השאר פרטים

מתעניינים בלימודים ב- HighQ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נציגנו עומדים לרשותכם
לשאלות ולפרטים נוספים:

reception@high-q.co.il

1-800-80-80-80

שעות פעילות:
א'-ה': 9:00-21:00 | ו': 9:00-13:00
בשליחת הפרטים הינך מאשר/ת קבלת מידע ועדכונים אודות הקורסים של היי קיו

מרתון פסיכומטרי

השבועיים-שלושה האחרונים של ההכנה לפני מבחן פסיכומטרי מכונה בשם "מרתון" (על שם ריצת ה-42 ק"מ המפורסמת) – תקופה עמוסה בהמון תרגול פסיכומטרי. חשבו שרצתם עכשיו 41 ק"מ, ואתם מתחילים את הישורת האחרונה לקראת הבחינה. אם תעצרו או תוותרו עכשיו, כל מה שעשיתם עד כה יהיה לחינם, ובדיוק ברגע הזה, אתם חייבים לתת את ה 110% של עצמכם – כדי לנצח! קורס פסיכומטרי מצויין מביא את התלמידים למצב שבו לפני תקופת המרתון – כל הלימוד שעשינו והידע שצברנו מסתכמים לתקופה אינטנסיבית של תרגול והתכוננות אחרונה למבחן. ואכן, שיטה זו הוכיחה את עצמה במשך מועדי פסיכומטרי רבים כיעילה ביותר – קורס פסיכומטרי נמדד רבות על-ידי איכות המרתון שבסופו.

כדי לנצל את המרתון בצורה פסיכומטרית טובה ביותר, חשוב להגיע אליו מוכנים. במהלך המרתון אנחנו לא רוצים להתעסק בצבירת ידע פסיכומטרי, אלא נעדיף להתמקד בתרגול ויישום הידע שכבר רכשנו על מנת שנספיק לענות נכון על עוד שאלות ונרוויח עוד המון נקודות – ציון פסיכומטרי גבוה זו המטרה. לכן, חשוב לחזור טוב טוב על כל החומר הלימודי ועל כל שיטת עבודה פסיכומטרית שנלמדה בנושאים השונים, עוד לפני תחילת מרתון פסיכומטרי. אם במהלך קורס פסיכומטרי נתגלו פערים בנושאים שונים (אלגברה, אנלוגיות וכו') חשוב לסגור את הפערים האלה עוד קודם, ולהשאיר לנו ראש שקט לתרגול. בנוסף, כדאי מאוד לסיים את העבודה על אוצר המילים כבר במהלך כל קורס פסיכומטרי, כדי שבשבועיים האחרונים נוכל לעשות חזרות בלבד, ולא נצטרך ללמוד מילים חדשות.

קורסים פסיכומטריים באיכות גבוהה חייבים לתת דגש על ההכנה המנטלית למרתון ולבחינה. בסופו של יום, ציונים פסיכומטריים גבוהים נקבעים גם ע"י ההכנה הנפשית לבחינה. לפני הישורת האחרונה נרצה למלא קצת את המצברים, ולכן בימים שלפני – מומלץ בסופ"ש – נוריד מעט את קצב העבודה כדי לשמור אנרגיות להמשך. חשוב לא להעמיס על עצמנו יותר מדי חומר בשבוע האחרון שלפני המרתון, ולהשתדל לסגור את הפערים המדוברים עוד לפני. בנוסף, צריך להניח בצד את כל מה שהיה עד עכשיו – סימולציות (מבחנים פסיכומטריים המדמים מבחן אמיתי), ימים שלא למדנו בהם, קשיים – ולהתמקד רק באיך להשתפר ואיך להביא את עצמנו למקסימום בתום קורס פסיכומטרי – עד ליום הבחינה. כל השאר לא רלוונטי, לא מחושב ולא נספר בשום מקום!

פרט נוסף שיש לקחת בחשבון לקראת המרתון הוא ניתוח היתרונות והחסרונות הפסיכומטריים שלנו. במהלך קורס פסיכומטרי ב-High-Q חשוב לנו להתמקד בפתרון מבחן פסיכומטרי אמיתי (עם ציון פסיכומטרי מדוייק), ולכן עלינו צריכיםלהכיר את עצמנו מבחינה פסיכומטרית. לשם כך, במשך קורס פסיכומטרי ב-High-Q, נלמד ונחקור באילו נושאים אנחנו חזקים יותר ואיפה אנחנו חזקים פחות; במשך הקורס נכיר את המקומות בהם אנו נוטים ליפול, את הטעויות הנפוצות שלנו, ואת הדגשים האישיים שעלינו לזכור כשאנחנו באים לפתור שאלות בנושאים שונים. הדרך היחידה להגיע להכרה כזו היא באמצעות תחקור פסיכומטרי נכון וטוב של הסימולציות שאנחנו עושים באמצעות כל הכלים האפשריים:
Analyzer, Dr. Swot, וכמובן – המורה שלכם שיודע עליכם הכול.

לסיכום – "מי שטרח בערב שבת יאכל בשבת". אין מועד פסיכומטרי בו המרתון אינו הכלי היעיל ביותר, ואם נדאג להכין את עצמנו בצורה הטובה ביותר למרתון, נוכל להביא את עצמנו לשיפור עצום בציון, בתקופה קצרה יחסית למשך קורס פסיכומטרי, בת שבועיים. שוב, חשוב לזכור כי ציון פסיכומטרי גבוה ככל שניתן – זו המטרה הרחבה והאמיתית של כל קורס פסיכומטרי מצויין. למי שחושש, למרות השם המאיים "מבחן פסיכומטרי", כדאי לזכור ששבועיים הם המון זמן – יותר זמן מכמה שלמדתם לרוב המבחנים שעשיתם בחייכם! תנו למורים המקצועיים בכל קורס פסיכומטרי שלנו להדריך אתכם למצויינות.

 

תמונה של מעטפהצור קשר