השאר פרטים

מתעניינים בלימודים ב- HighQ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נציגנו עומדים לרשותכם
לשאלות ולפרטים נוספים:

info@high-q.co.il

1-800-80-80-80

שעות פעילות:
א'-ה': 9:00-21:00 | ו': 9:00-13:00

מבחן אמי"ר/ם

החלטתם לגשת לבחינת האמי"ר/ם ולחסוך זמן יקר וכסף רב במהלך התואר? מצוין!

אנחנו מזמינים אתכם להצטרף לקורס שיאפשר לכם להשיג את הפטור המיוחל מלימודי האנגלית באקדמיה. הקורס המקיף שלנו כולל שיטות מיוחדות, תרגול מעשי בכיתה, תרגול אינסופי בבית וסימולציות שיכינו אתכם לרגע האמת.

תלמדו מהניסיון

לחברת High Q מעל 30 שנות ניסיון בהוראת אנגלית לבחינה הפסיכומטרית ואנגלית מדוברת. מתוך כל הידע והניסיון הרב שרכשנו בנינו עבורכם את קורס האמי"ר/ם האיכותי, המקיף והמצליח ביותר בישראל.

קבלו את המורים הכי טובים

קורסים מצוינים מתחילים במורים מצוינים. המורים שלנו מרכיבים נבחרת מנצחת שמשלבת בין מקצועיות חסרת פשרות, ניסיון רב בלימוד אנגלית ואהבת האדם שכה מאפיינת אותם.

אמנות ההוראה

העובדה כי כל תלמיד הוא עולם ומלואו הופכת את ההוראה לתחום מורכב ומסובך. במשך למעלה מ-30 שנה חקרנו, פיתחנו, למדנו ושכללנו את שיטות ההוראה שלנו לאמנות של ממש – אמנות ההוראה.

Gamification

אחד התחומים הלוהטים בעולם ההוראה הגלובלי הוא ה-Gamification, לימוד באמצעות משחק. מחלקות המחקר והפיתוח של קבוצת High Q העולמית מפתחות במיוחד עבורכם אפליקציות רבות של משחקים מיוחדים ללימוד ותרגול אנגלית. רק כך תוכלו להתקדם בלימודי האנגלית בכל מקום בו תהיו, 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. זהירות – זה ממכר!

אנחנו אתכם, יד ביד

התפיסה הפדגוגית שלנו מתבססת על כך שכל תלמיד הוא שונה ולכל אחד יש יתרונות וחסרונות שייחודיים לו. לכן, המורים שלנולוקחים כל אחד ואחת מכם כפרויקט אישי ומלווים אתכם יד ביד לכל אורך הדרך. רק כך אנחנו מאמינים שאפשר להגיע לפטור המיוחל!

נצלו את הקידמה

טכנולוגיות ההוראה המתקדמות שלנו מובילות את הקידמה והחידושים בתחום הוראת האנגלית. תקבלו אתר מתקדם עם אינסוף אפשרויות לימוד ותרגול, אפליקציות רבות לסמארטפון שיאפשרו לכם ללמוד בכל מקום ובכל זמן, ה-BrainWash המפורסם שילמד אתכם אלפי מילים בזמן קצר ועוד המון הפתעות.

אל תתפשרו על הגודל

עשרות שנים של ניסיון הובילו אותנו למסקנה חד משמעית – כדי לספק את מלוא תשומת הלב והיחס הנדרש לכל תלמידה ותלמיד, יש ליצור מסגרת אשר תאפשר קיומם של תנאים אלו. המשמעות – כיתות לימוד קטנות!

הפטור המיוחל שלך קרוב מתמיד!

