מתעניינים בלימודים ב- HiGHQ?

  השאירו פרטים ויועץ לימודים יחזור אליכם בהקדם

  נציגנו עומדים לרשותכם
  לשאלות ולפרטים נוספים:

  cs@high-q.co.il

  1-800-80-80-80

  שעות פעילות:

  מכירות

  א'-ה' 09:00-19:00

  ו'/ערבי חג 10:00-13:00

  שירות לקוחות

  א'-ה' 09:00-18:00

   בשליחת הפרטים הינך מאשר/ת קבלת מידע ועדכונים אודות הקורסים של היי קיו

   ספרים מומלצים לפסיכומטרי

   הדרך הנכונה ללמוד לפרקי האנגלית היא לקרוא, לקרוא ולקרוא!

   בבחינת הפסיכומטרי ישנה יחידה הבוחנת את רמת האנגלית של הנבחן. לא נדרש בבחינה לכתוב או לדבר ואין צורך לבנות משפטים נכונים דקדוקית, יש צורך לקרוא ולהבין. היכולת להבין את הכתוב מבלי להכיר בהכרח את כל המילים המופיעות במשפט ניתנת לחיזוק על ידי קריאת ספרים באנגלית, החל מרומן ועד ספר מתח.

   לפניכם רשימה של כמה ספרים שיעזרו לכם להגיע לציון מלא באנגלית במבחן הפסיכומטרי.

