השאר פרטים

מתעניינים בלימודים ב- HighQ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נציגנו עומדים לרשותכם
לשאלות ולפרטים נוספים:

reception@high-q.co.il

1-800-80-80-80

שעות פעילות:
א'-ה': 9:00-21:00 | ו': 9:00-13:00
בשליחת הפרטים הינך מאשר/ת קבלת מידע ועדכונים אודות הקורסים של היי קיו

כמה באמת צריך ללמוד לפסיכומטרי?

לרובנו מגיע זמן בחיים שבו אנו מעוניינים לקדם את עצמנו, או לפחות לבחון עד לאן נוכל להגיע. בערך בשלב הזה עושים קורס פסיכומטרי. מבחן פסיכומטרי הוא למעשה המבחן הממיין בדרך למוסד אקדמי, לקבלת תואר ולהשגת תפקידים ומקצועות שלא זמינים לנו כרגע. המילה 'שאיפה' – על פי ההגדרה המילונית, משמעותה: לנסות להשיג משהו שאינו נגיש כעת בעבורנו. כך שבהחלט ניתן לומר שלעשות פסיכומטרי ולהצליח זה מעין פתיחת דלת להגשמת חלומות. לפיכך, אם זה מה שאתם רוצים כל כך מעצמכם, עליכם לתת 100% לטובת העניין ולעשות את כל מה שאפשר על מנת להצליח. אם אתם רוצים לעשות סימולציות פסיכומטרי זה הדבר הראשון שצריך לעשות, לא האחרון. מאותו רגע עליכם לעשות את כל המאמצים כדי לסיים עם זה בבחינה הראשונה ולא להיגרר למועדי פסיכומטרי נוספים.

מתוך הבנה זו, כשאתם מחליטים לעשות מבחן פסיכומטרי, (5 מועדי פסיכומטרי בשנה, זוכרים?) עליכם להבין את המשמעויות הנלוות – בכדי להצליח, צריך להשקיע, לימודי פסיכומטרי זה המפתח. חשוב לציין, פסיכומטרי בוחן, בין שאר הדברים, את יכולות הלמידה שלכם. אם יש לכם יכולות למידה טובות, תוכלו להשתפר במבחן זה ולהוציא יותר ממי שיכולות אלו לוקות אצלו בחסר. לימודי פסיכומטרי מוצלחים, הם לא רק חזרה על נושאי עבר והבנת הגישה אליהם כחלק ממבחן פסיכומטרי (כדקה לשאלה) אלא גם למידה מטעויות. מי שיודע להסיק מסקנות מטעויות שעשה בדרך, יוכל לתקנן ולהשתפר. אז כמה באמת צריך ללמוד? וכמה צריך ללמוד מטעויות?

לימוד החומר – כשמחליטים לעשות פסיכומטרי הרשמה היא רק השלב הראשון והטכני ביותר. רק אז מתחילה ההשקעה הגדולה. כדאי לדעת: כמעט כל מה שיש במבחן הפסיכומטרי, זה נושאי עבר שלמדתם במהלך 10 שנות הלימוד הראשונות ביסודי, בחטיבת הביניים ובתיכון. לפיכך, קורס פסיכומטרי שם דגש על חזרה על החומר. את חלקו אתם לא זוכרים, את חלקו אתם זוכרים חלקית וצריכים רענון לגביו ואת חלקו האחר אתם יודעים טוב מאוד, אבל לא מוכוונים לפתור שאלות אודותיו בדקה. במהלך תהליך לימוד פסיכומטרי תידרשו להפוך את עיקר השאלות לפתירות בעבורנו בצורה פסיכומטרית. זה דורש תרגול ומיומנות שלא השתמשתם בה עד כה – כזו המדגישה את מבחן התוצאה. בחינוך הפורמאלי, "הדרך גם שווה נקודות", אך פסיכומטרי לא עובד ככה. לימוד פסיכומטרי, אם ככה, עובד בצורה שונה, לעיתים זה ידרוש מכם לשבור כלים ותפיסות קודמות לדרכי פתרון ולשבור תפיסה זה אף פעם לא קל.

למידה מטעויות – יחד עם זאת, הרבה יותר קשה ללמוד מטעויות. לימוד פסיכומטרי דורש תעצומות נפש שלא קל להשיג. כדי ללמוד מטעויות אתם צריכים להעריך את העובדה שטעיתם עכשיו, להבין למה ולשמוח על כך שהטעות קרתה עכשיו ולא במבחן האמיתי. כאמור, לא קל להפנים את זה, אבל בהחלט יתכן שזו הלמידה החשובה ביותר. מי שטועה, לא חוזר על טעותו בכוונה. מי שלא יודע שהוא טועה, ימשיך כאילו כלום. בצעו הרבה מבחני פסיכומטרי לדוגמא. למידה שכזו תתחיל מהשגיאה הראשונה בהכנת שיעורי הבית , דרך טעויות בסימולציות בחינה, עד ממש ימים ספורים לפני הבחינה עצמה. אסור להתרגש מזה, צריך ללמוד מזה.

אבל עדיין לא ענינו על השאלה המרכזית – כמה צריך ללמוד כשלוקחים קורס פסיכומטרי? אז חשוב לציין, החיים יכולים להמשיך תוך כדי לימודי פסיכומטרי. יותר מזה, מניסיוננו, שום דבר שמוציאים מפרופורציות לא הופך להיות יותר טוב. אסור "לטבוע" בלימודי פסיכומטרי. מה שכן, צריך להשקיע את מלוא המרץ. בתקופה זו, זה הדבר החשוב ביותר בחיים, כך שבאופן יחסי פסיכומטרי צריך לתפוס חלק נכבד יותר משאר הפעילויות בחיים. חשוב לציין, אסור כי לימודי פסיכומטרי יבואו על חשבון שעות שינה! מי שלומד טוב, גם מבין את הערך בשמירה על בריאות הגוף והנפש. 7 שעות שינה בלילה זה חובה. רצוי לצמצם בבילויים, אבל לא לבטלם לחלוטין, לצמצם בעבודה, אבל לא לבטלה לחלוטין, והכי חשוב- לפנות כמה שעות יומיות ללימוד. דרך אגב, תמיד ניתן לגשת למורה ולבקש עזרה בבניית לוח זמנים אישי. אל תשאירו את הדילמות לעצמכם.

כלומר, במהלך קורס פסיכומטרי צריך ללמוד הרבה. חלק מהלימוד יאתגר את המוח וחלק את הלב והרגש. חובה עלינו להשקיע את מירב מרצנו אך בדרך אסור לאבד את השפיות (בריאות גוף ונפש) . אנחנו הרי מעוניינים להגשים לעצמנו חלום, אז למה שלא ניתן לו מעט תשומת לב? בהצלחה!

 

תמונה של מעטפהצור קשר