 

בדומה לרבות וטובות אחרות, גם במשפחה של המרכז הארצי לבחינות והערכה יש יותר מ'ילד' אחד. כולנו מכירים את האח הבכור והמפורסם במשפחה, המבחן הפסיכומטרי, אבל הוא בהחלט לא בן המשפחה היחיד ששווה להכיר. אחד מהמבחנים הנוספים שמוציא המרכז הוא מבחן אמי"ר – מבחן שמטרתו היא בדיקת רמת האנגלית של הנבחנים בו. על סמך הציונים המתקבלים בו, מחליטים המוסדות האקדמיים כמה קורסי אנגלית נצטרך לקחת במהלך לימודי התואר, ולפיכך מבחן זה נחשב למרכזי כמעט כמו הפסיכומטרי עבור לא מעט אנשים.

אז מהו בכלל מבחן אמי"ר? 

מבחן אמי"ר זה בהחלט שם יותר קליט ופחות מאיים מ"מבחן פסיכומטרי", אך הסיבה לשם זה הרבה יותר פשוטה: ראשי תיבות של המילים אנגלית מיון לרמות. אוניברסיטאות ומכללות רבות דורשות ידיעת אנגלית ברמה מסוימת כחלק מחובות התואר, ומעבירות לשם כך קורסים בשפה האנגלית במסגרת הלימודים. בחינת אמי"ר ממיינת את הנבחנים בה לפי רמתם בשפה האנגלית, ומאפשרת לקבוע עבור כל סטודנט האם עליו לקחת קורסים באנגלית במהלך התואר, ואם כן, כמה.

מה יש במבחן? 

מבחן אמי"ר מורכב מ-3 פרקים הכוללים בין 27 ל-29 שאלות כל אחד. הזמן המוקצב לכל פרק הוא 25 דקות, מה שאומר שהזמן המומלץ לפתרון כל שאלה הוא קצת פחות מדקה בממוצע. הפרקים עצמם בנויים בצורה די זהה לפרקי האנגלית בפסיכומטרי: הם נפתחים בשאלות השלמת משפטים (לרוב – 11 שאלות), ממשיכים בשאלות Restatements – ניסוח מחדש של משפט נתון (לרוב – 6 שאלות), ולבסוף חלק של הבנת הנקרא הכולל שני קטעי קריאה ועליהם 10 שאלות. שאלות השלמת המשפטים והניסוח המחודש מסודרות ברמת קושי עולה, ואילו שאלות הבנת הנקרא מסודרות לפי הנקודות בקטע שאליהן הן מתייחסות.

מה משמעות הציון? 

הציון במבחן אמי"ר, בדומה לציון הפסיכומטרי, מחושב באופן יחסי למבחנים האחרים, ונע בטווח שבין 150 ל-250 נקודות. ככל שמספר התשובות הנכונות שלנו יהיה גבוה יותר – כך הציון שלנו יעלה, ולפיכך במקרה שנתקענו או שעומד להיגמר לנו הזמן, ההמלצה החמה ביותר היא לנחש. אם נקבל במבחן ציון נמוך מ-200 – נדרש לשלושה קורסי אנגלית במוסד האקדמי בו נלמד. ציון שנע בין 201 ל-220 יצריך אותנו לקחת שני קורסים. ציון של 221-233 נקודות יחייב אותנו לקחת קורס אחד בלבד, וציון 234 ומעלה – יזכה אותנו בפטור מלא מקורסי אנגלית. שווה בהחלט.
מתי נבחנים? מבחן אמי"ר, ממש כמו הפסיכומטרי, נערך ב-5 מועדים בכל שנה (כולם צמודים למועד הפסיכומטרי). בניגוד לפסיכומטרי, למבחן אמי"ר ניתן לגשת מועד אחר מועד – ללא כל צורך ב'תקופת צינון', ולעשות זאת כמה פעמים שנרצה. חשוב לציין שהציון שיילקח בחשבון מצד המוסדות האקדמיים, יהיה הציון הגבוה ביותר אליו הגענו בבחינה כלשהי.
האם חובה להיבחן במבחן אמי"ר?לא, אין חובה כזו. אם כבר התקבלתם ללימודים, כמות הקורסים באנגלית שתצטרכו לקחת במסגרת התואר תלויה בציון שקיבלתם באנגלית במבחן הפסיכומטרי. גם כאן המיון נעשה באופן דומה, כאשר ציון גבוה מספיק (134 ומעלה) מזכה את הסטודנט בפטור מלא מכל קורסי האנגלית וציון נמוך יותר יכול להוביל לחובה של עד שלושה קורסים. אם אתם מרוצים מציון האנגלית שקיבלתם בפסיכומטרי – מצוין. אך אם אתם מאמינים שיש לכם יכולת להצליח יותר, כאן נכנס אמי"ר לתמונה. יש לכם הזדמנות להיבחן במבחן נוסף, שכולו על טהרת האנגלית, ושציון גבוה בו יוכל לפטור אתכם מקורסים באנגלית באוניברסיטה.
איזה ציון קובע? נבחן שיקבל במבחן אמי"ר ציון נמוך מהציון שקיבל בחלק האנגלית במבחן הפסיכומטרי לא ייפגע מכך, שכן בעת ההרשמה למוסד האקדמי הציון הגבוה מביניהם הוא זה שייחשב. לכן, אין שום סיכון בלגשת לבחינת אמי"ר. במקרה הכי גרוע – לא תקבלו פטורים נוספים.

