השאר פרטים

מתעניינים בלימודים ב- HighQ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נציגנו עומדים לרשותכם
לשאלות ולפרטים נוספים:

reception@high-q.co.il

1-800-80-80-80

שעות פעילות:
א'-ה': 9:00-21:00 | ו': 9:00-13:00
בשליחת הפרטים הינך מאשר/ת קבלת מידע ועדכונים אודות הקורסים של היי קיו

טיפים לבחירת קורס פסיכומטרי

מזל טוב! החלטתם לעשות מעשה, ולהירשם לקורס הכנה לפסיכומטרי. עכשיו נשאלת השאלה – איך בוחרים קורס פסיכומטרי? זו החלטה כבדת-משקל ובעלת השלכות לא מבוטלות. ציון פסיכומטרי מהווה כיום סף כניסה למרבית תכניות הלימודים הגבוהים באוניברסיטאות ובמכללות, ולכן הכנה טובה עשויה להשפיע על הכיוון המקצועי שלכם בהמשך החיים.

כיום קיימות בישראל חברות רבות, חדשות כוותיקות, שמציעות קורסי הכנה למבחן פסיכומטרי. המגוון הרחב שקיים, והאינפורמציה הסותרת שמגיעה ממקורות שונים, הופכים את הבחירה למסובכת ולעיתים מבלבלת. בסופו של דבר, בכל קורס תקבלו שיטות עבודה, תתרגלו שאלות מסוגים שונים, תלמדו מילים ותכירו את מבנה הבחינה הפסיכומטרית. השאלה היא מהם בכל זאת הפרמטרים שבהם הקורסים השונים נבדלים אלה מאלה, וכיצד בוחרים קורס פסיכומטרי שמתאים לכם. כדי שתוכלו לקבל את ההחלטה החשובה הזו בצורה מושכלת, ריכזנו עבורכם מספר טיפים ונקודות למחשבה:

יחס אישי

יחס אישי מהמרצה הוא גורם מפתח בהצלחה בפסיכומטרי. כיום כמעט כל בתי הספר שמציעים קורסי הכנה לפסיכומטרי מתהדרים בכך שהם מעניקים יחס אישי לסטודנטים, אולם לא תמיד יש כיסוי להבטחות הללו. לכן דאגו לברר היטב טרם ההרשמה מה בדיוק כוללת ההבטחה ליחס אישי. יחס אישי בקורס תלוי בשלושה גורמים:

גודל הכיתה

מספר התלמידים בכיתה משתנה מאוד מחברה לחברה, ונע בין שיעורים אחד-על-אחד לבין כיתות של 40 סטודנטים ואף יותר. ככל שהכיתה גדולה יותר כך קטנה האפשרות לקבל תשומת לב אמיתית מהמרצה, שנאלץ לחלק את הקשב בין מספר רב של סטודנטים. סטודנטים רבים "הולכים לאיבוד" בכיתות גדולות, ולא מרגישים בנוח לפנות למרצה ולשאול שאלות. מצד שני, יש יתרונות ללימוד במסגרת כיתתית על פני שיעורים פרטיים. לימוד בצוותא עם אנשים אחרים מייצר מסגרת חברתית שמעוררת מוטיבציה ואף תחרותיות חיובית. לכן אנו סבורים כי דרך הלימוד היעילה והנעימה ביותר היא בכיתות קטנות.

שילוב היחס האישי בתוכנית הקורס

דרשו לדעת האם תכנית הקורס כוללת מפגשי אחד-על-אחד עם המרצה, והאם מתאפשר קשר עם המרצה גם מחוץ לשעות הקורס (בטלפון, בוואצאפ וכו'). היזהרו ממקומות שמבטיחים ש"הסטודנט יוכל לקבל יחס אישי ככל שיבקש" – הכוונה היא בדרך כלל שניתן לגשת למרצה לשאול שאלה בהפסקה או בסוף השיעור, ולא יותר מזה.

מערכת נתונים על יכולות הסטודנט

כדי שמרצה יוכל באמת לתת מענה לצרכיו של הסטודנט, עליו להכיר את היכולות הפסיכומטריות שלו, את היתרונות והחסרונות היחסיים שלו ולעקוב באופן קבוע אחר התקדמותו ועבודתו לאורך הקורס. מידע שכזה מצריך כלי ניתוח דיגטליים שאינם קיימים בכל מקום.

