השאר פרטים

מתעניינים בלימודים ב- HighQ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נציגנו עומדים לרשותכם
לשאלות ולפרטים נוספים:

reception@high-q.co.il

1-800-80-80-80

שעות פעילות:
א'-ה': 9:00-21:00 | ו': 9:00-13:00
בשליחת הפרטים הינך מאשר/ת קבלת מידע ועדכונים אודות הקורסים של היי קיו

הכנה לקורס פסיכומטרי

אז בחרתם בקורס הפסיכומטרי שלנו, התפטרתם מהעבודה, זרקתם את בן/בת הזוג, נסגרתם בחדרכם, ועכשיו אתם תוהים – איפה מתחילים? מה כדאי לעשות על מנת למקסם את הסיכוי לקבל את הציון עליו אתם חולמים כבר בבחינה הפסיכומטרית הראשונה שתגשו אליה?

ראשית, אל חשש. את האתר המתקדם והאפליקציות המטורפות שלנו תקבלו מיד עם ההרשמה כך שתוכלו להתחיל ללמוד כמה שיותר מוקדם ובקצב המתאים לכם. כבר בפגישה הראשונה עם מנהלת הסניף היא תעביר לכם תדריך מלא שכולל את כל ההמלצות וההנחיות להכנה המוקדמת שלכם לקראת הקורס.

רוצים לשמוע עוד? יושבים? אתם תוזמנו לשיעור מקדים עם מורה פסיכומטרי בו תקבלו את כל הכלים וההמלצות האישיות לניצול הזמן שעד תחילת הקורס שלכם. הזדמנות טובה גם להכיר את החברים החדשים שלכם לכיתה לחודשים הקרובים.

לא יכולים להתאפק עד הפגישה עם מנהלת הסניף והשיעור המקדים? אוקיי. זה בסדר. למקרה כזה הכנו לכם כאן רשימה של מטלות שכדאי לעשות עוד לפני שתתחילו את הקורס. אגב, אם אתם חושבים שזה מגוחך לעשות הכנה לקראת קורס הכנה, תחשבו שוב! הבחינה הפסיכומטרית משמשת לקביעת מיקומכם בתחרות על מקום באוניברסיטה. זכרו כי ככל שתלמדו יותר לקראת הבחינה כך תקבלו ציון גבוה יותר. כשתגיעו לקורס תגלו שיש תלמידים שכבר שוקדים לבחינה שבועות רבים ומרגישים זאת מיד. קדימה, לעבודה!

אוצר מילים

בהערכה גסה ניתן לומר שאוצר המילים באנגלית שווה בערך 90-80 נקודות מהציון הכללי, ולכן במידה רבה זהו הנושא הבודד הגדול ביותר בתוך הבחינה הפסיכומטרית מבחינת פוטנציאל הנקודות הגלום בו. לא נשכח גם ששפה זה התחום שלוקח הכי הרבה זמן לשפר. לכן, ההמלצה היא להתחיל לשפר את אוצר המילים מוקדם ככל שניתן.

לשמחתכם לא תאלצו לתרגל אוצר מילים על כרטיסיות, דפים ושאר ירקות. השיטות האלה נשארו בשנות התשעים של המאה הקודמת. כשתתרגלו באמצעות אפליקציית BrainWash 2016 המפורסמת שלנו תגלו שאפשר ללמוד אלפי מילים חדשות בזמן קצר. זה לא קסם – הטכנולוגיה הזו היא תוצר של שנים ארוכות של מחקר ופיתוח שיצרו לבסוף את אחד היתרונות המשמעותיים שיש לכם על חברים שלכם שלא זכו ללמוד אצלנו. שעה ביום ואתם מסודרים!

