השאר פרטים

מתעניינים בלימודים ב- HighQ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נציגנו עומדים לרשותכם
לשאלות ולפרטים נוספים:

reception@high-q.co.il

1-800-80-80-80

שעות פעילות:
א'-ה': 9:00-21:00 | ו': 9:00-13:00
בשליחת הפרטים הינך מאשר/ת קבלת מידע ועדכונים אודות הקורסים של היי קיו

פסיכומטרי בשפה זרה

כדי שכל מבחן פסיכומטרי יהיה שוויוני ככל שניתן – הוא נערך גם בשפות שאינן עברית על-מנת לאפשר לאותם נבחנים שעברית אינה שפת אמם להבחן בשפתם. קיימות שתי אפשרויות למבחן פסיכומטרי "מיוחד" בעבור אותם נבחנים:

  1. מבחן פסיכומטרי בשפה זרה – ערבית, רוסית, צרפתית, או ספרדית – המבחן הוא מבחן פסיכומטרי רגיל לחלוטין המתורגם ומותאם לשפה זרה. במבחן פסיכומטרי זה פרקים בחשיבה מילולית ובחשיבה כמותיתבשפה בה נערך המבחן, ופרקי אנגלית. כך למשל, אם בדיוק עלית מצרפת, מצאת דירה, ראית שבמקום קרואסונים יש חומוס ואת רוצה להתקבל לאוניברסיטה בארץ – תבחני על חשיבה כמותית בצרפתית, חשיבה מילולית בצרפתית (כולל מטלת חיבור בצרפתית) וכמובן אנגלית באנגלית (:
    מבחן פסיכומטרי בשפה זרה שאינה עברית אינו נערך בכל מועד פסיכומטרי ולא בכל המיקומים ברחבי הארץ. לכן, אם ברצונך להיבחן בשפה זרה, עליך לוודא שניתן לגשת למבחן פסיכומטרי בשפה זו במועד פסיכומטרי מתאים ובאזור המבוקש. יש לקחת בחשבון שייתכן שהבחינה תתקיים באזור מרוחק מאזור מגורייך.
  2. מבחן פסיכומטרי אנגלית/משולב – מבחן פסיכומטרי זה מתאים לדוברי אנגלית או לדוברי שפה זרה שאינה אחת מהשפות ערבית, רוסית, צרפתית, או ספרדית, בהן ניתן להיבחן, אך בעלי שליטה טובה באנגלית או בעברית. במבחן פסיכומטרי זה כל דף מופיע פעמיים: פעם באנגלית ומיד אחריו בעברית. בנוסף, תרגום של מילים קשות נמצא בתחתית כל דף בכמה שפות (רוסית, פורטוגזית, גרמנית, איטלקית, הונגרית, הולנדית ואמהרית).

** מאחר שהלימודים באוניברסיטאות בארץ נערכים בעיקר בעברית, על הנבחנים במבחן פסיכומטרי בשפה זרה להיבחן בנוסף בבחינת יע"ל הבודקת כישורי עברית בסיסיים. הבחינה מורכבת משני פרקים הבנויים משאלות השלמת משפטים, שאלות ניסוח מחדש ושאלות הבנת הנקרא וממטלת חיבור קצרה בעברית (בדומה לבחינה פסיכומטרית). מידע נוסף לגביה ובחינות להתנסות ניתן למצוא באתר המרכז הארצי לבחינות והערכה.

** מבחן בשפה זרה בחו"ל – המבחן הזה הוא זהה בכל מובן למבחן בשפה זרה (וגם בנוסף אליו צריך לעשות בחינת יע"ל ). ניתן להיבחן פעם בשנה במספר מדינות באירופה ובדרום אמריקה והתנאים מופיעים באתר המרכז הארצי לבחינות והערכה.

אם שפת האם שלכם אינה עברית ואתם מתלבטים בין בחינה בשפה זרה, נוסח משולב, או בחינה פסיכומטרית רגילה בעברית, מומלץ לעיין בבחינות לדוגמה באתר המרכז הארצי לבחינות והערכה ולבדוק מה הבחינה שמתאימה לכם באופן הטוב ביותר.

בהצלחה!

תמונה של מעטפהצור קשר