 

 

בחינת אמיר"ם היא בעצם בחינת אמי"ר (בחינת מיון באנגלית) ממוחשבת. בחינת אמיר"ם ניתנת באמצעות מחשב ומשמשת כלי מיון במוסדות לימוד אקדמיים. בניגוד לבחינת האמי"ר שהציון שלה אחיד ומשמש את המוסדות האקדמיים בישראל, בחינת אמיר"ם נערכת באופן פרטי על ידי מוסדות אקדמיים שונים והציון שלה תקף לאותו מוסד בו היא נערכת. על כן, הבחינה מיועדת בפועל לסטודנטים או למועמדים למוסדות אקדמיים בישראל (אוניברסיטאות, מכללות אקדמיות וכדומה) אשר המוסד שהם לומדים בו או נרשמו אליו מבקש לאמוד את ידיעותיהם באנגלית, אם לשם קבלתם ללימודים ואם כדי למיינם לרמות של קורסי החובה באנגלית או לפטור אותם מהם. לעיתים מוסדות לימוד מסויימים מתייחסים רק לציון בחינת אמיר"ם, רק לציון בחינת אמי"ר ולעתים לשניהם. במרבית המקרים מוסדות הלימוד מקבלים גם את הציון של חלק האנגלית בבחינה הפסיכומטרית.

נושאי הבחינה זהים לבחינת האמי"ר, אך היא מבוצעת באמצעות מחשב. כל השאלות הינן מסוג ברירה מרובה ("בחינה אמריקאית"). הזמן בבחינה מוקצב לכל שאלה בנפרד, ואין אפשרות לצבור אותו לאורך הבחינה. כלומר, מתן תשובה לפני תום הזמן המוקצב לשאלה לא יזכה בתוספת זמן בשאלות האחרות. לכל שאלה בבחינה מוקצב פרק זמן סביר, והוא מאפשר לענות עליה בלי למהר יתר על המידה. בחלק של הבנת הנקרא מוקצב זמן נפרד לקריאת הקטע, ולאחר מכן מוקצב זמן לכל שאלה. אורך זמן הבחינה הכולל הממוצע הוא 60 דקות.

מכיוון שבחינת אמיר"ם נערכת באחד מן המוסדות המבקשים לבחון את תלמידיהם או את מועמדיהם בדרך זו, ההרשמה לבחינה נעשית רק באמצעות המוסד שהזמין את הבחינה.

מידע נוסף בנושא באתר המרכז הארצי לבחינות והערכה

תמונה של מעטפהצור קשר