קריאה באנגלית

קריאת ספר משפרת את שלושת הגורמים שהמרכז הארצי לבחינות והערכה בוחן כשהוא עורך בחינה פסיכומטרית – אוצר המילים, הבנת הנקרא ומהירות הקריאה. ספר, מגזין, עיתון יומי ואתרי אינטרנט – כולם מקורות מצוינים. הקפידו לקרוא משהו מעניין, זה יקל עליכם להתמיד (שעה ביום) ולהתחיל את הקורס ביתרון משמעותי. אגב, אם אתם צופים בסרטים וסדרות, נסו להחליף את הכתוביות מעברית לאנגלית. תופתעו כמה זה עוזר לשיפור השפה.

הכנה לכתיבת מטלת החיבור

קראו עיתונים ואתרי חדשות בדגש על עמודי הדעות. טורי הדעה יעזרו לכם לאפיין את ההבדל בין שפת כתיבה לבין שפת דיבור שחשוב להבין לקראת מטלת החיבור. יתר הכתבות יציידו אתכם בידע הדרוש להעלאת טיעונים מקוריים. קריאת עיתונים (חצי שעה ביום) תשפר גם יכולות מילוליות נוספות הנבדקות במסגרת הבחינה הפסיכומטרית (הבנת הנקרא, אוצר מילים ועוד).

לוח הכפל

המטרה שלכם היא להגיע מהר ככל שניתן למצב בו אתם מחשבים בראש כל מכפלה של שני מספרים שקטנים מ-14. זה יחסוך לכם זמן יקר בבחינה. כדי לשפר את שליטתכם בלוח הכפל ובביצוע פעולות חישוב בסיסיות מכל הסוגים מחכות לכם באתר התלמיד מגוון אפליקציות שנוצרו בדיוק למטרה זו!

חזרה על אלגברה בסיסית

מנהלת הסניף תעניק לכם את חוברת רענון היסודות האלגבריים אותה אנו ממליצים לכם לפתור טרם הקורס: פעולות חשבון בשברים, חוקי חזקות ושורשים, משוואות בנעלם אחד וכדומה. אמנם נושאים אלה נלמדים בקורס, אבל אם תתחילו קורס פסיכומטרי לאחר שרכשתם ידע בסיסי, תוכלו להתרכז בפיתרון מהיר של השאלות בלי להסתבך עם חישובים טכניים.

חזרה על חוקי הגיאומטריה

אמנם תחזרו על כל החוקים החשובים בקורס, אך מומלץ לרענן אותם טרם הקורס באמצעות המאמן האישי באתר שלנו שיזכיר לכם כל מה שכבר הספקתם לשכוח.

חדר כושר למוח

סיפרו לכם שנולדתם עם פוטנציאל מסויים והמטרה שלכם בחיים היא לממש אותו? היום המדע כבר מראה שטעו! יצרנו עבורכם מעבדה קוגניטיבית שלא רק תעזור לכם לממש את הפוטנציאל שלכם – אלא גם תרחיב אותו! פשוט כך – חדר כושר למוח. זיכרון לטווח קצר, מולטי-טסקינג ומיקוד קשב הן רק חלק מהיכולות הקוגניטיביות שנדרשות בבחינה ושתוכלו לשפר משמעותית באמצעות משחק במעבדה הקוגניטיבית. האפליקציות המיוחדות מחכות לכם!

יש עוד מגוון רחב של תרגול באתר ובאפליקציות שניתן לבצע והכל תלוי רק בכם.

אמנם, למרות החשיבות הרבה של ההכנה לקראת הקורס, חשוב גם לנצל את התקופה לטובת צבירת כוחות לתקופת הקורס. באמצעות איזון נכון בין לימוד, מנוחה ושאר העיסוקים שלכם, תגיעו לקורס חדים, רעננים (מבחינת הידע ומבחינת הנפש) ומוכנים לאתגר. !

 

חכם סיני עתיק אומר: אם החלטתם שכדאי לעשות משהו, אז עשו אותו נכון. קיבלתם החלטה לעשות בחינה פסיכומטרית? נרשמתם לקורס פסיכומטרי? חשוב שתעשו אותו כמו שצריך, כי קורס פסיכומטרי (וגם בחינה פסיכומטרית) זו לא חוויה שאנחנו ממליצים לעבור פעמיים. פעם אחת מספיק.

