השאר פרטים

מתעניינים בלימודים ב- HighQ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נציגנו עומדים לרשותכם
לשאלות ולפרטים נוספים:

reception@high-q.co.il

1-800-80-80-80

שעות פעילות:
א'-ה': 9:00-21:00 | ו': 9:00-13:00
בשליחת הפרטים הינך מאשר/ת קבלת מידע ועדכונים אודות הקורסים של היי קיו

חשיבה כמותית

מבחן פסיכומטרי – חשיבה כמותית

חשיבה כמותית נחשבת בעיני תלמידים רבים לחלק המפחיד ביותר מבין חלקיו של מבחן פסיכומטרי. "אני ומספרים לא הולכים יחד", "כשאני רואה משוואות אני מייד מקבל סחרחורת", "אני אף פעם לא אבין מתמטיקה" הם רק חלק מהמשפטים שאנו, המורים בהיי-קיו, שומעים מתלמידים בתחילת כל קורס פסיכומטרי

הפחד מחשיבה כמותית נובע ברוב המקרים מחוויות שליליות שתלמידים רבים צוברים במערכת החינוך ובעיקר בתקופת התיכון. אבל – חשוב לזכור שהחשיבה הכמותית הנדרשת במבחן פסיכומטרי שונה לחלוטין מהחשיבה המתמטית הנדרשת במבחן בגרות.

למעשה, כל הידע המתמטי שנדרש בשביל להתמודד עם בחינה פסיכומטרית נלמד לכל המאוחר עד סוף כיתה ט'. חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי, טריגונומטריה, ואפילו נוסחת השורשים – כל אותם נושאים מאיימים פשוט לא קיימים בבחינה.

אז מה בכל זאת יש שם? 
חשיבה כמותית פסיכומטרית כוללת עבודה עם מושגים אלגברים בסיסיים, (כמו משוואות וחזקות), שאלות בגיאומטריה, בעיות מילוליות שונות (למשל בעיות אחוזים ושאלות קצב) וקטע של הסקה מתרשים, שבו תדרשו לענות על שאלות בנוגע למידע המוצג בטבלה או בגרף.

ואיך לומדים? 
במהלך קורס פסיכומטרי בהיי-קיו תכירו לעומק את כל סוגי השאלות הקיימות בפרקי החשיבה הכמותית בבחינה פסיכומטרית. קורס פסיכומטרי של היי-קיו בנוי מנושאים, שנלמדים בקורס שלב על גבי שלב, מהקל אל הכבד. השיעורים בנויים ומוסברים בצורה פשוטה ומובנת לכל אחד, ומספקים את כל הידע הנדרש בשביל להוציא ציון פסיכומטרי מקסימלי.

אימון אישי 
בהיי-קיו אנחנו מאמינים שכדי לממש פוטנציאל פסיכומטרי אצל תלמידים, לא מספיק רק ללמד את החומר, אלא חשוב לתת לכל תלמיד את הכלים להבין ולהפנים את החומר בעצמו. במידה רבה מאוד, פרקי החשיבה הכמותית במבחן פסיכומטרי בודקים את היכולת שלנו לזהות תבניות ולהתאים להן אסטרטגיית פיתרון נכונה. לשם כך בנינו את תוכנת ה-Personal Trainer – (או בקיצור PT) – מאמן אישי בחשיבה כמותית. ה PT הוא מחולל שאלות אוטומטי המאפשר תרגול אינסופי של שאלות פסיכומטרי ממאות סוגים. כך כל תלמיד יכול לתרגל כמה שהוא צריך כדי ללמוד לזהות את התבניות המופיעות במבחן פסיכומטרי ובזמן אמת להתמודד איתן ללא קושי.

יש הרבה דרכים 
הבדל נוסף ומהותי בין מתמטיקה תיכונית לבין חשיבה כמותית של מבחן פסיכומטרי הוא הפורמט של השאלות. מבחן פסיכומטרי מורכבת משאלות אמריקאיות – כלומר שבכל שאלה צריך לסמן תשובה אחת נכונה מתוך 4 אפשרויות – וזה כל מה שצריך לעשות! בשום שלב בבחינה פסיכומטרית לא תדרשו לכתוב הוכחה או להסביר את הדרך שבה פתרתם. למעשה – לא משנה באיזו דרך פתרתם כל עוד עניתם נכון, והרבה פעמים קיימות שתי דרכים ואפילו שלוש או ארבע דרכים שונות לפתור את אותה שאלה בדיוק! לאחר ניסיון של 28 שנים בלימוד קורסי פסיכומטרי, ומאות אלפי תלמידי פסיכומטרי, אנחנו יודעים שלכל תלמיד יש נטיות שונות, ולכן במהלך קורס פסיכומטרי של היי-קיו – גם בכיתה וגם בחומר התרגול בבית – אנחנו שמים דגש על הצגת גישות שונות לשאלות כמותיות, המאפשרות לכל תלמיד לבחור את הדרך הנוחה לו באופן אישי.

לחשוב פסיכומטרי 
בנוסף לפיתוח יכולות החשיבה הכמותית, יש להתייחס לצרכים האופייניים הבאים לידי ביטוי בבחינה פסיכומטרית. האתגר הגדול ביותר במקרה של מבחן פסיכומטרי הוא לא רמת השאלות – אלא הזמן המוקצב לפתרונן – 20 דקות ל-20 שאלות פסיכומטריות בכל פרק כמותי של מבחן פסיכומטרי. בהייקיו אנו שמים דגש על מתן כלים לתלמיד לחסכון בזמן: שיטות פתרון מהירות, טיפים לפסילת תשובות, וגישות אלטרנטיביות המשתמשות בתשובות המוצעות כדי להגיע לפתרון.

ומה עם הכנה מוקדמת? 
קורס פסיכומטרי של חברת היי-קיו מכסה את כל הנושאים המופיעים בבחינה. עם זאת, מומלץ בהחלט "להסיר חלודה" ולחזור לכושר מתמטי בסיסי לקראת הקורס. מיד עם הרשמתכם לקורס פסיכומטרי תקבלו גישה לאתר תלמיד אישי ורשימה של מטלות תרגול פסיכומטרי בסיסיות באלגברה ובגיאומטריה שאותן כדאי להשלים עד תחילת הקורס. בנוסף, סניפים שונים ברחבי הארץ שמציעים קורסי פסיכומטרי מציעים גם מכינות במתמטיקה, הנערכות מספר שבועות לפני תחילת קורס פסיכומטרי. הלימודים במכינה, המועברים ע"י מורי פסיכומטרי של חברת היי-קיו, נערכים בכיתות קטנות במיוחד (עד 10 תלמידים) ומאפשרים חזרה כללית על מתמטיקה בסיסית והפגת חששות מהתחום בעבור תלמידי פסיכומטרי שזקוקים לכך.

והעיקר – לא לפחד כלל! 
חשיבה כמותית היא יכולת שאפשר ללמוד ולפתח. בדיוק כמו רכיבה על אופניים, ג'אגלינג או נגינה בגיטרה, מדובר במיומנות נרכשת שתלך ותגדל בהתאם לזמן האימון שתשקיעו בה. הניסיון מוכיח שהגורם המשפיע ביותר על ציון פסיכומטרי בפרק הכמותי הוא כמות הזמן שהשקעתם במהלך תרגול פסיכומטרי, ולא כמה יחידות עשיתם בבגרות. על כן, את כל הפחדים, החששות והעכבות שנותרו לנו מתקופת התיכון, עדיף להשאיר מאחור. ולכו תדעו, אולי אפילו תתחילו לאהוב את זה…

תמונה של מעטפהצור קשר