   רמת קושי
   קטגוריה
   עמודים
   • The People of Forever Are Not Afraid
    Shani Boianjiu
    קטגוריות: 
    דרמה, אהבה ורומנטיקה
    רמה: 
    קלה
    יעל, אבישג וליה גדלות יחד ביישוב קטן על גבול הצפון, לומדות בתיכון ומעבירות פתקים בשיעור מתוך השעמום המוכר של הנעורים. הגיוס לצה"ל משנה את חייהן באופנים לא צפויים, משפיע על הנשים שהן הופכות להיות ועל החברויות שהן נאבקות לשמר לפני שהן יודעות דבר על אהבה או על העולם הזה. יעל מאמנת קַלעים ומפלרטטת עם בנים. אבישג תצפיתנית המביטה בפליטים המשליכים את עצמם על גדרות תיל דוקרני. ליה, המשרתת במחסום, מדמיינת את הסיפורים שמאחורי הפרצופים החולפים על פניה יום אחר יום. הן מרכלות על בנים ומתלחשות על מציאות אלימה יותר ויותר שרוחשת ממש מעבר לפינה, מתאמנות ללא הרף לקראת רגע שעשוי לא להגיע. הן חיות בשנייה יחידה, מתמשכת ודרמטית, רגע לפני הפיצוץ, כשכל בחירה עשויה לשנות הכול מן היסוד. (368 עמ').
   • Lost Horizon
    James Hilton
    קטגוריות: 
    קלאסיקה, מדע בדיוני ופנטזיה
    רמה: 
    בינונית
    סיפור המסגרת - קבוצה בת ארבעה אנשים נקלעת למנזר בודהיסטי מבודד בהרי ההימליה, בשם שנגרי-לה. מעניין לעקוב איך כל אחד מהם מקבל את המצב החדש שנכפה עליו. מתפתחת מערכת יחסים מעניינת בין ארבעת חברי הקבוצה, ובינם לבין הדיירים הקבועים במנזר. קצב החיים שם - שונה. הכל נעשה באיטיות. הזמן לא בוער, אין רוח תזזיתית. האנשים מרבים לעסוק במדיטציות, במנוחה, מרבים לבלות בספרייה המרשימה, להאזין למוזיקה קלאסית, לשוחח על עניינים רוחניים, לחקור נושאים תיאורטיים. האם ירצו לעזוב? האם הם בכלל יכולים?
   • Catch 22
    Joseph Heller
    קטגוריות: 
    אהבה ורומנטיקה
    רמה: 
    קשה
    סיפורו של פרנק אבגנייל, אחד מהנוכלים והזייפנים הגדולים שידע העולם, שעובד גם לסרט עם ליאונרדו דיקפריו וטום הנקס. הבחור התחזה למורה, רופא, טייס ועורך דין, בכל רחבי ארה"ב, גנב כמה מליונים בהונאות צ'קים- וכל זה לפני שמלאו לו 21 שנים... סיפור אמיתי ומרתק!
   • Catch Me If You Can
    Frank W. Abagnale
    קטגוריות: 
    אחר
    רמה: 
    קשה
    סיפורו של פרנק אבגנייל, אחד מהנוכלים והזייפנים הגדולים שידע העולם, שעובד גם לסרט עם ליאונרדו דיקפריו וטום הנקס. הבחור התחזה למורה, רופא, טייס ועורך דין, בכל רחבי ארה"ב, גנב כמה מליונים בהונאות צ'קים- וכל זה לפני שמלאו לו 21 שנים... סיפור אמיתי ומרתק!
   • Different Seasons
    Stephen King
    קטגוריות: 
    אהבה ורומנטיקה
    רמה: 
    קשה
    ארבע נובלות בנות קצת יותר מ-100 עמודים כל אחת, שלוש מהן כבר עובדו לסרטים מוכרים ומצליחים: "חומות של תקווה" ,"אני והחבר'ה" ו"תלמיד מצטיין מדי". סיפורים מעולים שכתובים נפלא, ושווים קריאה!
   • Ender\\\'s Game
    Orson Scott Card
    קטגוריות: 
    מדע בדיוני ופנטזיה
    רמה: 
    קשה
    מדע בדיוני. כדור הארץ בעוד כמה וכמה שנים מאויים ע"י גזע שנקרא "באגים", ומתכונן לקראת מערכה מלחמתית כוללת. לצורך זה הוקם בית ספר צבאי המגייס אליו ילדים מחוננים בני 6 שנועדו להיות המצביאים הבאים של העולם. אנדר וויגין הוא אחד מהם, והסיפור שלו הוא אחד הטובים ביותר שנכתבו אי פעם, לפי כל רשימה אפשרית של גדולי המאה ה-20.
   • Tell No One
    Harlan Coben
    קטגוריות: 
    מתח ופעולה
    רמה: 
    קשה
    ספר מתח מצוין. אישתו של דוויד בק נחטפה במהלך חופשה משותפת, וגופתה התגלתה מספר ימים לאחר מכן. שמונה שנים לאחר הרצח מקבל דיוויד אימייל מסתורי הגורם לו לחשוב שאולי היא עדיין בחיים. הוא מתחיל לחקור ומגלה דברים שמערערים את כל מה שחשב שידע.
