השאר פרטים

מתעניינים בלימודים ב- HighQ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נציגנו עומדים לרשותכם
לשאלות ולפרטים נוספים:

reception@high-q.co.il

1-800-80-80-80

שעות פעילות:
א'-ה': 9:00-21:00 | ו': 9:00-13:00
בשליחת הפרטים הינך מאשר/ת קבלת מידע ועדכונים אודות הקורסים של היי קיו

המרכז הארצי לבחינות והערכה

המרכז הארצי לבחינות ולהערכה הוא הגוף העומד מאחורי הבחינה הפסיכומטרית. הוא האחראי לכתיבת שאלות הבחינה וכמובן למתן הציונים.
המרכז הארצי לבחינות ולהערכה הוקם בשנת 1981 על פי החלטת ועד ראשי האוניברסיטאות בישראל. עד למועד זה, כל אוניברסיטה נהגה בשיטת קבלה אחרת, מה שדרש מימון וכוח אדם רב ובעיקר הקשה על המועמדים. לאחר דיונים בנושא התאגדו מיטב מוסדות ההשכלה הגבוהה בארץ והחליטו על הקמת מרכז ארצי לבחינות ולהערכה אשר יפעיל מערך בחינות אחיד שיסייע בתהליך המיון וינבא את סיכויי ההצלחה האקדמיים של כל מועמד (הידעתם כי המרכז הארצי הינו עמותה ללא כוונות רווח?).

צוות העובדים במרכז מורכב בעיקר מאנשי מקצוע בכירים בתחום הפסיכומטריקה (המדע העוסק בבחינת כישורים מנטליים וקוגניטיביים של אדם ביחס ליכולותיהם של אנשים אחרים). את פעילותם מלווה מועצה מדעית שבה חברים אנשי מקצוע מישראל ומחו"ל אשר מבקרת את הפעילות הנעשית במרכז ודואגת לשמירת רמתו הגבוהה.

מטרותיו של המרכז הן בעיקרן הפעלת מערך בחינות אחיד אשר יסייע בתהליך המיון של המועמדים להשכלה הגבוהה בארץ. מעבר לבחינת הפסיכומטרית, המרכז הארצי אחראי גם על מבחן אמי"ר באנגלית, מבחן מתא"ם המשמש בתהליך הקבלה ללימודי תואר שני בפסיכולוגיה, מבחן מו"ר לקבלה לביה"ס לרפואה ועוד. מעניין לדעת כי המרכז הארצי בוחן בכל שנה סך הכל כ-80,000 מועמדים. לא מעט בכלל…

המרכז הארצי רואה חשיבות רבה במחקר בתחומי הפסיכומטריקה, המדידה וההערכה. מחקרים רבים נערכים במרכז דרך קבע, חלקם בנוגע לתקפות הבחינה הפסיכומטרית ויכולתה לנבא הצלחה אקדמית, וחלקם בדבר השפעתם של קורסי הכנה ושל תנאי ההיבחנות על תוצאות הבחינה. מחקרים מקיפים מוכיחים כי השילוב בין תוצאות מבחני הבגרות עם ציון הבחינה הפסיכומטרית מהווה את המדד המדויק ביותר לניבוי סיכויי הצלחה בלימודים אקדמיים, ומאפשר מיון טוב ואיכותי של המועמדים לאוניברסיטאות.

אז מה בתכלס? מדובר בחבר'ה רציניים מאוד העושים עבודה איכותית ומדויקת, ומכאן שאין קיצורי דרך – אם אנחנו רוצים להצליח עלינו להתכונן ליום המבחן בצורה הטובה ביותר.

בהצלחה!

תמונה של מעטפהצור קשר