לעשות פסיכומטרי "נכון" אין משמעותו להתפטר מהעבודה, או להיפרד מבן או בת הזוג ולא לצאת יותר מהבית אף פעם. ממש לא. אפשר לשמור על כל אלה ועדיין להוציא את הציון שאתם צריכים. מה זה כן אומר? לקחת את העניין ברצינות, לא לחפף ולא לוותר לעצמכם.

עושים קורס פסיכומטרי כמו שצריך, או: עושים הכנה להכנה

הנה משפט (לא של חכם סיני עתיק): קורס פסיכומטרי מתחיל חודש לפני פתיחת קורס פסיכומטרי. או במילים אחרות כדי לעשות קורס הכנה לפסיכומטרי כמו שצריך, חשוב להתכונן לקורס הכנה לפסיכומטרי. אם זה נשמע לכם מוזר, להתכונן להכנה, אז תדעו שזה לא. אין טעם להגיע ליום הראשון של הקורס ולבזבז את הזמן על חזרה על חומר, או רענון דברים ששכחתם מהתיכון. חבל על הזמן.

כדי לעשות קורס הכנה לפסיכומטרי כמו שצריך, ולהגיע לציון שאתם צריכים כדי להתקבל לאוניברסיטה או למוסד לימודים אחר אתם צריכים להשקיע. וזה אומר "להוריד חלודה" שצברתם מאז שסיימתם את התיכון ולעשות חזרות על החומר. ככך שתלמדו יותר ותרעננו יותר, כך הציון שלכם יהיה יותר גבוה. זה נכון לכל הקורס לא רק לשבועות שלפני התחלתו. אגב, היו בטוחים שתלמידים אחרים בקורס שלכם יושבים ברגע זה וחורשים. הם התחרות שלכם ואתם הרי לא רוצים להישאר מאחור נכון?

טוב שכנעתם אותנו, איך עושים הכנה לפסיכומטרי?

קחו לכם חודש לפני תחילת הקורס, והכינו לעצמכם לוח זמנים, ממש כמו בקורס ה"אמיתי". עשו לעצמכם קורס רענון ביתי. בקורס הזה אתם התלמיד, המורה, ההפסקה ומזג האוויר. אתם הכל. זה תלוי בכם. אם תעשו – תתרעננו ותגיעו מוכנים. אם לא, תהיה לכם הרבה יותר עבודה מהרגע שהקורס הרשמי יחל.

אז אילו שיעורים כדאי לעשות במהלך קורס הרענון הביתי?