   • The Fountainhead
    Ayn Rand
    קטגוריות: 
    אהבה ורומנטיקה
    רמה: 
    ספר על אדריכל ניו-יורקי בשנות ה-20, שמעצב באופן יצירתי כשכל השאר מעתיקים אחד מהשני. מדובר בספר שמבקר את הקומוניזם ואת השוויון בכל מחיר ומעודד יצירה ויצרנות.
   • The Godfather
    Mario Puzo
    קטגוריות: 
    מתח ופעולה
    רמה: 
    קשה
    הספר עליו מבוסס הסרט הקלאסי "הסנדק". מגולל את סיפורה של משפחת קורלאונה, אחת מ-5 משפחות הפשע השולטות במאפיה האיטלקית בניו יורק.
   • The Brooklyn Follies
    Paul Auster
    קטגוריות: 
    אהבה ורומנטיקה
    רמה: 
    קשה
    כמו בכל הספרים של פול אוסטר, גם כאן מדובר ביצירת מופת מרתקת וכובשת בזכות דיאלוגים מרתקים ושנונים ודמויות יוצאות דופן. הספר מספר את סיפורו של סוכן ביטוח בגמלאות שנטש/נזנח על-ידי משפחתו, והוא מבקש לסיים את חייו בקול ענות חלשה אי שם בפאתי ברוקלין. גם בספר זה יד המקרה אינה מניחה לגיבור הטראגי של הסיפור לדעוך אל קיצו, ומפגישה אותו עם שלל דמויות ססגוניות: החל באחיינו הדוקטורנט המבריק לספרות המתפרנס מנהיגה במונית, דרך יפהפייה מקומית, ועד קרובה-רחוקה כבת 9 שגזרה על עצמה חיי שתיקה.
   • King Rat
    James Clavell
    קטגוריות: 
    אחר
    רמה: 
    קשה
    הסיפור מתרחש במחנה שבויים יפני במהלך מלחמת העולם השנייה ומתאר את נסיונות ההישרדות של שבויים אנגלים, אוטרלים ואמריקאים. העלילה מוליכה את הקורא וחושפת בפניו עמוד אחר עמוד את חווית השבי ובד בבד מאירה צדדים שונים באופן שבו אנשים מתנהגים בחברה. אופן ה, כך מסתבר, לא משתנה גם בשבי. הסיפור שואב השראה מחוייתו של הסופר ששהה שלוש שנים בשבי ואחת הדמויות בספר מבוססת על קלוול הצעיר.
   • The Bell Jar
    Sylvia Plath
    קטגוריות: 
    אהבה ורומנטיקה
    רמה: 
    העלילה מתרחשת בשנות החמישים של המאה הקודמת. במרכזה ניצבת צעירה בתחילת שנות העשרים לחייה, המגיעה בפעם הראשונה בחייה לניו-יורק. הספר מתמקד בעולמה הפנימי המורכבת של הגיבורה. התיאורים המפורטים והאוטוביוגרפיים (פלאת' עצמה סבלה מדיכאון והתאבדה בסופו של דבר) ירתקו את המתעניינים בנפש האדם.
   • The Girl With The Dragon Tattoo
    Stieg Larsson
    קטגוריות: 
    מתח ופעולה
    רמה: 
    החלק הראשון בסדרת ספרי המתח על הרפתקאות ליזבת סלנדר, בחורה שבדית חריפה עם ראיית עולם מיוחדת, אשר חוברת לעיתונאי מייקל בלומקוויסט בפענוח פרשיית רצח שהתרחשה לפני יותר מ-40 שנה (!). העלילה לא מפסיקה להתפתל, ומשאירה את הקורא דרוך לכל אורך הסיפור. הפרשייה הופכת אט אט נחלת ההווה, ותוך כדי חקירתם של השניים את הרצח הקורא לומד כי כל פרט חשובו הכל יכול לקרות.
   • A Game of Thrones
    George R. R. Martin
    קטגוריות: 
    מדע בדיוני ופנטזיה
    רמה: 
    סדרת ספרים המתארת בעולם פנטסטי (דרקונים וקסמים) את תקופת מלחמת השושנים באנגליה בצורה חופשיה מאוד.
   • King Solomon
    Emile Ajar
    קטגוריות: 
    אהבה ורומנטיקה
    רמה: 
    קשה
    הסיפור מתרחש בצרפת שלאחר מלחמת העולם השנייה. בספר מתואר סיפורו של יהודי זקן ועשיר בשם סולומון, שהיה הבעלים של רשת ביגוד בשם "המלך סולומון", ומחליט להקדיש את הונו לעזרה לנזקקים. הסיפור מסופר מנקודת מבטו של צעיר, נהג מונית שבדרך מקרה פוגש את המלך ומתחיל לעבוד איתו. הצעיר נשלח על-ידי המלך לעזור לזקנה בודדה ומשם העלילה מסתבכת...
   תמונה של מעטפהצור קשר

   שיחה עם נציג

   ×

   שיחת ווטסאפ