח לענות עליו". כך או כך, זכרו שאין לנו ממילא זמן להתעמק בקטע, אלא רק להוכיח שהבנו אותו ברמה טכנית בסיסית. כאשר אתם מתרגלים בבית שאלות הבנת הנקרא באנגלית, זכרו כי הדבר היחיד שמעניין אתכם בכל רגע נתון הוא: "איפה נמצאת התשובה לשאלה הזו?".

   Practice makes perfect!

   על אף האמונה הרווחת שבקטעי קריאה לא ניתן להשתפר, ההיפך הוא הנכון. תרגול קבוע של פתרון קטעי קריאה – רצוי קטע אחד כל יום – מעלה באופן משמעותי אחוזי הצלחה של מבחנים פסיכומטריים – וזה בדוק!

   היכנסו עכשיו לקבל עוד פרטים על פסיכומטרי או הרשמה לפסיכומטרי

   בהצלחה!

    

   תמונה של מעטפהצור קשר

   שיחה עם נציג

   ×

   שיחת ווטסאפ