השאר פרטים

מתעניינים בלימודים ב- HighQ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נציגנו עומדים לרשותכם
לשאלות ולפרטים נוספים:

reception@high-q.co.il

1-800-80-80-80

שעות פעילות:
א'-ה': 9:00-21:00 | ו': 9:00-13:00
בשליחת הפרטים הינך מאשר/ת קבלת מידע ועדכונים אודות הקורסים של היי קיו

טיפים לפסיכומטרי

אחת הביקורות אותן סופג המרכז הארצי לבחינות והערכה במשך השנים, היא שקשה מאוד למדוד יכולות חשיבה "אמיתיות" באמצעות מבחן פסיכומטרי, שכן בעזרת קורס פסיכומטרי מוצלח ניתן ללמוד "טריקים" שמשפרים משמעותיתציוני פסיכומטרי של נבחנים. כחלק מניסיון ליצור בחינה מהימנה יותר, שקשה יותר להתכונן אליה מראש, הוחלפו לאחרונה רבות משאלות הלוגיקה "הטכניות", בשאלות פסיכומטריות מתחום ההגיון הכללי, שעל מנת לפתור אותן בהצלחה יש להפעיל את "ההגיון הבריא" שלנו.

שאלות פסיכומטריות המתבססות על "היגיון בריא" הן מגוונות, ונעות בין קטעי הבנת הנקרא קצרים על נושאים מומצאים כמו נסיכה שצריכה לחצות את הנהר, ועד משפטים בעלי מספר משמעויות ועוד. גם אורך השאלות במבחן פסיכומטרימשתנה משמעותית והן יכולות להיות בנות משפט אחד קצר, או פסקה ארוכה של כ-7 שורות. הקושי בשאלות "הגיון בריא" לעתים נובע מריבוי המלל, אשר עלול לבלבל את הקורא וכמובן – לגזול זמן רב. לעתים הקושי נובע מריבוי שלילות בתוך המשפט המקשה עלינו למצוא את ההיגיון המסתתר מאחוריו, ועוד.

המשותף לשאלות "הגיון בריא" של מבחנים פסיכומטריים הוא שהן נשמעות כמו חידות הגיון, שהן לרוב אינן מבוססות על המציאות, ושאין קיצורי דרך שיאפשרו לנו לפתור את השאלה מבלי באמת להבינה.

אז אין "טריקים", חייבים לחשוב? 

אכן כן, אין "טריקים", אך אל דאגה – בהחלט ישנן דרכים להשתפר בפתרון שאלות אלו, אותן תלמדו במהלך קורס פסיכומטרי של היי-קיו. הדרך העיקרית להשתפר היא כמובן על ידי תרגול רב של שאלות בסגנון דומה, כמו אלו הנמצאות בספרי הלימוד של היי-קיו. ראשית, פיתרון שאלות "הגיון בריא" פסיכומטריות רבות יגרום לכך שהן יהיו מוכרות לנו, ופעמים רבות נזהה בקלות "מה מחפשים" מכיוון שכבר ראינו שאלות דומות בעבר. שנית, תרגול רב של שאלות אלו, ביחד עם הפתרונות המפורטים בספרים וההסברים של המורים בהיי-קיו יעזור לנו ממש לשפר את יכולות החשיבה ואת ההגיון הבריא שלנו. ממש כך!

ומי אמר שאי אפשר למצוא הנאה בתוך תרגול פסיכומטרי?! 

גם אם אתם נמצאים כרגע בתוך קורס פסיכומטרי של היי-קיו, גם אם עכשיו ניגשתם למבחן פסיכומטרי, וגם אם המושג 'פסיכומטרי ' נשמע כמו חלום רחוק – כדי להפעיל קצת את "ההגיון הבריא" שלכם נסיים בשאלת הגיון בריא חביבה ומהנה:

יונתן המבולבל רצה לחזור לביתו, אך הוא שכח את הפתק עליו כתוב הקוד לרכב שלו אצל חברתו דפנה. כאשר הוא התקשר אליה, היא ענתה לו באופן הבא: "מדוע רק עכשיו אתה חוזר הביתה? השעה כבר מאוחרת מאוד, ואנחנו נאחר לארוחת יום שישי!". באורח פלא הסתבר שאם נספור את מספר האותיות בכל מילה שלישית שאמרה דפנה (לא כולל סימני פיסוק) נקבל את הקוד המבוקש.

מהו הקוד לרכבו של יונתן?

 

תמונה של מעטפהצור קשר