השאר פרטים
  "בלחיצה על שליחה הנך מאשר/ת קבלת מידע והצעות שיווקיות מהיי קיו וקבוצת GUS, לרבות בדואל"

  מתעניינים בלימודים ב- HiGHQ?

  השאירו פרטים ויועץ לימודים יחזור אליכם בהקדם

  נציגנו עומדים לרשותכם
  לשאלות ולפרטים נוספים:

  cs@high-q.co.il

  1-800-80-80-80

  שעות פעילות:

  מכירות

  א'-ה' 09:00-19:00

  ו'/ערבי חג 10:00-13:00

  שירות לקוחות

  א'-ה' 09:00-18:00

   בשליחת הפרטים הינך מאשר/ת קבלת מידע ועדכונים אודות הקורסים של היי קיו

   למידה תחת לחץ

   משבר הקורונה הביא עמו לא מעט אי וודאות, מחשבות שליליות ולחץ שלא תמיד מאפשר לנו לשבת וללמוד. מצד שני, ריבוי חומרי הלימוד וערמת הספרים אף הם תורמים ללחץ העצום, ולכן הבאנו בפניכם כמה טיפים להתמודד עם הלחץ הקיים דווקא עכשיו.

   לייצר מסגרת של קורס

   דווקא עכשיו חשוב לדעת שהבגרויות והפסיכומטרי הם עדיין כלי מיון חשוב לעתיד שלכם – הלימודים באוניברסיטאות, ולכן חשוב להמשיך ללמוד אליהם בצורה מיטבית. דווקא בתקופה שחוששים מהלא נודע, מסגרת של קורס תייצר עוגן שבועי שיכול מאוד להקל, הן רגשית והן לימודית.

   שלב ריכוז החומרים

   לפני שמתחילים ללמוד, מומלץ לרכז את כל החומר הנלמד, כך תוכלו לראות ש"השד לא כזה נורא". הכינו את הנושאים לבחינות, את חומרי הלימוד וודאו פרטים לגבי הבחינות כמו המבנה, מבחנים קודמים וכו'. עכשיו כשהכול מול העיניים הלחץ יורד פלאים.

   ללמוד כיצד ללמוד נכון

   ברגע שתבינו כיצד נוח לכם ללמוד, יהיה לכם הרבה יותר קל לגשת ברוגע לחומרי הלימוד. נסו לכתוב ראשי פרקים שיקלו עליכם לזכור את החומר, נסו להקליט את עצמכם ולהקשיב, לעבור שוב על שיעורים מוקלטים, לנסות ללמוד עם חברים בזום – עד שתמצאו את השיטה הנוחה ביותר ללמידה.

   לנהל נכון את הזמן

   כאשר אנו מנהלים נכון את זמן הלימוד, אנו מפחיתים את הלחץ, הרי עכשיו הזמן תחום ואנחנו יודעים בראש כמה זמן עלינו להשקיע כדי ללמוד נושא מסוים. אפשר לפתוח טבלת אקסל או יומן, לרשום את הנושאים וכמה זמן (משוער) יהיה עלינו ללמוד. מומלץ לבצע סדר יום לכל יום עד הבחינה, לדוגמה נושא קשה במתמטיקה הדורש 4 שעות לימוד, משבצים ביומן בשעות הבוקר שבהן אתם יותר ערניים.

   לא להשאיר הכל לדקה ה– 90

   זהו גם חלק מניהול זמן נכון. אל תשאירו קצוות פתוחים או חומרי לימוד קשים לדקה ה– 90, אלא למדו מבעוד מועד, כך לא תלמדו מהר תחת לחץ של זמן. השאירו את הימים האחרונים כדי לעבור שוב על החומר, ובעיקר לנוח טרם הבחינה.

   לסיום הבאנו בפניכם כמה טיפים להורדת הלחץ ושיפור יכולת הזיכרון:

   • חזרו על החומר חזרות נשנות על החומר הנלמד מאפשרות לשלוט בו בעל פה ובכתב.
   • השתמשו באמצעים חזותיים – השתמשו בטושים צבעוניים כדי להדגיש נושאים חשובים, או שימוש בסיפורים ותמונות – זה עובד!
   • שינון דרך כתיבה שינון באמצעות כתיבה משפר את הזיכרון ומחדיר את חומר הלימוד לראש. בקיצור, אם משהו לא עובד, פשוט סכמו/רשמו אותו שוב ושוב.
   • האזינו לחומר הנלמד האזנה לשיעורים מוקלטים, או לחומרים שאתם הקלטתם מסייעים מאוד לשיפור הזיכרון. תוכלו להאזין להם תוך כדי פעילות ספורטיבית כדי לשנות אווירה.

   בהצלחה!

   תמונה של מעטפהצור קשר

   שיחה עם נציג

   ×

   שיחת ווטסאפ