למידה חדשנית וחוויתית

בקורס הפסיכומטרי העמוס בחומר, הלמידה חייבת להיות יעילה. חשוב שתצאו מהשיעורים בתחושה שהבנתם את החומר שנלמד, עוד בטרם תתרגלו אותו בבית. מידת ההבנה וההטמעה של החומר תלויה הרבה פעמים גם בנטיות אישיות, כגון נטיות מסוימות בזיכרון (זיכרון חזותי, זיכרון שמיעתי, זיכרון חוויתי וכו') או בהרגלי הלמידה. מכאן שיש עדיפות לצורת למידה המשלבת את סוגי הזיכרון השונים, שיכולה להתאים לנטיות המגוונות של סטודנטים שונים. בשנים האחרונות חלק מהקורסים מוסיפים על השיעורים הפרונטאליים גם כלים ויזואליים כגון מצגות וסרטונים. כלים אלו תורמים להנאה מהשיעור ולשמירה על ריכוז ועניין בשיעור, ומגרים את הזיכרון החזותי והחווייתי. הגיוון וההנאה מעלים את הסיכוי שהחומר ייקלט וייזכר היטב לאחר השיעור.

אתר הסטודנט

מערכת למידה אונליין מאפשרת יתרונות עצומים בהכנה לפסיכומטרי, שלא קיימים בלמידה המבוססת על ספרים בלבד. למידה באתר הסטודנט מאפשרת פידבק מיידי, כמו גם תרגול חוויתי דרך משחקים ואפליקציות שונות. כיום רוב קורסי ההכנה מפעילים אתר אינטרנט כזה או אחר, אולם יש הבדלים מהותיים ביניהם, מבחינת התוכן, הרמה והאפשרויות שהם מציעים. ישנם אתרים המציעים לסטודנט, מלבד תרגול, גם כלים טכנולוגיים מתקדמים לניתוח הישגיו ומעקב צמוד ואישי של המרצה אחר העבודה וההתקדמות שלו. כאשר אתם שוקלים להירשם לקורס, בקשו שיראו לכם את אתר הסטודנט, בררו לגבי סוגי התרגול שיש בו ובעיקר – מה הוא מציע.

סימולציות

פתירת מבחן פסיכומטרי היא מיומנות בפני עצמה, ויש לבנות אותה במהלך קורס פסיכומטרי לצד לימוד החומר ופתרון תרגילים. עמידה בזמנים, התמודדות עם לחצים, מעבר בין סוגי שאלות שונים, ישיבה ממושכת – כל אלו הן יכולות שתצטרכו לפתח והן יהוו חלק גדול מהציון הפסיכומטרי הסופי שלכם. קורס פסיכומטרי כולל סימולציות בחינה שנועדו בדיוק בשביל לפתח את היכולות האלו. כאשר אתם מתעניינים בנוגע לסימולציות במהלך קורס פסיכומטרי, שאלו מספר שאלות:

כמה סימולציות כולל הקורס (שימו לב שהמספר שאומרים לכם לא כולל את המבחנים שמפרסם המרכז הארצי לבחינות והערכה)?

האם הסימולציות נערכות לכל אורך הקורס (וכך מאפשרות בניית יכולות לאורך זמן באופן הדרגתי) או רק לקראת הבחינה עצמה?

האם הסימולציות נערכות בכיתה בתנאי בחינה, או שהן (או חלקן) ניתנות כשיעורי בית?

האם ניתן לחשב את ציוני הסימולציות?

האם המרצה בקורס מעודכן בסימולציות הסטודנטים?

האם החיבורים בסימולציות נבדקים? מי בודק אותם?

מיקום

נכון, זה לא השיקול החשוב ביותר, אבל בהחלט נוח ללמוד במרחק סביר מהבית. רצוי שתבררו אם יש לכם תחבורה ציבורית אל הסניף ובחזרה בשעות שאתם צריכים, אם יש חנייה באזור (אם אתם באים אם רכב) וכו'. המוח שלכם יהיה יותר רענן ומוכן לקלוט מידע אם הגעתם לסניף בנחת ישר מהבית מאשר אחרי שעה של עמידה בפקקי הבוקר (שלא לדבר על הזמן היקר שמתבזבז). זה עשוי להיראות כמו פרט שולי אבל הכל מצטבר…

אז אם אתם מוכנים להשקיע ולהתאמץ, אל תחסכו על בירור מעמיק לפני ההרשמה לקורס, ומרגע שכבר בחרתם ונרשמתם – התחילו לעבוד. בהצלחה!

היכנסו עכשיו לקבל עוד פרטים  הרשמה לפסיכומטרי

תמונה של מעטפהצור קשר