השאר פרטים

מתעניינים בלימודים ב- HighQ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נציגנו עומדים לרשותכם
לשאלות ולפרטים נוספים:

reception@high-q.co.il

1-800-80-80-80

שעות פעילות:
א'-ה': 9:00-21:00 | ו': 9:00-13:00
בשליחת הפרטים הינך מאשר/ת קבלת מידע ועדכונים אודות הקורסים של היי קיו

איך הופכים למורה לפסיכומטרי?

המחנך הנערץ יאנוש קורצ'אק טען כי רק דרך החינוך אפשר לשנות את העולם לטובה. הוראת פסיכומטרי היא אמנות, אשר היא מנת חלקם של מעטים בעלי יכולות יוצאות דופן. בחינה פסיכומטרית דורשת מהתלמיד יכולות לוגיות, אנליטיות, כמותיות, מילוליות ועוד. והמורה? מורה בהיי-קיו זקוק לכל אלה בתוספת היכולת לעניין, ללמד, למקצע, להכיל את התלמיד, להיות איכפתי ובעיקר – להיות הטוב בתחומו.

אם פעם חשבת או רצית להיות מורה פסיכומטרי – עכשיו אולי החלום יתגשם. כדי להיות מורה פסיכומטרי ראשית עליך להיות אקדמאי, כלומר בוגר תואר ראשון או שני. המורים בהיי-קיו מגיעים מקשת רחבה של מקצועות ותחומי-ידע: בוגרי מדעי הרוח, מדעי החברה, עורכי-דין, מהנדסים, רואי-חשבון, כלכלנים ועוד. שנית, אנחנו בהיי-קיו לא מתפשרים על ציון פסיכומטרי ולכן על המורים להיות בעלי ציון פסיכומטרי גבוה (720 ומעלה).

במידה ותמצא מתאים לאחר שליחת קורות החיים תזומן לאודישן – תחילת דרכו של "המורה העתידי". באודישן המועמד נדרש להציג את יכולות הוראה פסיכומטרית באמצעות העברת "שיעור" למנהלי המחלקה הפדגוגית של חברת היי-קיו. אנו בוחנים באודישן את יכולות המועמד ממספר אופנים: היכולת המקצועית, הפדגוגית ויחסי האנוש, כל אלו תכונות עיקריות להעברת קורס פסיכומטרי. המועמדים שיעברו את שלב האודישנים יזומנו לראיון אישי מול הסמנכ"ל המקצועי. בראיון זה נעמוד על תכונות המועמד ונכירו לעומק, ובעיקר – נבין למה לדעתו הוא יהיה מורה פסיכומטרי טוב. המועמדים אשר עברו גם את שלב הראיון יתחילו את שלב ההכשרה – בו יהפכו לאשפי פסיכומטרי.

ההכשרה היא התקופה המיוחדת ביותר בחייו של "המוכשר". מצד אחד, היא תקופה אינטנסיבית וקשה בה המוכשר יעמוד למבחן בצורה עקבית, יכין מטלות רבות, בהן מעבר יסודי ומעמיק על מועדי פסיכומטרי קודמים, יעשה תרגול פסיכומטרי נרחב, יבין את כיוון החשיבה של המרכז הארצי לבחינות והערכה, יעביר מספר רב של שיעורים ויתמקצעבתחומים השונים של בחינות פסיכומטריות – כך יהפך "למומחה פסיכומטרי". מצד שני, תקופת ההכשרה היא מתנה. המוכשרים המתחילים את תקופת ההכשרה ישתנו עד לבלי-הכר: הם יבינו את ההבדל בין פדגוגיה לדידקטיקה, יתמקצעו באופן העברת החומר בדגש על רזיו של מבחן פסיכומטרי, ישפרו יכולות עמידה מול קהל, יבינו את "נבכי" נפש התלמיד ובעיקר – יתעצבו כאמני ההוראה. ללא ספק זוהי תקופה קשה ומאומצת אך בצידה תגמול אישי רב. הדרישות שלנו מהמוכשרים הן רבות ומגוונות, ולכן גם לא כל מי שמתחיל את ההכשרה מסיים אותה. ההכשרה אמנם קשה – אך בסופה הופכים המוכשרים למורים המובילים בתחומם.

לאחר סיום החודשים הללו, המורה מוכן להתחיל את דרכו חדור מוטיבציה, בעל יכולות דידקטיות מיוחדות ובעל היכולת לתת לתלמיד חוויה פסיכומטרית מדהימה – הן מקצועית והן מבחינת יחס אישי. אם גם אתם מרגישים כי אתם חדי מחשבה, סבלניים, בעלי רצון לעזור לדור העתיד, בעלי רצון לרכוש יכולות רבות ומגוונות – מקומכם איתנו.

 

תמונה של מעטפהצור קשר