  • שיעור ראשון: אנחנו ממליצים להתחיל לימוד אנגלית כמה שיותר מוקדם. אוצר מילים באנגלית שווה לא מעט נקודות בבחינה וזהו הנושא הבודד הגדול ביותר במבחן, מבחינת כמות הנקודות שהוא יכול להעניק לכם. ואל תגידו לנו שאתם טובים באנגלית, כמות המילים היא עצומה, ואין סיכוי שאתם מכירים את כולן בלי ללמוד אותן.
  • שיעור שני: האחים הגדולים שלכם אולי זוכרים איך פעם נהגו להמליץ לקראת מבחן פסיכומטרי על לימוד מילים בעזרת מילון או כרטיסיות. היום יש דרך טובה יותר: קוראים לזה BrainWash. מה צריך לעשות? רק להדליק את המחשב, להיכנס לאפליקציה באתר High Q ולבהות במסך. לא צריך לכתוב, לא להסתיר עם היד ואפילו לא להתרכז יותר מדי. המילים מרצדות לכם מול העיניים אבל יעשו את דרכן אט-אט לתוך המוח שלכם. זה עובד וזה בדוק.
  • בהפסקות בין השיעורים:קראו ספר באנגלית. הוכח שקריאת ספר משפרת את אוצר המילים, הבנת הנקרא ואת מהירות הקריאה. אפשר לקרוא ספר בתחומי העניין שלכם, או מגזין, עיתון יומי וגם לגלוש באתר אינטרנט. זכרו – אם נושא הטקסט שאתם קוראים מעניין אתכם ואתם מתחברים אליו, יהיה לכם קל יותר לקרוא ולהתמיד. אנחנו ממליצים: שעה ביום, אפשר לפני השינה.
  • שיעור שלישי: חזרו על לוח הכפל. אתם מסוגלים לפתור כל תרגיל בלוח הכפל בפחות משנייה? אם לא, חזרו ושננו עד שתצליחו. קורס פסיכומטרי עובד כי הוא מכין אתכם לעבודה תחת לחץ זמן (כמו בעת קיום מבחן פסיכומטרי). בפרק הכמותי יש לכם בערך דקה לכל שאלה, לכן את חישובי הכפל למיניהם יש לבצע הכי מהר שאפשר.
  • בהפסקות בין השיעורים: קראו עיתונים יומיים והתמקדו במדורי ה"דעות". כל טור דעה כזה מנסה להעביר טיעון מסוים. שימו לב לדרך בניית הטיעון, לחיזוקים שמביא כותב הטור, לנימוקים ולהסברים בעד ונגד. שימו לב להבדל בין שפת דיבור לשפת כתיבה, הקדישו מחשבה ליכולת של הכותב (או חוסר היכולת) להעלות טיעונים מקוריים. קריאה זו תשפר לכם גם את היכולות המילוליות בעברית. אנחנו ממליצים: חצי שעה ביום
  • שיעור רביעי: אם אתם כבר בענייני כמותי, תרגלו אלגברה בסיסית: שברים, חזקות ושורשים, משוואות עם נעלם אחד וכו'. כך תוכלו להתמקד בפתרון מהיר של השאלות בלי להסתבך עם חישובים טכניים במהלך הבחינה או הסימולציה. באותה הזדמנות עברו גם קצת על חוקי גיאומטריה. הם אמנם נלמדים ביסודיות במהלך הקורס אבל כאמור, אם תתחילו את הקורס כשאת כבר יודעים את הנושא יהיה לכם הרבה יותר קל לרוץ קדימה. את החוקים הללו אפשר ללמוד עם חוברת שתקבלו כשתרשמו לקורס פסיכומטרי של High Q או בעזרת ה-Personal Trainer, המאמן האישי שלכם המחכה לכם באתר High Q.
  • שיעור חמישי: בקרו באתר High Q יש שם המון אפליקציות שתעזורנה לכם להתחיל לתרגל ולהתקדם עוד לפני שמתחיל הקורס הרשמי. בלשונית "מיוחדים", "מתחברים" ו-Vocabulab יש אינסוף תרגילים פסיכומטריים עבורכם.
  • שיעור שישי: פתרו מבחני פסיכומטרי משנים קודמות. או במילים אחרות: סימולציות. כמו בכל דבר בחיים גם כשאתם עושים בחינה פסיכומטרית, ניסיון שווה המון. ככל שתראו יותר שאלות, ותפתרו יותר בעיות פסיכומטריות כך תגיעו מוכנים יותר למבחן. מבחנים לדוגמא אלה יכינו אתכם לאלמנטים נוספים של הבחינה הפסיכומטרית: משך הבחינה, הלחץ, השעון המתקתק, וגם תחושת הרעב והצמא. טוב להיות מוכנים.

אין צורך לעבור על כל השיעורים שציינו בכל יום. בחרו שיעור או שניים ביום (בנוסף לקריאה באנגלית) ובצעו חזרה על החומר. זכרו החזרה על החומר היא רק ההתחלה, והיא תכין אתכם נפשית לכמות התרגולים ושיעורי הבית שתצטרכו לעשות במהלך הקורס. הכינו את עצמכם לתקופה מאתגרת, במהלך הקורס וכמו שהסברנו כאן, אפילו עוד לפניו. בינינו? זה שווה את זה. עדיף לעשות מבחן פסיכומטרי כמו שצריך ולסיים עם זה בפעם אחת. אז קחו נשימה וקדימה לעבודה! בהצלחה!

תמונה של מעטפהצור קשר