השאר פרטים

מתעניינים בלימודים ב- HighQ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נציגנו עומדים לרשותכם
לשאלות ולפרטים נוספים:

reception@high-q.co.il

1-800-80-80-80

שעות פעילות:
א'-ה': 9:00-21:00 | ו': 9:00-13:00
בשליחת הפרטים הינך מאשר/ת קבלת מידע ועדכונים אודות הקורסים של היי קיו

טיפים לגיאומטריה

אתם רגע לפני הקורס, מנסים לנצל את ימי החופש הנותרים עד לשיעור הראשון, אולם שימו לב – מבחינתכם הקורס כבר החל! מרגע הרשמתכם לקורס מתחילות ההכנות. אז הבנתם את זה, התחלתם ללמוד מילים, אתם קוראים ספרים באנגלית ובעברית, ורעננתם את היסודות שלכם באלגברה ובלוח הכפל. האם יש עוד מה לעשות?

התשובה היא כן! אחד הנושאים שאנו ממליצים להתכונן אליהם עוד לפני הקורס הוא גיאומטריה. שאלות גיאומטריה מהוות כרבע מתוך הפרק כמותי בקורס, שזה אומר הרבה מאוד (!) נקודות בציון הפסיכומטרי, וככל שנקדים להתכונן אליהן – כך ייטב.

קרוב לוודאי שהפעם האחרונה בה חישבתם את שטחו של משולש הייתה אי שם בימי התיכון העליזים. עבר זמן מה מאותה התקופה ולכן כדאי לרענן את זיכרונכם. חשוב להדגיש כי הגיאומטריה בפסיכומטרי שונה מאוד מזו שבתיכון, כך שמי שראשי התיבות צז"צ מעוררים בו תחושת צמרמורת יכול להיות רגוע. המפתח להצלחה בשאלות גיאומטריה בפסיכומטרי, הוא פשוט לדעת את החוקים. מי שיגיע לקורס כשבידיו כבר כל הידע הבסיסי בנושא – הרוויח ובענק!

חוקי הבסיס הגיאומטריים שאנו ממליצים לעבור עליהם עוד לפני הקורס הם בתחומים:
קווים וזוויות, משולשים, מרובעים ומעגלים.
שימו לב, במהלך הקורס נעבור על נושאים הללו בכיתה, ונלמד אותם מהיסוד – כך שאם לא עברתם על החוקים מראש או שיש חוקים שאינם מובנים לכם – הסירו דאגה מלבכם. המורה שלכם יסביר אותם בשיעור ותוכלו לשאול כל שאלה שעולה על דעתכם.

איך לומדים את החוקים?

מי שכבר נרשם לקורס וקיבל קוד אישי לאתר תלמיד יכול להיכנס ללשונית "מיוחדים". במרכז המסך תפגשו את ה-PERSONAL TRAINER – מאמן אישי בחשיבה כמותית שהוא בעצם מחולל שאלות אינסופי בדרגות קושי שונות. לחצו על הכפתור, וכנסו לעולם המופלא של ה-PT. בתחתית המסך שייפתח, בין הנושאים השונים, תראו כיתוב: "גיאומטריה- ואלה החוקים…". לחיצה על המילים "ואלה החוקים" תוביל אתכם לדף שבו מרוכזים כל חוקי הגיאומטריה המרכזיים לפסיכומטרי. ליד כל חוק (או מספר חוקים) תמצאו קישור ל"משקולת" שבה תמצאו תרגול של אותו חוק בדיוק! כמות התרגילים בכל משקולת היא אינסופית כך שלא ניתן "לסיים" את כולן. המטרה היא להגיע למצב של הבנה והטמעה של החוק והדרכים ליישומו בשאלות בסיסיות. ניתן (ורצוי) להיעזר בכפתור ה"solution" כדי לקבל הסבר מפורט על דרך הפיתרון. לאחר שקראתם והבנתם את החוק, והצלחתם לענות 6 תשובות נכונות ברצף במשקולת ספציפית, ניתן להניח את המשקולת ולעבור לחוק הבא. עברו על כל החוקים והמשקולות עד נושא מעגלים, כולל.לאחר שסיימתם, מומלץ לחזור על התהליך עוד פעם-פעמיים, בהפרשים של מספר ימים בין פעם לפעם, וכך תוודאו שאתם זוכרים את החוקים ושהפנמתם אותם ברמה מספקת. מספר ימים לפני תחילת הקורס, מומלץ גם להיכנס באתר ללשונית "משחק מקדים", ושם תוכלו לרענן שוב את היסודות הגיאומטריים שלכם באמצעות שלל הסברים ותרגילים.

אם הכל נלמד בקורס, למה להשקיע זמן בהכנה מוקדמת?

במהלך הקורס יש עומס רב של נושאים, שיעורי בית וסימולציות. הגעה לקורס עם ידע קודם תחסוך לכם זמן ומאמץ בתקופה עמוסה זו. בנוסף, שליטה בחוקי היסוד תעזור לכם להתרכז במהלך השיעור בדגשים הפסיכומטריים שהמורה יציג, במקום בלנסות להבין את הנושאים מאפס, ובכך הלמידה תהפוך יעילה ומהנה הרבה יותר. כפי שאתם יודעים, הבחינה הפסיכומטרית היא בחינה יחסית, וההכנה המוקדמת תעניק לכם יתרון יחסי על כל הנבחנים האחרים. אז יאללה לעבודה, פיתגורס מחכה לכם…

תמונה של מעטפהצור קשר